Skocz do zawartości

Moc 600 RMS ...


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W odniesieniu do mocy RMS głośników, międzynarodowy standard IEC 60268-5 mówi:

17.4 Rated sinusoidal voltage

...

17.4.1 Characteristic to be specified

The voltage of a continuous sinusoidal signal within the rated frequency range, which the loudspeaker can handle continuously without any thermal or mechanical damage shall be specified by the manufacturer.

NOTE 1 This value can vary as a function of frequency, in which case different values may be given in specified frequency ranges.

NOTE 2 These values depend on the way the loudspeaker is mounted in accordance with Clause 10.

...

18.4 Rated sinusoidal power - characteristic to be specified

The electrical power calculated from the formula: Us^2/R shall be specified, where Us is the rated sinusoidal voltage and R is the rated impedance.

Ten sam dokument określa jeszcze dwa rodzaje mocy: krótko-i długoterminowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz dobrze, że nie należę do takich ludzi, zeus spełnia u mnie zupełnie inną rolę niż u ciebie miałby spełniać.
nooo wiem niestety :P

 

Czyli nie możesz stwierdzić ile głośnik dostał. To, że wzmacniacz może tyle wygenerować, nie znaczy, że tak było.
No, fakt nie moge z cała stanowczoscia tego stwierdzic bo zapomniałem zakupic całego mnóstwa sprzetu pomiarowego aby nie dac Ci satysfakcji i mozliwosci do czepiania sie ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a prawda jest taka, że termicznie, to żaden z nich by tego nie wytrzymał, niezależnie do jakich wychyleń by dochodziło.

ha prawda jest taka ze 90% instalacji elektyrcznych nie wytrzymaloby takiego wyzwania na dluzsza mete i byloby kaboom ! :)

 

a tak powaznie to wszyscy macie racje

 

cursor ma racje bo robiac takie testy zgodnie z sztuka to cewki tych glosnikow szybko poplyna termicznie i uwaga najlepsze! nawet przy mocach rms deklarowanych przez producentow

 

mastah tez ma racje bo te glosniki sa w stanie przyjac krotko terminowo moce duzo wieksze a w pikach nawet kilka razy wieksze niz rms, a tez druga sprawa to moc srednia z takiego materialu jakim jest basstest czesto jest duzo nizsza niz moc jaka moze osiagnac wzmcniacz

 

Podpucha tez ma racje, na glosnikach przewaznie slucha sie muzyki gdzie przecietny sygnal muzyczny ma poziom RMS -16dB wzgledem poziomu maksymalnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mastah tez ma racje bo te glosniki sa w stanie przyjac krotko terminowo moce duzo wieksze a w pikach nawet kilka razy wieksze niz rms, a tez druga sprawa to moc srednia z takiego materialu jakim jest basstest czesto jest duzo nizsza niz moc jaka moze osiagnac wzmcniacz

 

Podpucha tez ma racje, na glosnikach przewaznie slucha sie muzyki gdzie przecietny sygnal muzyczny ma poziom RMS -16dB wzgledem poziomu maksymalnego

I o to też mnie się cały czas rozchodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jest w stanie (bez spięć) dopuścić do wiadomości, że SPRAWNOŚĆ urządzenia zwanego głośnikiem i to przy najlepszych konstrukcjach wynosi max.2% w zdecydowanej większości w sprzęcie pwszechnego użytku z którym mamy do czynienia ( nawet jak ktoś nazwie swe dobre przetworniki umownie Hiend) jest to zaledwie 1 no góra 1,5 %. Tyle "energii" jest spożytkowane jako szeroko rozumiane przetworzenie elektryczności na akustke reszta to tylko ...ciepło drgania otoczenie itd.

Gyby udało się przetworzyć "bezstratnie" sygnał o (logicznie) rozumowanej mocy znikomych 50W większość z Nas ogłuchłaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jest w stanie (bez spięć) dopuścić do wiadomości, że SPRAWNOŚĆ urządzenia zwanego głośnikiem i to przy najlepszych konstrukcjach wynosi max.2% w zdecydowanej większości w sprzęcie pwszechnego użytku z którym mamy do czynienia ( nawet jak ktoś nazwie swe dobre przetworniki umownie Hiend) jest to zaledwie 1 no góra 1,5 %. Tyle "energii" jest spożytkowane jako szeroko rozumiane przetworzenie elektryczności na akustke reszta to tylko ...ciepło drgania otoczenie itd.

Gyby udało się przetworzyć "bezstratnie" sygnał o (logicznie) rozumowanej mocy znikomych 50W większość z Nas ogłuchłaby.

 

:) niedawno własnie czytałem artykuł o sprawnosci różnych elementów toru akustycznego. Może kiedyś doczekamy się wprowadzenia kosmicznych technologii które pomogą nam ogluchnac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jest w stanie (bez spięć) dopuścić do wiadomości, że SPRAWNOŚĆ urządzenia zwanego głośnikiem i to przy najlepszych konstrukcjach wynosi max.2% w zdecydowanej większości w sprzęcie pwszechnego użytku z którym mamy do czynienia ( nawet jak ktoś nazwie swe dobre przetworniki umownie Hiend) jest to zaledwie 1 no góra 1,5 %. Tyle "energii" jest spożytkowane jako szeroko rozumiane przetworzenie elektryczności na akustke reszta to tylko ...ciepło drgania otoczenie itd.

Gyby udało się przetworzyć "bezstratnie" sygnał o (logicznie) rozumowanej mocy znikomych 50W większość z Nas ogłuchłaby.

A czy dyskusja dotyczyła sprawności głośniki i energii wypromieniowanej, czy tego ile cewka w głośniku potrafi wytrzymać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamilcz... mały, zakompleksiony, kłótliwy, czepialski człowieczku.

Witam, czy jeśli zasile suba który ma 500-600 rms mocą 600 rms zagra tak samo mocno jak ten co ma 1000 rms i tez dostaje 600 rmsu ? Teoretycznie, gdzie poziom i parametry głosników są podbnne, te same powierzchnie membrany ten sam skok membrany, czy lepiej jednak zagra głosnik co jest wykorzystany na maxa ?

 

Czepiasz się mnie, że jestem "głupio-mądry" a sam bełkoczesz jak potłuczony, przeczytałeś ze zrozumieniem o co spytał autor?

CO JAK NIE SPRAWNOŚĆ zasadniczo wpływa na problem z tematu? Wiem , że masz pojęcie o akustyce ale przez takie zupełnie niepotrzebne wtręty, jesteś zwykłym książkowym przykładem polaka-jątrzyciela.

Idź do garażu...odstresuj się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dlamnie autorowi wystarczylo powiedziec ze lepsze rozwiazanie bedzie wtedy jak piecyk bedzie mial zapas mocy bo wtedy tez lepsza kontrola nad przetwornikiem tak mi sie wydaje :) i bylo by po problemie bez zadnych teorii swietnosci czy tez wytrzymalosci. Jak dlamnie lopatologiczne wyjasnienie tej sytuacji jest takie jak pewien filmik typu maluch z silnikiem 2x Hayabusa ( dobrze zasilony moze wiecej )

 

A jesli autor tak wkreca i omija takie slowa jak przyszlosciowy zakup albo cos w tym stylu to tez rodza sie takie dyskusje o niczym :) Miedzy wierszami moge wyczytac ze autor operuje jakims tam piecem 600RMS i mysli nad kupnem nowego suba jednak niechce kupic takiego co 600RMS tylko juz np 1000RMS zeby byl na pszyszlosc i wymiane pieca. A rozchodzi sie oto czy dobrze bedzie lupac do czasu az piec wymieni na wiekszy. JA takie cos widzialem w temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówi sie ze lepsza kontrola przy wiekszej mocy ale... jeśli 1 głosnik ma 600 wat i dostanie np 500 wat a wzmak moze oddać 600 to mnie to zastanawia czy gdy 2 głosnik ma np 1000 rms i tez zapoda sie mu 500 rms to zagra tak samo głosno przy tej samej skutecznosci i czy nie ma przeciez zapasu 100 wat ?

 

[ Dodano: 2010-04-12, 18:07 ]

Podpucha mniej wiecej dobrze kombinujesz w 2 w akapicie ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba te re aduio 12" wersje se albo rockforda p3 kupie :hyhy:

 

[ Dodano: 2010-04-15, 16:05 ]

albo dokupie jeszcze 1 ten sam wzmacniacz i jeszcze 2 takie głosniki :) i moze w br :) ale nie wiem jak grają w br, wg parametrów t/s nadają sie równiez do br jak i clozet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...