facebook

Skocz do zawartości

REKLAMA

:)

Zdjęcie

Wzmacniacz AS CO65.4 do AS M165 + Subwoofer

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#1 1416v

1416v
  • Użytkownik
  • 19 postów

Napisano 24 marzec 2020 - 23:46

Witam,

Ostatnio wygłuszyłem drzwi oraz założyłem zestaw odseparowany AudioSystem M165, który aktualnie napędza radio Kenwood KMM-305BT. Jako że moc radia jest jaka jest postanowiłem rozejrzeć się za wzmacniaczem - znalazłem w dobrej cenie AudioSystem CO.65.4. W bagażniku mam mały subwoofer aktywny Blaupunkt GTB8200a (bez szału ale mi wystarcza, planuję zmienić na coś lepszego). Planuję wzmacniacz podłączyć pod przedni zestaw oraz subwoofer (wyrzucę oryginalny wzmacniacz suba i wyprowadzę kable głośnika). Pytanie czy to dobry pomysł? Rozumiem, że będę musiał prowadzić dodatkowy kabel RCA podpięty pod "front" w radiu? 

#0 Reklama

• 1234 postów

Napisano przed chwilą

:)

#2 grzeczny_52

grzeczny_52
  • Użytkownik
  • 1030 postów

Napisano 25 marzec 2020 - 00:55

W sumie dobrze, że dokonujesz rozbudowy o wzmak, bo końcówki radia obciążone są 3 ohm'ami. W lato może być problem z chłodzeniem radiatora radia.

RCA pod "front".

Jak dobrze masz zrobione drzwi, to możesz suba nie usłyszeć :)

Jego wzmak dysponuje 75W rms, więc to za mało do uzyskania równowagi przód/sub. Bo łatwo go - Blaupunkt - wprowadzisz w zakres przesteru i będzie emitował zniekształcenia... a potem padnie.

Ale powolutku doposażysz bagażnik o moc 300 W i będziesz zadowolony.

Jasne, że nie będziesz słuchał na poziomie RMS wzmaków... ale równowaga jest niezbędna.

PS. Ten 8 calowy sub nie nadaje się. Wstępnie rozejrzyj się za min. 150/200 W subem osadzonym w nowej skrzyni. Rozmiar 10 cali.

Użytkownik grzeczny_52 edytował ten post 25 marzec 2020 - 01:02

#3 1416v

1416v
  • Użytkownik
  • 19 postów

Napisano 25 marzec 2020 - 02:04

Oczywiście zmienię tego suba jak tylko będę miał na to środki - pytanie czy na obecną chwilę mogę podłączyć tego blaupunkta do tego wzmacniacza, żeby nie kupować rozdzielacza kabla zasilającego? Kolejne pytanie o zwrotnicę - w zestawie z głośnikami dostałem tylko taką do podłączenia tweeterów. Woofery podpięte są bezpośrednio do radia - czy będę musiał dokupić jakąś dodatkową zwrotnicę?

Oczywiście zmienię tego suba jak tylko będę miał na to środki - pytanie czy na obecną chwilę mogę podłączyć tego blaupunkta do tego wzmacniacza, żeby nie kupować rozdzielacza kabla zasilającego? Kolejne pytanie o zwrotnicę - w zestawie z głośnikami dostałem tylko taką do podłączenia tweeterów. Woofery podpięte są bezpośrednio do radia - czy będę musiał dokupić jakąś dodatkową zwrotnicę?

@edit

Znalazłem u tego samego sprzedającego skrzynkę z głośnikiem AS R10 250w za 300zł - myślę że to byłby dobry wybór + ten wzmacniacz

#4 grzeczny_52

grzeczny_52
  • Użytkownik
  • 1030 postów

Napisano 25 marzec 2020 - 02:06

Nie wiem czy wiesz - Kenio ma możliwość puszczenia aktywnie 2way + sub.

Zwrotnica musiałaby być ustawiona w tryb 3-way. Nie jest rozbudowana jak droższe "koleżanki", ale można się nieco pobawić.

Wtedy możesz woofer otoczyć filtrami LPF i HPF. Wtedy tweeter i sub też by dostał swoją zwrotnicę.

W tej chwili woofer dostaje pełne pasmo i może wrzucać nieco śmieci akustycznych. Ale to usłyszą doświadczeni słuchacze :)

#5 1416v

1416v
  • Użytkownik
  • 19 postów

Napisano 25 marzec 2020 - 02:15

Nie wiem czy wiesz - Kenio ma możliwość puszczenia aktywnie 2way + sub.

Zwrotnica musiałaby być ustawiona w tryb 3-way. Nie jest rozbudowana jak droższe "koleżanki", ale można się nieco pobawić.

Wtedy możesz woofer otoczyć filtrami LPF i HPF. Wtedy tweeter i sub też by dostał swoją zwrotnicę.

W tej chwili woofer dostaje pełne pasmo i może wrzucać nieco śmieci akustycznych. Ale to usłyszą doświadczeni słuchacze :)

Super, dobrze to wiedzieć :) Czyli mogę kupić ten wzmacniacz + ewentualnie ten subwoofer r10 250w i będzie wszystko ze sobą współpracowało? :) Na pewno będzie duży przeskok między tym czym teraz operuję :D

#6 grzeczny_52

grzeczny_52
  • Użytkownik
  • 1030 postów

Napisano 25 marzec 2020 - 02:32

Jasne.

Ale musisz zasilić się wiedzą na temat zwrotnic, ustawieniem wzmacniacza i.t.p.

Bo tak w ciemno to nie dasz rady - jak kiepski pływak rzucony na głęboką wodę daleko od brzegu.

Wujek Google i do roboty :)

#7 1416v

1416v
  • Użytkownik
  • 19 postów

Napisano 25 marzec 2020 - 03:09

Dziękuję za pomoc - jeszcze takie pytanie co do cen - wzmacniacz 400, skrzynka 300 - czy to dobre ceny za ten sprzęt? Cena nowych jest dużo wyższa.

#8 Domino987

Domino987
  • Użytkownik
  • 477 postów

Napisano 25 marzec 2020 - 10:01

Ten wzmacniacz jest bardzo przeciętny, za podobne pieniądze można kupić dożo lepszy używany wzmacniacz. Wszystko z jednej marki? to nie jest do końca dobry trop, zwłaszcza z chińskiego Audio Systema.

Zabawek full a w aucie seria.

#9 1416v

1416v
  • Użytkownik
  • 19 postów

Napisano 25 marzec 2020 - 11:56

Ten wzmacniacz jest bardzo przeciętny, za podobne pieniądze można kupić dożo lepszy używany wzmacniacz. Wszystko z jednej marki? to nie jest do końca dobry trop, zwłaszcza z chińskiego Audio Systema.

Jakieś propozycje? 

Jasne.

Ale musisz zasilić się wiedzą na temat zwrotnic, ustawieniem wzmacniacza i.t.p.

Bo tak w ciemno to nie dasz rady - jak kiepski pływak rzucony na głęboką wodę daleko od brzegu.

Wujek Google i do roboty :)

Przestudiowałem instrukcję i parę tematów na forum - rozumiem to tak że będę musiał podłączyć przednie woofery do 2 kanałów wzmacniacza, kolejne 2 kanały w mostku wykorzystam do subwoofera a tweetery do końcówki radia (zgodnie z opisem w instrukcji  w 3 way tweetery podpina się pod piny tylnych głośników w kostce iso). Czy dobrze to rozumiem?

#10 grzeczny_52

grzeczny_52
  • Użytkownik
  • 1030 postów

Napisano 25 marzec 2020 - 15:59

a tweetery do końcówki radia

W twoim modelu masz 3 pary RCA - TW/MID/WF.

Potrzebujesz wzmacniacz: 4CH na TW i MID oraz MONO lub 2CH na WF/SUB.

Podpięcie TW pod tylne jest dla modelu BT205.

Na tym kanale YT masz opis co prawda BT304, ale ustawienia w DSP jest to samo - "najlepsze radio":

https://www.youtube....WGH4tMJ5ZaKdV69

Masz cztery(4) filmiki na temat tego radia.

#11 1416v

1416v
  • Użytkownik
  • 19 postów

Napisano 25 marzec 2020 - 16:19

No właśnie tak też podejrzewałem, że nie może być tak łatwo. Nie chcę wydawać tyle pieniędzy na 2 wzmacniacz i nie chcę też zbytnio zagracać bagażnika. Rozumiem, że nie ma innej opcji z tą 4-kanałówką? Jakieś pasywne zwrotnice? 

#12 grzeczny_52

grzeczny_52
  • Użytkownik
  • 1030 postów

Napisano 25 marzec 2020 - 16:57

Coś w ten deseń jak ta Sinuslive:

https://allegro.pl/o...ASABEgKegfD_BwE

Poszukaj na portalach aukcyjnych lub tu na giełdzie, w dziale Sprzedam, o podobnych parametrach. Bo to jest przykład - jest tania i zapewne wykonana na niezbyt wyszukanych jakościowo elementach.

Czyli podział 3500Hz i nachylenie 12dB/oct.

PS. Nowa dobrej jakości (cena) będzie kosztowała mniej więcej jak używany wzmak - przykłady ze sklepu:

https://www.audioskl...e-i-filtry-c168

Użytkownik grzeczny_52 edytował ten post 25 marzec 2020 - 18:09

#13 1416v

1416v
  • Użytkownik
  • 19 postów

Napisano 25 marzec 2020 - 19:04

Czyli wychodzi na to, że najlepszym wyjściem byłby drugi wzmacniacz lub jeden 5-kanałowy. Te zwrotnice za 50zł do niczego się nie nadają?

#14 szymin89

szymin89
  • Użytkownik
  • 630 postów

Napisano 25 marzec 2020 - 20:45

No właśnie tak też podejrzewałem, że nie może być tak łatwo. Nie chcę wydawać tyle pieniędzy na 2 wzmacniacz i nie chcę też zbytnio zagracać bagażnika. Rozumiem, że nie ma innej opcji z tą 4-kanałówką? Jakieś pasywne zwrotnice? 

Masz już zwrotnice dla tweeterów, woofer jest bez zwrotnicy bo producent jej nie przewiduje. Z tego co mi wiadomo to możesz ściszyć tweeter przecinając kabelek w zwrotnicy. To co masz, plus wzmacniacz cztero kanałowy i jakiś lepszy subwoofer można sklecić już fajne granie.

Napisz lepiej czego brakuje Ci w obecnej konfiguracji.

#15 1416v

1416v
  • Użytkownik
  • 19 postów

Napisano 25 marzec 2020 - 20:58

Masz już zwrotnice dla tweeterów, woofer jest bez zwrotnicy bo producent jej nie przewiduje. Z tego co mi wiadomo to możesz ściszyć tweeter przecinając kabelek w zwrotnicy. To co masz, plus wzmacniacz cztero kanałowy i jakiś lepszy subwoofer można sklecić już fajne granie.

Napisz lepiej czego brakuje Ci w obecnej konfiguracji.

Tweeter ma 3 kabelki które łączy się ze sobą i ścisza to tweeter. Brakuje mi niskich i średnich tonów - głośniki grają ładnie ale wiem, że stać je na więcej dlatego od razu pomyślałem o wzmacniaczu. Czyli rozumiem, że mogę podłączyć woofer bezpośrednio do wzmacniacza i da to jakiś zadowalający efekt?

@edit

Ewentualnie kupić jakąś zwrotnicę tylko i wyłącznie do wooferów skoro do tweeterów już mam? 

#16 lukassikora

lukassikora
  • Użytkownik
  • 222 postów

Napisano 25 marzec 2020 - 21:17

Masz radio z aktywką, i wzmacniacz 4ch + aktywny sub. Dołóż brakujące kable RCA, musisz mieć 3 pary, kup trochę kabla, to ci przecież nigdzie nie ucieknie, i potnij to radiem. Będzie Ci mało basu, to wywalisz tego Suba i kupisz coś lepszego, tym bym się najmniej przejmował. Wygłuszysz drzwi, ustawisz poprawnie cięcia i czasy w radiu, i będziesz już zadowolony.

#17 szymin89

szymin89
  • Użytkownik
  • 630 postów

Napisano 25 marzec 2020 - 21:26

Tweeter ma 3 kabelki które łączy się ze sobą i ścisza to tweeter. Brakuje mi niskich i średnich tonów - głośniki grają ładnie ale wiem, że stać je na więcej dlatego od razu pomyślałem o wzmacniaczu. Czyli rozumiem, że mogę podłączyć woofer bezpośrednio do wzmacniacza i da to jakiś zadowalający efekt?

@edit

Ewentualnie kupić jakąś zwrotnicę tylko i wyłącznie do wooferów skoro do tweeterów już mam? 

Skoro brakuje niskich i średnich to drze się albo tweeter albo obydwa głośniki. Jakiejś zwrotnicy nie kupuj bo to nie da porządanego efektu, wydasz pieniądze i nic więcej. Ustal co powoduje że jesteś nie zadowolony z dźwięku, odłącz tweeter i posłuchaj jak grają same woofery. Sprawdź zgodność fazy wooferów i subwoofera, jak jest coś źle podłączone to dźwięk będzie się znosił i zamiast basu usłyszysz telepanie tapicerką.

#18 1416v

1416v
  • Użytkownik
  • 19 postów

Napisano 25 marzec 2020 - 22:06

Skoro brakuje niskich i średnich to drze się albo tweeter albo obydwa głośniki. Jakiejś zwrotnicy nie kupuj bo to nie da porządanego efektu, wydasz pieniądze i nic więcej. Ustal co powoduje że jesteś nie zadowolony z dźwięku, odłącz tweeter i posłuchaj jak grają same woofery. Sprawdź zgodność fazy wooferów i subwoofera, jak jest coś źle podłączone to dźwięk będzie się znosił i zamiast basu usłyszysz telepanie tapicer

Masz radio z aktywką, i wzmacniacz 4ch + aktywny sub. Dołóż brakujące kable RCA, musisz mieć 3 pary, kup trochę kabla, to ci przecież nigdzie nie ucieknie, i potnij to radiem. Będzie Ci mało basu, to wywalisz tego Suba i kupisz coś lepszego, tym bym się najmniej przejmował. Wygłuszysz drzwi, ustawisz poprawnie cięcia i czasy w radiu, i będziesz już zadowolony.

Gdy głośniki są zimne na pewno dominuje tweeter - gdy się rozgrzeje w miarę się to wyrównuje. Subwoofer to słabizna, nie ma co dyskutować - coś tam stuka ale nie jestem z niego w pełni zadowolony. Woofery podłączyłem zgodnie z opisem oryginalnych wtyczek - sprawdzę jutro raz jeszcze czy są dobrze podłączone. Teraz zastanawiam się co zrobić - mogę kupić ten wzmacniacz + subwoofer + sprzedający dokłada kable 20mm2 + 2x RCA i przetestować sposób z aktywną zwrotką ze starym subem i druga opcja ze zwrotnicą tylko tweetera a woofer bezpośrednio do wzmaka + sub w mostku. Na tego blaupunkta mam już kupca dlatego chciałbym tego R10.. tylko problem jest z tymi zwrotnicami.

#19 szymin89

szymin89
  • Użytkownik
  • 630 postów

Napisano 25 marzec 2020 - 22:26

Z tym AS R10 jest taki problem że gra dopiero w dużej skrzynce, dopiero R10EVO zadowala się skrzynkami na poziomie 20 L.

Żeby nie Koronawirus to bym Ci podesłał zwrotnice AS FW-2M. Może by coś tam poprawiło, zakres regulacji dosyć spory.

#20 1416v

1416v
  • Użytkownik
  • 19 postów

Napisano 25 marzec 2020 - 23:57

Z tym AS R10 jest taki problem że gra dopiero w dużej skrzynce, dopiero R10EVO zadowala się skrzynkami na poziomie 20 L.

Żeby nie Koronawirus to bym Ci podesłał zwrotnice AS FW-2M. Może by coś tam poprawiło, zakres regulacji dosyć spory.

Czyli szkoda tych 300zł na tego suba? Jest w oryginalnej skrzyni AS. Ta zwrotka do midów? 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych