Skocz do zawartości

Moc 600 RMS ...


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy jeśli zasile suba który ma 500-600 rms mocą 600 rms zagra tak samo mocno jak ten co ma 1000 rms i tez dostaje 600 rmsu ? Teoretycznie, gdzie poziom i parametry głosników są podbnne, te same powierzchnie membrany ten sam skok membrany, czy lepiej jednak zagra głosnik co jest wykorzystany na maxa ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra a jak skutecznosc jest taka sama - wszystko w teorii

 

[ Dodano: 2010-04-08, 10:24 ]

Bo nie wiem czy np lepiej kupić 2 x orion hcca 12" 750 Rms pod wzmaka w opisie który ma 600 rms przy 13,8V czy wlasnie re audio se 12" 600rmsowego narazie zastanawiam sie co mocniej kopnie, a pózniej sie dowiem czy odstają od siebie jakością dzwięku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co sobie tworzyć dodatkowe zmartwienia i rozterki. Podam przykład analogiczny z podobnego podwórka:

Jak wiadomo wszystkie marki koncernu VAG montowały do swoich pojazdów różnych segmentów silnik 1.9 TDI 130 KM (to "wzmacniacz").

Któty z nich jest jedynym właściwym i dlaczego ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasciwy do czego ? :D Szybkiej jazdy? Ekonomii? Duzo zalezy w jakiej "budzie" byl montowany.

Właśnie o to chodzi -> nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdyż różne są preferencje i subiektywna ocena.

To, że na przykład Aliante został uznany za głośnik "wzorcowy" spowodowało, że go sobie kupiłem i przez to że go mam .... przestał HiEnd-ować :D . Jak dla mnie nie sprawdzi się w moim zestawie to sprzedam i poszukam lepszego w moim odczuciu. A ponieważ robię audio dla siebie a nie na zawody więc kieruję się wyłącznie swoimi subiektywnymi kryteriami :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc głośnika zależy głównie od grubości drutu, średnicy i chłodzenia cewki.

Chwilowo możesz podać na głośnik nawet kilkanaście razy większą moc niż znamionowa, byle nie za długo bo uzwojenie nie zdąży odprowadzić ciepła i się spali. Oczywiście jeśli wcześniej cewka nie wypadnie ze szczeliny czy nie wyrwie zawieszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Power Handling

Nominal long term IEC: 190W

Transient (10ms): 1000W

Parametry głośnika pewnej firmy ...która dobrze zna sie na rzeczy.

Jako dodatkowa ciekawostka taki głosnik... apogeum swych możliwości może zaprezentować przy np. 100 W dostarczonej mocy, moc nie jest wyznacznikiem i nie tylko przy głośnikach :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im wiecej mocy tym czesto lepiej tylko z glowa nie 1kW przez godzine na 80% glosnosci ale przy sluchaniu na codzien jak ktos jedzie powiedzmy trasy po miescie z 10km i nie probuje sie ogluszyc to zaen problem bo ze wzmak daje 1000wat to i tak glosnik dostaje na codzien duzo mniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam osobiście RE SE 12 i daje mu 800 watt RMS (oczywiście nie na codzień :?: )
Jego pojedyncza cewka znosi 1 kw http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/tongue.gif

Wg jakiej normy? Bo 3 min. bass-test nie jest dla mnie żadnym wyznacznikiem.

Wartość skuteczna mocy w tym przypadku będzie sporo niższa.

Równie dobrze, mógłbym powiedzieć, że HX08SQ, Hertz HS200 itd. wytrzymują 900W RMS z zeusa, a prawda jest taka, że termicznie, to żaden z nich by tego nie wytrzymał, niezależnie do jakich wychyleń by dochodziło.

 

[ Dodano: 2010-04-11, 01:20 ]

Jak niema przestorow to co w tym zlego ?

Przester to jest inna bajka. Przesterowanemu sygnałowi bliżej do napięcia stałego niż sinusa, a tego żaden głośnik nielubi.

 

Dla przykładu, dajcie na głośnik sinus 60Hz, a później dajcie sinus 120Hz. W drugim przypadku głośnik wytrzyma znacznie mniej niż w pierwszym i to z prozaicznego powodu, brak chłodzenia cewki. Przy 120Hz, głośnik ma tak małe wychylenie, że nie jest w stanie tak dobrze chłodzić cewkę jak przy 60Hz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale mowilem ze to juz jest skrajnosc puszczac sinus na suba. W normalnym uzytkowaniu co to za sens? Mysle ze sa ludzie co testuja i sprawdzaja wytrzymalosc przetwornikow ale mi to sie do niczego nie przyda np.

A bass-testy to co jest? Niektórym utworom to niewiele brakuje, żeby to był sinus przy niskich częstotliwościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpucha, nie spieraj sie tam, Patrykowi baby trzeba to mu sie nie bedzie nudzic... On lubi takie wyzwania :P

 

 

Wg jakiej normy? Bo 3 min. bass-test nie jest dla mnie żadnym wyznacznikiem.
wg mojej normy zwanej norma pomyłkowa polegajaca na zapieciu i pokatowaniu tylko jednej cewki przez przypadek :rotfl:

 

3 min? Zartujesz? Bez jaj ja zadnego suba jeszcze nei katowalem na maxa tak długo chyba a co dopiero jednej cewki.

 

Równie dobrze, mógłbym powiedzieć, że HX08SQ, Hertz HS200 itd. wytrzymują 900W RMS z zeusa,
to sprobuj i powiedz czy dał rady ... Pokatuj któego chociaz chwile czymkolwiek :hyhy:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpucha' date=' nie spieraj sie tam, Patrykowi baby trzeba to mu sie nie bedzie nudzic... On lubi takie wyzwania :P

 

 

Wg jakiej normy? Bo 3 min. bass-test nie jest dla mnie żadnym wyznacznikiem.
wg mojej normy zwanej norma pomyłkowa polegajaca na zapieciu i pokatowaniu tylko jednej cewki przez przypadek :rotfl:

 

3 min? Zartujesz? Bez jaj ja zadnego suba jeszcze nei katowalem na maxa tak długo chyba a co dopiero jednej cewki.

Czyli nie możesz stwierdzić ile głośnik dostał. To, że wzmacniacz może tyle wygenerować, nie znaczy, że tak było.

 

 

Równie dobrze' date=' mógłbym powiedzieć, że HX08SQ, Hertz HS200 itd. wytrzymują 900W RMS z zeusa,[/quote'] to sprobuj i powiedz czy dał rady ... Pokatuj któego chociaz chwile czymkolwiek :hyhy:

Wiesz dobrze, że nie należę do takich ludzi, zeus spełnia u mnie zupełnie inną rolę niż u ciebie miałby spełniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...