Skocz do zawartości

Budowa Subwoofer do kina domowego.


maniak1985
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

U mnie w domu na subie, ale do monitorów na SB Acoustic SB29RDC + AWX 15 (może kiedyś pójdzie do kompletu midwoofer  Satori 16 od SB Acoustic jak znajdę kiedyś jeszcze czas ) po kilku subach wylądował MDS 8", ale to do odsłuchu muzyki, a nie do filmów. Pod kino chwilę i przez przypadek całkiem nieźle sprawował się DLS W312B, natomiast najlepiej jakiś już czas temu na kinie był nie pamiętam co, ale 42cm w pudle, które robiło za stolik pod drukarkę ( urządzenie wielofunkcyjne nie takich małych rozmiarów ) i trzęsło to dachem i szybami, ale do czego dążę, suby, monitory itp. pędzone są wzmacniaczami CA różnej maści i mocy, a za ich zasilanie odpowiadają zasilacze serwerowe o prądach od około 60A, do 110A i w większości napięcie da się bardzo prosto podnieść z 12V do okolic 14V i radzi to sobie znakomicie z zasilaniem wzmacniaczy w różnych konfiguracjach już parę ładnych lat u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja postanowiłem zmienić Focal 38 kx spl bo szału nie ma w obudowie zamkniętej po wypchaniu pudła materiałami wygłuszajacymi gra nawet dość nieźle ale to nie to.

Postanowiłem rozejrzec się za czymś używanym i w taki sposób trafi do mnie Morel ultimo 124, jego mniejszy brat ultimo 10 grał u mnie kiedyś w jednym aucie w obudowie zamkniętej i był dla mnie bezkonkurencyjny wśród wczesniej słyszanych przeze mnie subwooferów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z głośnikiem dostałem instrukcje w której jest kilka propozycji obudowy.

 

post-22750-0-90183700-1593256903_thumb.jpgpost-22750-0-50461300-1593257548_thumb.jpg

Oraz na stronie producenta znalazłem jakieś propozycje.

 

post-22750-0-43802700-1593256986_thumb.jpg

 

Najbardziej interesuje mnie obudowa 60 litrów 28Hz.

Co wy na to , przypominam ze chodzi o subwoofer do kina domowego.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...