Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze modułu/adaptera Bluetooth


ripson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z wyborem adaptera/modułu Bluetooth, który chciałbym umieścić pod deska rozdzielczą koło radia i który pozwoli parować się z komórką, umozliwi odtwarzanie np. ze Spotify lub nawigacja i poda sygnał analogowy na stare lecz zacne radio Clarion DXZ958 bez Bluetooth-a na Line-in przez RCA lub malego jacka. Zalezy mi na dobrej jakosci dzwieku/DAC-a. Jakie sa Wasze propozycje/doświaczenia?

 

PS. Dodatkowo zamierzam wykonać prosty układ zasilający, który załączy urządzenie Bluetooth razem z radiem, podobnie jak załącza sie wzmacniacz, chyba, ze sa juz gotowe rozwiązania a ja od nowa odkrywam Amerykę...

 

bluetooth.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Pytanie co obsługuje twój tel.

Jeśli tylko a2dp to moduły będą zbliżone. To i tak jakość stratna. Jeśli tel obsługuje aptx czy aptx-hd to szukał bym takiego modułu. A zasilanie wystarczy dać z tego po zapłonie i gotowa przetworniczkę czy ładowarkę USB z 12 na 5V.

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Pytanie co obsługuje twój tel.
Jeśli tylko a2dp to moduły będą zbliżone. To i tak jakość stratna. Jeśli tel obsługuje aptx czy aptx-hd to szukał bym takiego modułu.

 

Tu trzeba trochę uściślić - A2DP to profil Bluetooth do przesyłania dźwięku, w którym standardowy kodek to SBC. Profil A2DP może obsługiwać wiele kodeków w tym m.in. aptX, aptX HD i inne jego odmiany. Jakiś czas temu Sony wprowadziło kodek LDAC, w którym bitrate sięga do 990 kbps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu trzeba trochę uściślić - A2DP to profil Bluetooth do przesyłania dźwięku, w którym standardowy kodek to SBC. Profil A2DP może obsługiwać wiele kodeków w tym m.in. aptX, aptX HD i inne jego odmiany. Jakiś czas temu Sony wprowadziło kodek LDAC, w którym bitrate sięga do 990 kbps

Już się nie rozwijałem. Ale jak nie piszą w specyfikacji tel, aptx i aptx-hd to zazwyczaj jest podstawowy kodek i przesyłanie stratne ale dla większości wystarczające.

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...