Skocz do zawartości

wzmacniacz Peiying Alien PY-B2H76R 2000W 500W RMS opinie


misieq872
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chinczyki zawsze wszystko zawyzaja jak chodzi o takie produkty

 

to prawda

 

( moc w tym przypadku tez )

 

jednak tutaj niewiele sie pomylili, chlopaki z elektrody mierzyli mu moc i wyszlo jakies 430W RMS czy cos kolo tego, wiec duzo sie nie pomylili. To nie jest az taki naj, naj, naj gorzszy wzmak... Sa lepsze ale to tak jak z samochodami, opel jest fajny dla jednego bo ma to i tamto i mozna to i tamto, a inny co lubi bmw i mietaski powie ze opel to najgorsze gow....o co jak wiemy nie jest prawda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz nie bede dyskutowal o jakosci tego wzmaka , wiadomo ze sa gorsze voice craft A/D/S itp. prawa taka ze dokladajac 100zł i kupujac uzywke mozna miec ta sama moc a jakosc nie porownywalna , dalem za swojego wzmaka 370zł 4 kanaly stabilnosc na kanal do 1ohm w mostku do 2ohm moc w 4ohm w mostku 230wat w 2ohm ciezko znalesc ale slyszalem ze okolo 400wat ale jakich , wiec w swoich wypowiedziach nie chce obrazis kogos kto kupil takiego pizdzinga tylko uswiadomic ze mozna bytlo ciekawiej zainwestowac kase , kolejny przyklad to wiszacy na allegro impulse d500 moze nie super jakosc ale zmierzone 600wat przy 4 ohm cena ostatni 160zł teraz/narazie 144zł wiec lepiej szukac takich wzmakow niz olac jakosc i kupic pizdzinga co do mocy to jezeli sie pomylili o 10-15% to nie jest az tak malo i waty wata nie rowne , pamietam jak na poczatku zabawy kupilem cp 1502 wtedy forumowy hit moc niby 500wat w realu okolo 400wat ale co z tego skoro te waty jakies takie chinskie byly przy konfrontacji z amerykancem i jego 400watami te wypadaly bardzo blado kontrola z cp nie byla o wiele wieksza niz z axtona c500 ktory jest o ponad polowe slabszy ( axton to kolejny wzmak ktory mi zupelnie nie przypadl do gustu ) , czasami warto kupic uzywke od pewnego czlowiek ( ja kupuje zazwyczaj albo z odbiorem osobisty albo od pewnej osoby/firmy jak ostatni ) i cieszyc sie nia a nie miec poczucia ze moglo byc lepiej a jedyny plus zakupu nowki to gwarancja , jak wzmak sie nie zepsul przez 10lat to tak odrazu nie padnie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sanders156 :cwaniak: lubię Cię chłopie :rotfl::rotfl::rotfl: ale...

Był kiedyś taki jeden (całkiem możliwe , że nawet w realu a nie w umyśle Miguela de Cervantesa) ... Don Kichot i on walczył z ...wiatrakami :wink2: . Chce Ci się te "krucjaty" prowadzić ?

Ostatnio bym o mało w miarę dobrego wzmacniacza prawie nie sprzedał ale...nie miałem linku do Youtuba jak ...pracuje :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wasylwek wiesz porownanie doskonale tak sie zazwyczaj czuje lecz... jak sie tak mocniej zastanowic to ja was rozumiem stare wygi :P ze wam sie juz nie chce prowadzic walki bo ile lat mozna pisac to samo a po 15minutach widziec kolejny temat

 

zakladacz - "mam 500zł szukam glebokiego , mocnego basu"

don kichot - "ok ale co gra z przodu jakie wymagania"

zakladacz - " narazie seria ale niedlugo dam jakies cykacze do przodu i cos w polke , ale narazie chce mocnego czystego basu... a i ma byc nowe , moze cos z magnata ?"

don kichot - "a nie myslales zeby zrobic z przodu system odseparowany wygluszyc drzwi , zasilic to wzmakiem "

zakladacz - " no chyba mnie przekonales ale co z ta tuba , da sie zrobic tak zeby bylo slychac na zewnatrz auta "

don kichot - " :przestraszony::wsciekly::krzeslem: ........ "

 

 

Ale ktos musi probowac a pewnie nie raz po moich postach z elki mozna wywnioskowac czy krucjata trwa czy zostala przerwana i poswiecam caly dzien na pastwieniu sie na innych :D

 

 

Wiesz czasami tez sa wyniki , zadko bo zadko ale pozniej pojawia sie gosc w odkopanym temacie i pisze ze zamiast tuby kupil GMS 250 i fajnie mu gra nie super glosno ale sie zgrywa z [przodem i milo sie slucha i wtedy jestem szczesliwy ze dal sobie przemowic do rozsadku i jest zadowolony ze po powrocie do tematu pyta o wzmaka na przod itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sanders156 posluchalem twojej rady z glosniczkami na przod i nie zaluje :) co do walki z wiatrakami to tak jak z moim porownaniem sprzetow CA do samochodow, jeden woli tanie japonskie "wirowki" wysokoobrotowe z moca zaczynajaca sie od 6000obr/min, drogi woli zas soczyste v8 bmw gdzie moc jest dostepna w prawie kazdym zakresie obr... Wiele zalezy od pieniazkow i doswiadczenia, trzeba sie czesto sparzyc, zeby czegos sie nauczyc.

 

Trzeba jednak pamietac, ze sa tu na foeum osoby (chocby ja) ktore nie szukaja idealnych dzwiekow za niebotyczne czasem sumy, chca tylko jakis bas z tuby bo kolega kupil na rynku tube i wzmacniacz marki "krzak", fajnie (zdaniem zakladajacego temat) to gra basem u kolegi wiec pyta na forum CA czy jesli kupi to i to bedzie dobre. Nie ma przy tym pojecia ze popelnia herezje takim tematem ale nie zna sie, badz sie nie chce znac tylko chce prostej zwiezlej odpowiedzi typu "bedzie fajnie grac jak nie jestes wymagajacy" i to wszystko.

 

Wracajac do tematu nie warto zawsze porownywac wzmacniaczy do tych najwyzszych badz tych "fajnych" dla kazdego jest fajne cos innego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz w sumie racje co do tego ze nie kazdy jest bardzo wymagajacy ale ja staram sie wytlumaczyc to ze za kazda kase idzie zlorzyc "cos" , nie mowie o nie botycznych kwotach mowie o dobrym lokowaniu pieniedzy , mowie o roznicy w zakupie BMW 7 2002 rok lub nowego opla corsy kupujac opla masz gwarancje i poczucie ze samochod jest nowy ale gdy juz nim pojezdzisz dwa lata to jego cena spadnie o polowe i bedziesz mial przecietny samochod na ktorym straciles sporo kasy a jedyne co mozesz powiedziec o nim dobrego to ze jest ekonomiczny , choc w cale nie jest tak do konca bo poruszajac kwestie ekonomi trzeba zwrocic uwage na to ze powiedzmy zaplaciles za niego 50tys przez 3 lata zaoszczedziles 5tys na benzynie ale straciles 25tys na calosci tranzakcji wiec jestes 20tys w plecy a kupujac BMW owszem bedzie palil jak smok przez te 3 lata moze nawet wiecej niz 5tys wydasz wiecej niz uzywajac corse ale bedziesz mial komfort, jakosc, przyjemnosc z uzytkowania a przez 3 lata straci na wartosci ile 5-7tys wiec reasumujac lepsza jakosc za mniejsza cene i jezeli ktos nawet chce ten byle bas w bagazniku to ja wole mu powiedziec nie wydawaj 500zł na wzmak i suba magnata czy innego peiyinga tylko za te 500zł kup suba RF jakiegos godnego wzmaka , on moze o tym nie wiedziec bo nie ma rozeznania i porownania ale ja wiem ze jak za miesiac mu sie znudzi , rozbije samochod lub co kolwiek to te swoje ciezko zarobione 500zł odzyska a nie jak w przypadku magnata dostanie polowe i to z laski...

 

 

I tu nie chodzi o zadna moja misje zbawiania bladzacych owieczek tylko ja tym zyje jak wielu chlopakow z forum i patrzymy przez pryzmat swoich doswiadczen i staramy sie radzic jak najlepiej sie da a ze zazwyczaj ktos zakladajacy temat tego nie rozumiem bo podajemu mu jakies firmy z kosmosu i jeszcze uzywane zamiast dobrych JBL itp. to niestety lub stety inna kwestia ale skoro mu nie zalerzy na tak chorym dazeniu do doskonalego dzwkieku jak nam to chociaz niech nie traci kasy na zlom :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja was doskonale rozumiem, ale proponowanie wymiany wzmacniacza na lepszy osobie która już go ma, i dodatkowo pyta tylko czy wzmacniacz jest stabilny przy 2Ohma w mostku troszkę mija się z celem!!! Inna sprawa kiedy ktoś prosi o radę w doborze sprzętu wtedy można się pocić, proponować i krytykować wcześniejsze propozycje zakładającego temat.

A co do popełniania herezji przez niewiedzę zakładającego temat, to chyba właśnie po to jest forum, aby pytać, szukać otrzymywać konkretne odpowiedzi a przy tym zdobywać nową wiedzę, dzięki której nie będzie zakładał kolejnych takich tematów!!! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie niejest stabilny w mostku

 

o tym samym ci napisal przeciez

A wzmakow stabilnych w 2ohm w mostku jest na rynku nie wiele zeby byl stabilny do 2ohm w mostku najpierw musi byc stabilny do 1ohm na kanal w klasie budzet zadko mozna spotkac takie konstrukcje

Edytowane przez Animek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam Wszystkich!

Jestem nowy na forum ale myślę że trochę tu popiszę;)

Właśnie stałem się posiadaczem nówki Peiyinga o którym mowa, a że będę nim łupał na db drag w zestawieniu z Lanzarem max pro 15' (którego używałem na jednym kanale 2ohm 300w i poszło na początek 141,5db więc myślę że sporo jak na wzmak za 280 złociszy) nurtowało mnie właśnie pytanie czy MOSTEK UCIĄGNIE 2OHM. A że wzmak niedrogi postanowiłem spróbować- Efekt;

PO PODŁĄCZENIU GŁOŚNIKA (WZMAK WYŻYŁOWANY NA MAX, PILOT BASU NA MINIMUM)O DZIWO ŁADNY I CICHUTKI BASIK, LECZ PO PODKRĘCENIU NA PILOCIE NA 1/3 MAŁO MI NIE POWYRYWAŁO TAPICERKI Z DRZWI!!!! WZMAK POKAZAŁ CO POTRAFI!!! DOPIERO PO PÓŁTORA MINUCIE (ZAGRZANIU WZMAKA) WŁĄCZYŁ SIĘ PROTECT. LECZ NIC POZA TYM SIĘ NIE STAŁO. WYŁĄCZYŁEM RADIO I WŁĄCZYŁEM I WZMAK DALEJ HASA. MOŻE I NIE POGRA NA 2OHM ALE DO POMIARU TO ISTNE TRZĘSIENIE ZIEMI. JAK ZROBIĘ POMIAR TO NAP ILE WYCISNĄŁ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pociagnac pociagnie, ale tylko jezeli chodzi o same zawody. Jak juz jest ustawione na pewna częstotliwosc to nie jest powiedziane ze impedancja bedzie wynosiła 4ohmy. Majac dokładny opis mozesz czesciowo okreslic czy bardzo ci grozi. Przez pewien czas moj znajomy ciagnał peiyinga bl 2x4ohmy na mostku tego pieca- chodził bez problemu. Wszystko kwestia tez ustawienia. Jak sprzet bedzie chodził bez przesterowan to wytrzyma sporo wiecej niz 2min
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy jaki glosnik i zestrojenie budki

 

moze sie tak zdazyc ze to bedzie chodzic bez jakis wiekszych problemow

 

ale jest tez wielce prawdopodobne ze nie bedzie :)

 

generalnie wroznie z fusow

i bedzie chodzić swojego czasu posiadałem (posiadam bo leży jeszcze) piec pidzinga tylko taki model PEIYING ALIEN A4E76R i teraz wam coś powiem usiłowałem spalić ten piec i lipa na początek dwa BM 2x4ohm każdy niby 600rms :rotfl: mostek niby nie stabilny do 2ohm spiełem tak suby i co?odziwo chodzi nawet dobrze sie nie zagrzał i tu nastąpiło moje zdziwienie wcale nie był oszczedzany cały czas lans (zadyma) jakości to za grosz oczywiscie ustawienie bez przesteru ale działał.

 

Nie dałem za wygraną poszło 1ohm w mostek i co znowu zdziwienie rozkręciłem ile sie dało i piec nadal chodzi chodz po 2godz ciepły. nie trwało długo może jeszcze godzine wzmak sie wyłaczył ale sie nie spalił chodz dotknąć go nieszło.

 

 

Lecz musze powiedziec ze po zmostkowaniu w mostku w 2ohm czy w 1ohm nie zauważyłem jakiegoś gigantycznego przyrostu mocy.

 

Piec nadal leży sprawny.Dlatego kupiłem sobie 2 pidzingi mono.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ludzie ludzie...

Jak wzmacniacz pracuje z 4 omami to nie jest tak że przy 2 od razu się spali. Zazwyczaj ma tam jakiś zapasik (czasem malutki, a czasem duży), ale i tak z reguły do granic mocy osiąganych przy 4 omach, na 2 omach będzie jakoś się sprawował (niektóre rodzaje zabezpieczeń zwarciowych nie pozwalają na taką pracę). Dopiero po przekroczeniu pewnych wartości (nieosiągalnych np. dla konfiguracji 4 omowej) może nastąpić uszkodzenie - o ile nie zadziała odpowiednie zabezpieczenie (o ile jest). Z reguły jest to przekroczenie dopuszczalnego prądu tranzystorów wyjściowych czy też temperatury.

 

Więc śmiem twierdzić że teoretycznie przy bardzo ostrożnym graniu da się większość wzmacniaczy używać przy mniejszej impendacji niż jest w specyfikacji wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Twoj blad poza fatalnie zainwestowanymi pieniedzmy byl taki ze dobrales zle glosnik do wzmaka

Albo zły głośnik i zły wzmak.

 

Więc śmiem twierdzić że teoretycznie przy bardzo ostrożnym graniu da się większość wzmacniaczy używać przy mniejszej impendacji niż jest w specyfikacji wzmacniacza.

Napisz jak się ta teoria przełoży na Twoje użytkowanie i pomyśl na ile będziesz się tej teorii trzymał. A praktyka i tak pokaże prawdę.

Napisz efekty, bo się przydadzą dla kolejnych nowicjuszy-zapaleńców porwanych z motyką na księżyc.

Trafiliśmy na forum, gdzie są osoby, które zęby zjadły na temat CA i nikt Tobie lepiej nie doradzi i tej wersji się trzymaj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Napisz jak się ta teoria przełoży na Twoje użytkowanie i pomyśl na ile będziesz się tej teorii trzymał. A praktyka i tak pokaże prawdę.

Napisz efekty, bo się przydadzą dla kolejnych nowicjuszy-zapaleńców porwanych z motyką na księżyc.

Trafiliśmy na forum, gdzie są osoby, które zęby zjadły na temat CA i nikt Tobie lepiej nie doradzi i tej wersji się trzymaj!

 

Nie bardzo jarzę o co ci chodzi, jakoś tak niejasno piszesz.

Napisałem teoria, bo w praktyce to albo nie uda się tak upilnować sygnału albo będzie to bardzo trudne (głośniejsza piosenka, trzask między ścieżkami itp.) - może to do spalenia prowadzić w przypadku braku skutecznych zabezpieczeń.

Co do zjadania zębów - to gdzieś od 15 roku życia (to będzie już jakieś 17 wiosen) konstruuje różne różniste wzmacniacze, niejeden spaliłem :przestraszony: , niejeden używałem również niezgodnie ze specyfikacją :mur: , i w różnych autach też już zaliczyłem kilka instalacji car audio (gorszych lub lepszych parę tuzinów komponentów przeszło mi przez łapy) więc śmiem twierdzić że powyższe jest prawdziwe conajmniej w 90%.

Oczywiście niemal pewne jest również jak piszesz że nowicjusz-zapaleniec podłączając głośnik 2 omowy do wzmacniacza o min. impendacji 4 omy, prawie na pewno coś zjara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...