Skocz do zawartości

jaka buda na 2 x Sonic 15


mikolaj88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli wybierze się na tę rozmowę, mogą powiedzieć, że pracował jako inżynier-konstruktor urządzeń radiowych, w tym z wykorzystaniem technologii komputerowych, więcej niż 12 lat, i myślę, że mam wystarczające doświadczenie. Ale ale nie sądzę, ktoś się powyżej lub poniżej.

Jeśli zauważysz, ja tylko podalem kilka rozwiązan, a nie mówil o ich wyłączności.

coś mi się wydaje, że niekoniecznie do Ciebie konkretnie tyczyła się ta uwaga kolegi Karolo :) pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

No tak, nie chcę tej rozmowy.

 

Przyjaciele, proponuję bardziej tolerancyjny stosunek wobec siebie.

Opcje używania głośników mogą być bardzo różne, a każdy, kto prosi o pomoc, będą mogli wybrać odpowiedni. Tych, którzy są odpowiedzialni, tylko oferują własne wersje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja was proszę ... po co się domawiać po co wymądrzać ??? ja prosiłem tylko o policzenie skrzyni BR o objętości ~2x100L, wymiary do dyspozycji to 1000x550x650 szer. gł. wys. jak co to półki w aucie nie ma (zdemontowana), skrzynia (dwu komorowa wiadomo z przegrodą ) dwa porty BR strojona na 37 Hz, głośniki pracują w pionie. Teraz się już powtarzam :) ale niestety nie widzę jednak pomocy z waszej strony a głośniki leżą i się marnują :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzynia 1 komorowa 160L netto skrzynia 2 komorowa 200L netto, dodam ze już mi się nie wydaje a jestem tego pewien,

To potwierdź to dowodami.

2x80l to zawsze będzie 160l, innej możliwości nie ma

 

Teraz ja was proszę ... po co się domawiać po co wymądrzać ??? ja prosiłem tylko o policzenie skrzyni BR o objętości ~2x100L, wymiary do dyspozycji to 1000x550x650 szer. gł. wys. jak co to półki w aucie nie ma (zdemontowana), skrzynia (dwu komorowa wiadomo z przegrodą ) dwa porty BR strojona na 37 Hz, głośniki pracują w pionie. Teraz się już powtarzam ale niestety nie widzę jednak pomocy z waszej strony a głośniki leżą i się marnują

A tak ciężko samemu to policzyć? Wejdź na stronę RF'a, znajdziesz tam przydatny kalkulator. Jak narazie to strugasz bohatera i czekasz na gotowca, a własnego wysiłku zero.

 

Jeśli wybierze się na tę rozmowę, mogą powiedzieć, że pracował jako inżynier-konstruktor urządzeń radiowych, w tym z wykorzystaniem technologii komputerowych, więcej niż 12 lat, i myślę, że mam wystarczające doświadczenie. Ale ale nie sądzę, ktoś się powyżej lub poniżej.

Jeśli zauważysz, ja tylko podalem kilka rozwiązan, a nie mówilłem o ich wyłączności.

Mam Ci przypomnieć symulacje DLS W710, które wg ciebie wyszły tragicznie? :)

Z tą różnicą, że ty robiłeś tylko symulację, a ja ten głośnik mam i wiem jak gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzynia 1 komorowa 160L netto skrzynia 2 komorowa 200L netto, dodam ze już mi się nie wydaje a jestem tego pewien,

To potwierdź to dowodami.

2x80l to zawsze będzie 160l, innej możliwości nie ma

 

Teraz ja was proszę ... po co się domawiać po co wymądrzać ??? ja prosiłem tylko o policzenie skrzyni BR o objętości ~2x100L, wymiary do dyspozycji to 1000x550x650 szer. gł. wys. jak co to półki w aucie nie ma (zdemontowana), skrzynia (dwu komorowa wiadomo z przegrodą ) dwa porty BR strojona na 37 Hz, głośniki pracują w pionie. Teraz się już powtarzam ale niestety nie widzę jednak pomocy z waszej strony a głośniki leżą i się marnują

A tak ciężko samemu to policzyć? Wejdź na stronę RF'a, znajdziesz tam przydatny kalkulator. Jak narazie to strugasz bohatera i czekasz na gotowca, a własnego wysiłku zero.

 

Jeśli wybierze się na tę rozmowę, mogą powiedzieć, że pracował jako inżynier-konstruktor urządzeń radiowych, w tym z wykorzystaniem technologii komputerowych, więcej niż 12 lat, i myślę, że mam wystarczające doświadczenie. Ale ale nie sądzę, ktoś się powyżej lub poniżej.

Jeśli zauważysz, ja tylko podalem kilka rozwiązan, a nie mówilłem o ich wyłączności.

Mam Ci przypomnieć symulacje DLS W710, które wg ciebie wyszły tragicznie? :)

Z tą różnicą, że ty robiłeś tylko symulację, a ja ten głośnik mam i wiem jak gra.

 

Trochę się nie rozumiemy kolego, błędnie myślisz :) brak mi słów ...wiadomo ze 2x80=160 tylko ze 80l na sonic'a to jedynie clozet a nie BR chodzi mi o to że :

skrzynia 1 komorowa 160L ~ skrzynia 2komorowa 2x100L

 

Jeżeli ciężko Ci pomóc to z góry dziękuję :]

 

[ Dodano: 2010-04-12, 11:17 ]

mikolaj88,

Dlaczego mianowicie 37 Hz?

 

Ponieważ wieże koledze Karolo :) sugerował on ze skrzynia strojona na 37Hz przyjemnie zagra moja nutę... przypomnę :) czarny rap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ciężko Ci pomóc to z góry dziękuję

Ja po prostu nie lubię ludzi, którzy wychodzą z założenia, że jakiś frajer im to policzy i poda gotowe wymiary.

 

Przy 200l netto, wychodzi wysokość 560mm. Tunele przy 2x100mm wychodzą po 60mm

 

A wracając do frajera to go nie szukam tylko proszę o pomoc, gdybym sam potrafił dobrze policzyć skrzynie to bym nikogo nie prosił... chciałem tylko skrzynie do sonic'a strojona na 37Hz czy to takie trudne do zrozumienia ?

Jakby ktoś się znajdzie chętny to prosiłbym o prowizoryczny rysunek skrzyni z wymiarami ...

 

pozdrawiam

post-3731-1271068497.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś się znajdzie chętny to prosiłbym o prowizoryczny rysunek skrzyni z wymiarami ...

Podałem Ci 3 wymiar, pozostałe 2 użyłem takie jak podałeś. Oczywiście potraktowałem to jako wymiary zewnętrzne skrzyni.

Tunele przy takiej pojemności i strojeniu na 37Hz mają wymiary jak podałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wszystko na tacy od Karolo :)

Sprawdzona obudowa, dość podobna gra u kumpla z miasta według innego mojego projektu.

 

Głośniki daj jak najbliżej siebie na scianie przedniej, bo szerokości duzo nie ma.

W wyjściowym trybie ( do góry membraną i szczeliną ) bedzie miała wymiary zewnętrzne:

 

984 mm szeroka

544 mm wysoka

544 mm głęboka

 

Kleisz, skręcasz i uszczelniasz silikonem łączenia wewnątrz. Zdaj relacje jak gra, kiedy zbudujesz.

 

http://img140.imageshack.us/img140/8582/carpowersonic15dual.th.jpg

 

Projekt jest moją włanością i nie wyrażam zgody na publikowanie go na innych forach bądź użytkowania w celach zarobkowych ( piszę o tym tak na wszelki wypadek bo zdarzyła mi się taka sytuacja :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w szoku nie wiem nawet co napisać...

 

Wielkie dzięki za projekt, jak zbuduje napisze tutaj jak to gra.

 

Pozdrawiam

 

[ Dodano: 2010-04-19, 21:56 ]

Buda gotowa :) chwilowo nie mam auta żeby to odpalić :) no i wózka widłowego żeby to wstawić do bagażnika :)

 

[ Dodano: 2010-04-26, 22:41 ]

Kolejna fotka ... :) później jeszcze dodam filmik jak gra :]:]:]

 

[ Dodano: 2010-04-29, 23:03 ]

:]:]:]

post-3731-1271075003.jpg

post-1-1271075003.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...