facebook

Skocz do zawartości

REKLAMA

:)

Zdjęcie

Budowa Subwoofer do kina domowego.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#21 maniak1985

maniak1985
  • Użytkownik
  • 138 postów

Napisano 07 czerwiec 2020 - 11:57

Nie będę się bawił w br bo po prostu tego nie rozumie zrobię obudowę zamkniętą o litrażu około 90 litrów i zobaczymy jaki będzie efekt . Głośnik ten jak już mówiliście nie nadaje się zbytnio do kina domowego a ja chce nieco poprawić to co mam obecnie i trochę pomajsterkować i oderwać się od rzeczywistości tworząc coś samemu. Jeżeli jest ktoś kto może mi pomóc w zaprojektowaniu najlepszej obudowy do tego głośnika przy maksymalnych wymiarach jakie mogę zmieścić to zapraszam . Oczywiście odpłatnie tylko zastrzegam ze projekt poddam weryfikacji forumowiczów.

#0 Reklama

• 1234 postów

Napisano przed chwilą

:)

#22 kondrax

kondrax
  • Użytkownik
  • 591 postów

Napisano 07 czerwiec 2020 - 12:05

Niestety teraz nie mam czasu ale bezpłatnie mogę jutro zerknąć na symulacje. Zresztą Grzeczny coś już tam Ci zaprojektował.
Druga sprawa jak się czegoś nie rozumie to trzeba się w tym temacie do edukować, a nie liczyć, że wszystko zostanie na tacy podane.
Na stronie diyaudio.pl głównej są poradniki jak robić obudowę w winisd. Oraz Youtuby to nieskończone poradniki.
Nie obraz się, po prostu chce Cię zmotywować do poznania nowych rzeczy samemu, nie poddawaj się na starcie

P.s. ten głośnik według katalogu qts ma 0.55 to taka graniczą wartość dla b-r ale winisd w innej wersji co masz zainstalowaną podaje po wpisaniu wszystkich parametrów sugerowaną obudowę czy b-r czy closed.

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka
System: Brak brzmienia połączony z techniczną stereofonią.
Wszędzie był, wszystko widział, na wszystkim się zna, jak typowy Polski forumowicz.

#23 maniak1985

maniak1985
  • Użytkownik
  • 138 postów

Napisano 07 czerwiec 2020 - 12:39

Niestety teraz nie mam czasu ale bezpłatnie mogę jutro zerknąć na symulacje. Zresztą Grzeczny coś już tam Ci zaprojektował.
Druga sprawa jak się czegoś nie rozumie to trzeba się w tym temacie do edukować, a nie liczyć, że wszystko zostanie na tacy podane.
Na stronie diyaudio.pl głównej są poradniki jak robić obudowę w winisd. Oraz Youtuby to nieskończone poradniki.
Nie obraz się, po prostu chce Cię zmotywować do poznania nowych rzeczy samemu, nie poddawaj się na starcie

P.s. ten głośnik według katalogu qts ma 0.55 to taka graniczą wartość dla b-r ale winisd w innej wersji co masz zainstalowaną podaje po wpisaniu wszystkich parametrów sugerowaną obudowę czy b-r czy closed.

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Zgadzam się z tobą jeżeli chodzi o edukacje ,chodzi o to ze ciężko dotrzeć w internecie do rzetelnych informacji i łatwo popaść w dezinformacje. Dlatego pomyślałem o osobie, pasjonacie który siedzi w temacie lub o kimś kto się tym zajmuje zawodowo gdyż ostatnio spostrzegłem ze lepiej robić swoje w tym czym się naprawdę dobrym a inne rzeczy pozostawić rzetelnym specjalistom.

Dodam tylko ze wykonałem obudowę closed zaproponowana przez Grzeczny ,teraz pozostało tylko zrobić wzmocnienia i przetestować.

#24 maniak1985

maniak1985
  • Użytkownik
  • 138 postów

Napisano 12 czerwiec 2020 - 16:15

Obudowa zamknięta litraż nieco powyżej 90 litrów brutto , powłoka upol raptor malowane wałkiem.
Załączony plik  IMG_20200612_161916.jpg   178,01 KB   14 Ilość pobrań

#25 znachor32

znachor32
  • Użytkownik
  • 627 postów

Napisano 12 czerwiec 2020 - 18:33

jak gra panie jak gra??

Morel Fan 

#26 maniak1985

maniak1985
  • Użytkownik
  • 138 postów

Napisano 12 czerwiec 2020 - 20:17

Narazie jeszcze nie gra, robiłem mały test i było dość obiecująco teraz pozostało zrobienie frontu aby pasował do mebli oraz zabawa z wygłuszaniem itd.

#27 maniak1985

maniak1985
  • Użytkownik
  • 138 postów

Napisano 14 czerwiec 2020 - 13:36

Test.

Załączony plik  IMG_20200614_143127.jpg   141,17 KB   23 Ilość pobrań

#28 Sławek S

Sławek S
  • Użytkownik
  • 366 postów

Napisano 23 czerwiec 2020 - 20:56

U mnie w domu na subie, ale do monitorów na SB Acoustic SB29RDC + AWX 15 (może kiedyś pójdzie do kompletu midwoofer  Satori 16 od SB Acoustic jak znajdę kiedyś jeszcze czas ) po kilku subach wylądował MDS 8", ale to do odsłuchu muzyki, a nie do filmów. Pod kino chwilę i przez przypadek całkiem nieźle sprawował się DLS W312B, natomiast najlepiej jakiś już czas temu na kinie był nie pamiętam co, ale 42cm w pudle, które robiło za stolik pod drukarkę ( urządzenie wielofunkcyjne nie takich małych rozmiarów ) i trzęsło to dachem i szybami, ale do czego dążę, suby, monitory itp. pędzone są wzmacniaczami CA różnej maści i mocy, a za ich zasilanie odpowiadają zasilacze serwerowe o prądach od około 60A, do 110A i w większości napięcie da się bardzo prosto podnieść z 12V do okolic 14V i radzi to sobie znakomicie z zasilaniem wzmacniaczy w różnych konfiguracjach już parę ładnych lat u mnie.

Alpine CDA-7897->DLS UR36S/Phase Linear CFS 165->AudioArt 200MS-Rodek R4100A2->DLS W312B

#29 maniak1985

maniak1985
  • Użytkownik
  • 138 postów

Napisano 26 czerwiec 2020 - 11:00

Ja postanowiłem zmienić Focal 38 kx spl bo szału nie ma w obudowie zamkniętej po wypchaniu pudła materiałami wygłuszajacymi gra nawet dość nieźle ale to nie to.
Postanowiłem rozejrzec się za czymś używanym i w taki sposób trafi do mnie Morel ultimo 124, jego mniejszy brat ultimo 10 grał u mnie kiedyś w jednym aucie w obudowie zamkniętej i był dla mnie bezkonkurencyjny wśród wczesniej słyszanych przeze mnie subwooferów.

#30 maniak1985

maniak1985
  • Użytkownik
  • 138 postów

Napisano 27 czerwiec 2020 - 12:25

Z głośnikiem dostałem instrukcje w której jest kilka propozycji obudowy.

Załączony plik  morel.jpg   153,52 KB   10 Ilość pobrańZałączony plik  morel in.jpg   127,83 KB   5 Ilość pobrań

Oraz na stronie producenta znalazłem jakieś propozycje.

Załączony plik  morel org.jpg   43,56 KB   6 Ilość pobrań

Najbardziej interesuje mnie obudowa 60 litrów 28Hz.

Co wy na to , przypominam ze chodzi o subwoofer do kina domowego.

#31 maniak1985

maniak1985
  • Użytkownik
  • 138 postów

Napisano 28 czerwiec 2020 - 13:19

Z ciekawości wrzuciłem dane głośnika do winISD i przeprowadziłem symulacje na podstawie wykresów podanych przez producenta i nic mi się nie zgadza , wykresy wyglądają inaczej i długości tunelów tez się różnią.

Co z tym zrobić?

#32 szymin89

szymin89
  • Użytkownik
  • 742 postów

Napisano 28 czerwiec 2020 - 21:43

To co podaje producent to FB- częstotliwość rezonansowa obudowy a w WinISD patrzysz na parametr Tunung freq.- strojenie portu BR.

#33 maniak1985

maniak1985
  • Użytkownik
  • 138 postów

Napisano 29 czerwiec 2020 - 20:38

To co podaje producent to FB- częstotliwość rezonansowa obudowy a w WinISD patrzysz na parametr Tunung freq.- strojenie portu BR.

OK teraz już rozumiem, Dzięki.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych