Skocz do zawartości

Alfa Romeo 159 - khazar


khazar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 419
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie ważne , ja osobiście wolał bym nawet zwykły dsp 2 niz h800 .

Bartek zależy jak patrzysz na ten przedział , h800 w porównaniu do helixa to lekki dinozaur , używki kupisz za mniej niz 1500zl .

Nie brał bym pod uwagę mosconi , trzeba przyznać że jeśli chodzi o nowe procki to jednak helix jest top.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę już o tym wiem, ale jednak to kosztuje, spotów mało to i nie ma gdzie sluchac. Sam do konca tez nie wszystko jeszcze rozumiem, szczególnie jeżeli chodzi o DSP. Słyszałem po prostu ze H800 jest spoko, ale jakby mieli kupowac nowe DSP to poszliby już w Helixa, argumentów za tym nie słyszałem dużo bo i z moim poziomem wiedzy niewiele mi to da, wiec nawet nie mam o czym tu rozmawiac.

 

No i ciekawi mnie przede wszystkim jak to będzie z tym Alpine na wzmaka zamiast DLS. Liczę przede wszystkim na ochłodzenie grania, mniejsze zapotrzebowanie prądowe i porządek w bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uporządkowałem bagażnik, nie ma już kabli na widoku, nie ma też koła zapasowego. I w końcu zamontowałem Alpine PDX-V9 zamiast DLS RA40 i DLS A6. Szczerze mówiąc jestem zaskoczony na plus, dokładnie tego chciałem, a nawet dostałem więcej niż chciałem.

 

http://wearenoir.pl/audio/16.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dynamika

2. Moc, woofery polubiły 110 W zamiast 75 W

3. Subwoofer jest lepiej kontrolowany, przynajmniej w mojej instalacji

4. Tweetery są nieco spokojniejsze, szczególnie przy instrumentach smyczkowych jest przyjemniej dla ucha

5. Ogólnie dół pasma jest lepiej kontrolowany, sprężysty. W DLSie było to trochę inaczej, w niektórych utworach był to problem. Tutaj raczej nie ma problematycznych utworów.

 

To tak na szybko. Wydaje mi się, ze zyskała również scena, ale to muszę jeszcze posłuchać. Jestem naprawdę zadowolony. Na minus to uciekło może trochę ciepła, ciężko mi to opisać, różnica raczej niedużo, na pewno jednak granie podoba mi się dużo bardziej.

 

No i jednak wzmacniacz trochę grzeje się w tej wnęce. Po dłuższym graniu był wyraźnie gorący, dłoni nie dali się dluzej trzymac. Może nie ma jak zasysać powietrza od dołu, muszę to sprawdzić.

 

Jestem w szoku, ze tak mały wzmacniacz może aż tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, gdzie mogę znaleźć tuleje z izolacją na końcówki kabli prądowych? Wszędzie gdzie szukałem, różniły się przekrojem i nie mogę nic dopasować. Potrzebuję 2 szt. na kabel Hollywood OFC 53mm (do oprawy bezpiecznika ANL Hollywood) oraz 2 szt. na kabel Hollywood OFC 21 mm (do wtyczki zasilającej Alpine PDX-V9). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że ten wzmacniacz jest za gorący, on nawet przy dość cichym słuchaniu rozgrzewa się tak, że ciężko położyć na nim dłoń. Poprzednie DLSy to nawet ciepłe się nie robiły przy takim graniu. Myślę, że to może być słaba masa, ale na kondensatorze jest napięcie 14,05 V, przy poprzednich piecach było ok, więc może ten kabel masowy przy wtyczce? Na razie tylko go wkręciłem, nawet nie jest pocynowana końcówka tego kabla, więc tu upatruje problem. Poszukam odpowiednich tulejek i zrobię to na porządnie, bo to w sumie mi koliło jak drzazga w oku, a to jedyny element gdzie kabel prądowy jest tylko wkręcony, bez odpowiedniej końcówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci że u mnie nie ma tulejek przy wzmacniaczach i problemu nie ma. Ani z temperaturami ani ze spadkami napięcia. Spójrz na to z tej strony, jak mały jest PDX a ile ma mocy. DLSy to kawały sprzętu a tu jedno małr pudełeczko zastępuje tobie 2 wzmacniacze. A łącznie ma około 900wat w RMS. Mój 1.1000 też szybko robi się ciepły a po pałowaniu gorący. Jak się o niego obawiasz to zamontuj mu jakiś wentylatorek i po problemie. Chodź moim zdaniem nic mu się nie stanie bo chyba ma zabezpieczenie temperaturowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Na razie tylko go wkręciłem, nawet nie jest pocynowana końcówka tego kabla, więc tu upatruje problem.

Który przewód lepiej się ułoży w gnieździe

Przewód oblany cyną czy bez cyny ? 

Też nie cynuje końcówkę bo po co i spadków nie mam a trochę prądu u mnie się przewala. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, rozumiem, taki jego urok, grzeje się tak samo nawet przy otwartej podłodze bagażnika, więc zabudowa mu nie przeszkadza. Tak czy inaczej zarobię te końcówki w tulejki i zaleje je cyną po prostu ze względów bezpieczeństwa. Wydaje mi się, że taka końcówka jak jest wkręcona w gniazdo to nie ma szans żeby puściła, natomiast sam skręcony kabel i wkręcony w gniazdo może się luzować. 

 

Ze wzmacniacza jestem bardzo zadowolony, w mojej instalacji gra to po prostu lepiej, mniej prądu ciągnie i mniej miejsca zajmuje. Teraz czeka mnie wyciągnięcie wooferów delikatnie przed tapicerkę na metalowych pierścieniach od Mastaha i wycieczka do Redy na rekonesans i być może dołożenie DSP :-) Myślałem o Helixie DSP Pro mk2, ale H800 łatwiej dostępny i sporo tańszy... A póki co ze wszystkiego co mam Alpine, jestem bardzo zadowolony. Chodzi mi po głowie jeszcze zamiana Helixa W10 w zamkniętej skrzynce na Helixa K10 w BR. Słyszałem sporo dobrego o nich, chciałbym sprawdzić czy podpasuje mi takie granie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupowałem tulejki izolowane na aliexpress tylko musisz dłuuuuuuugo grzebać zanim znajdziesz to co chcesz... większość jest w zestawach w jakiś badziewnych rozmiarach, ja zamówiłem 1.5mm2, 2,5mm2, 4mm2 i 25mm2 w kolorach czerwony zółty i czarny, w Polsce ceny są chore a ja za zestaw 750szt zapłaciłem 60zł, gdzie same 25mm2 kosztowały połowę tej ceny, także jeśli się komuś nie śpieszy nie widzę sensu kupowania w Polsce takich pierdół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko się zgadza, zapomniałeś tylko o kosztach dostawy gdzie w przypadku tulejek z chin jest to całe 0zł, a źrodło jest to samo xD dodatkowo w polsce wybór kolorów jest mocno ograniczony lub trzeba kopać, znalazłem jedną stronę gdzie za 25mm2 wybranego koloru trzeba było dopłacić 5zł i wychodziło chyba 35+kw za 50 sztuk także...

 

https://www.aliexpress.com/store/group/E&TE-series/4421029_513899830.html?spm=a2g17.12010612.0.0.757b68031Ph5RL w tym sklepie kupowałem do 6mm2

 

https://www.aliexpress.com/store/group/Tube-Pre-Insulating-Terminal-TYPE-TG-JT-EV/3259011_1000000315000.html?spm=a2g17.12010108.0.0.51573231t7KsPJ a tutaj kupowałem 25mm2, 50mm2 też są dostępne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...