Skocz do zawartości

Jakie radio? Parametry godne uwagi?


Arbi_woz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Jestem zmuszony wymienić radio gdyż obecne odmówiło mi posłuszeństwa. Po przejrzeniu setek postów na setkach forum, mój wybór zawęził się do mniej więcej 3 modeli.

 

JVC KD-R901,

Kenwood KDC-BT6544UY,

CLARION DXZ588R

 

Nad tymi się głównie zastanawiam. A teraz pytania:

 

Czy warto wybrać DXZ588R ze względu na najmocniejszą końcówke?

Kenia bo posiada procek DSP?

Czy JVC dla 5V RCA?

 

Pod radiem będą pracować Helixy DB 62.1 z przodu, z tylu fabryczne i wzmacniacz PY-B2H76R ze skrzynią na Magnacie XTC.

 

Czy warto inwestować w w miare dobre radio do tego zestawu? Nie wiem co mi jeszcze w przyszłości strzeli do głowy więc nie wykluczone że ten zestaw kiedyś rozbuduję, to może i radio kupić przyszłościowe?

 

A teraz na czym mi zależy.

-24 bit przetwornik

-wyjście usb

-koniecznie nowe

-duża liczba ustawień

-jak najlepsza jakość

 

Pewnie zdecydowałbym się na tego kenwooda ale będzie mi się gryzł z desą. Może czepiam się jak baba ale poza jakością zależałoby mi na czerwonym podświetleniu. Wiem że były też o podobnych parametrach z seri 7xxx właśnie świecące na czerwone ale są już chyba nigdzie nie dostępne w sklepach.

 

Kwota w jakiej chciałbym się zmieścić to 700 zł, ewentualnie poczekam dłużej albo się zapożycze i max do 800-900.

Czekam na pomoc i ewentualnie inne propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mniej wiecej za ta kwote kupilem Kenwood KDC-W8534 na angielskim ebay'u (nowe) i jestem naprawde zadowolony. Z tego co pamietam to gosc jeszcze jednego ma...zagadaj, to moze wysle do Polski :super: mysle, ze podane przez Ciebie jednostki przebije pod wzgledem brzmienia bez problemow :padam:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kenwood KDC-BT6544UY
Kenia bo posiada procek DSP?

Nie ma.. On ma inne bajery, bluetooth i inne cuda niewidy, ale to co najwazniejsze nie ma.. Taka zabawka to z seri 8xxx i 9xxx

24 bit przetwornik

Samo to ze ma ilustam bitowy przetwornik to nic.. Liczy jakosc przetworników, sa sprzety ze majac 1bit przetwornika bijesz na głowe tanie sprzety 24bitowe..

A teraz na czym mi zależy.

-24 bit przetwornik

Jak wyzej...

 

Dodatkowo dodaj na czym ci bardziej zalezy. Kazde radio charakteryzuje sie inna barwa dzwieku. Kenwood i Clarion są bardzo spokojne i naturalne.

 

Jezeli chodzi o kenwood seria 7xxx szukaj po sklepach internetowych nietak dawno jak 3tyg temu widzialem nowego 7534U, z 3 wyjsciami rca a nie jak w 7534UY 2wyjsciami, za jakies 650zł ale nie mam zapisane gdzie to było, ale był to jakis gów...any sklepik internetowy.. Sprzet sprzed 2lat ale z 2letnia gwarancja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kenwood KDC-BT6544UY
Kenia bo posiada procek DSP?

Nie ma.. On ma inne bajery, bluetooth i inne cuda niewidy, ale to co najwazniejsze nie ma.. Taka zabawka to z seri 8xxx i 9xxx

Przecież wszędzie w opisie tego radia jest jak byk:

Procesor Sound Excellence DSP

np. tu http://carhifi24.pl/katalog/0_search/1527_...dc_bt6544u.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

A Ty chcesz te niuanse w dźwięku wychwytywać w Helix-ach DB u niewytłumionych i niewygłuszonych drzwiach przy akompaniamencie XTC zasilanego piżdżingiem ? :padam:

 

Kolega napisał, że być może w przyszłości rozbuduje system więc przyszłościowe radio się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuje Krasickiego " ... wszystko to być może, jednakże ja to .... " :padam:

 

Tak jakby nikt nie zaczynał od czegoś gorszego, a potem nie "przesiadał się" na coraz to lepsze klocki. Pewnie większość maniaków CA zaczynała w ten właśnie sposób...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem tylko, że kupowanie takiego odtwarzacza aby za pośrednictwem posiadanego zestawu usłyszeć subtelne różnice w brzmieniu jest .... niemożliwe. Wolałbym kupić niższego Kenwood-a + wzmacniacz na przód + zrobić drzwi. Wtedy wiem, że po kilku dniach autor sam by odłączył buczydło z bagażnika aby nie przeszkadzało mu słuchać muzyki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze takie Kenwood KDC-6047 U.

http://www.redcoon.pl/index.php/cmd/shop/a...od_KDC_6047_U/#

 

Ma 3xRCA 4V, proc DSP i właściwie to samo co 6544 oprócz wbudowanego bluetooth.

I co dla mnie ma również znaczenie, jest ładniejsze i można sobie wybrać kolor podświetlenia pod deske rozdzielczą. W linku do sklepu jaki podałem mają niedokładne dane. Mają go mieć na stanie za jakiś tydzień. Czyżby to był nowy model. Poniżej link do strony producenta z dokładnymi parametrami.

 

http://www.kenwood-electronics.co.uk/produ...-6047U/details/

 

Co o nim myślicie? Wiem, że po danych na papierze się radia nie wybiera, ale zapowiada się ciekawie. Chodzi mi o w miarę czysty dźwięk, i żebym miał możliwość ustawienia tak jak chce, rozumiem że DSP daje spore ku temu możliwości. Ma ktoś jakiegoś kenwooda z tym prockiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...