Skocz do zawartości

2 way vs 3 way


SebekDS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie neguje, każdy wie ze sygnał z wysokiego wyjścia radia zawiera już zniekształcenia jednostki, która go wypluwa, nie mówię ze jest tragedia bo sam teraz korzystam z tego rozwiązania przez konwerter PB ALC4 co zreszta było krytykowane w moim wątku w „Wasze instalacje”.

Jeśli zdecyduje się na aktywny podział i procesor i zainwestuje dodatkową kasę chce mieć po prostu zrobione to bez kompromisów którymi w przypadku GMSa są sygnał wejściowy i możliwość pełnej aktywki tylko dla 2way. Z założenia miało być pasywnie a koledzy z większym doświadczeniem skłonili mnie do poważnego myślenia i zmiany podejścia wiec nie pisz proszę, że ignoruje czy neguje rady innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 


Nie neguje, każdy wie ze sygnał z wysokiego wyjścia radia zawiera już zniekształcenia jednostki, która go wypluwa, nie mówię ze jest tragedia bo sam teraz korzystam z tego rozwiązania przez konwerter PB ALC4 co zreszta było krytykowane w moim wątku w „Wasze instalacje”.

 

Nie wiem co ktoś gdzieś napisał , czytam i widze ten wątek , a tu raczej nikt juz nie ma większych zastrzeżeń do tego rodzaju podłączenia .

 


Jeśli zdecyduje się na aktywny podział i procesor i zainwestuje dodatkową kasę chce mieć po prostu zrobione to bez kompromisów którymi w przypadku GMSa są sygnał wejściowy i możliwość pełnej aktywki tylko dla 2way. Z założenia miało być pasywnie a koledzy z większym doświadczeniem skłonili mnie do poważnego myślenia i zmiany podejścia wiec nie pisz proszę, że ignoruje czy neguje rady innych.

 

I kolejny przykład , procesor umożliwia a nie narzuca , funkcje jakie w nim realizujesz sa wybieralne .

Zatem nic nie stoi na przeszkodzie aby realizować swoje wizje "wzbogacone" o dodatkowe możliwości , chyba , ze przeszkoda leży zupełnie gdzie indziej


 

 


Do czasówek i tak zaawansowanego strojenia jeszcze nie dorosłem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już zostało zaproponowane:

Procesor obsługujący aktywny 2way można użyć do 3way korzystając z następującego rozwiązania:

 

Tweeter i średniak na zwrotnicy podłączyć pod jeden tor procesora, a woofer pod drugi...

 

Wtedy cięcia i zgranie woofera (od góry) i średniaka (od dołu) możesz wykonać aktywnie

co uprości strojenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już zostało zaproponowane:

Procesor obsługujący aktywny 2way można użyć do 3way korzystając z następującego rozwiązania:

 

Tweeter i średniak na zwrotnicy podłączyć pod jeden tor procesora, a woofer pod drugi...

 

Wtedy cięcia i zgranie woofera (od góry) i średniaka (od dołu) możesz wykonać aktywnie

co uprości strojenie.

 

Lub wszystko zrobić sobie na pasywnych zwrotkach ( tak jak zakładał ) a wykorzystać korekcję czasu lub/i wydzielenie z sumarycznego sygnału pasma subwoofera i jego poprawne usytuowanie w systemie , bo samą zwrotką pasywną ( z cała pewnością ) a aktywną przypuszczalnie tego nie zrobi . Do tego bezproblemowa integracja z jednostką po Hi input .

 

Kubeł zimnej wody na łepetynę

Lepiej na zimno wyciągać wnioski :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem praktycznie po sąsiedzku za 599 wiec cena bardzo dobra. Na razie nie będę kompinował z innymi zmianami, poucze się na tym co mam, i teraz pytanie który wzmacniacz jak wykorzystać, są dwie opcje:

a). 50.4x dwa kanały na woofery i dwa na tweetery zestawu Focal PS165FX a 90.2 na suba Excursion SHX-8D4

b). 50.4x dwa kanały na tweeter Focala i dwa kanały na Excursiona a 90.2x na woofery Focala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i postawiłem na opcję C.

Od 6 rano siedziałem w aucie i w końcu 90.2 doczekał się podłączenia. Wszystko jest już w biampingu, ku mojemu zdziwieniu nie ma za dużej różnicy, czy woofery są pędzone 50.4 czy 90.2, aż przepinalem dwa razy (oczywiście z odpięty subem). Dużo większa różnica jest właśnie na subie.

Jutro wpadnie GMS i na sam początek chciałbym ustawić aktywke na te same wartości co w ori zwrotkach i od tego poziomu zaczynać kompinacje, niestety poza stronoscią zbocza nie mogę nigdzie doczytać się przy jakich wartościach są cięcia w ori zwrotce... jedynie na obcojęzycznym forum natknąłem się na wpis ze punkt cięcia to 3600 dla góry i dołu.

Czy przy podłączeniu aktywnym (na początku) mogę dać kondensator w lini tweetera (za wzmacniaczem oczywiscie) żeby go zabezpieczyć? A jak wszystko już będzie tak jak powinno być to się go pozbędę. Czy taki kondensator (10uf) będzie miał dodatkowy wpływ na ustawienia - przesunięcia itd? Mysle o dużym żeby odcinał niżej niż to, co będę wybierał na GMS.

Przykładowy kondensator - 10uF 250V MIFLEX:

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7281498241

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się mały problem z GMSem, na wyciszonym radyjku slychac delikatny szum, przy cichej muzyce (tj na pierwszym możliwym poziomie) również, gainy są skręcone na minimum a poziom głośności wyczuwalnie wyższy niż wcześniej. Przycisnąć głośniki w aplikacji czy mam jeszcze jakieś inne możliwości?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się mały problem z GMSem, na wyciszonym radyjku slychac delikatny szum, przy cichej muzyce (tj na pierwszym możliwym poziomie) również, gainy są skręcone na minimum a poziom głośności wyczuwalnie wyższy niż wcześniej. Przycisnąć głośniki w aplikacji czy mam jeszcze jakieś inne możliwości?

A jak wlaczysz zero bit track, to poziom szumu narasta wraz ze zwiekszaniem glosnosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam takiego typowego nagrania ale przełączyłem na źródło bluetooth, zatrzymałem w tel piosenkę i niezależnie od poziomu głośności na radiu szum jest na tym samym poziomie.

 

Pojawił się mały problem z GMSem, na wyciszonym radyjku slychac delikatny szum...

Niedoprecyzowałem, a jest to istotne - gdy głośność na radiu jest na 0 to szum nie jest praktycznie słyszalny, gdy jest na 1 a np zatrzymana piosenka czy tak jak testowałem teraz zero dźwięku przez bluetooth, szum się pojawia. Wiec na wyciszonym jest ok, pojawia się później, moim zdaniem to szum z radia tylko wzmacniany przez GMSa, z tym ze przy powerbassie tego nie było...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się pojawiają schody... zasilanie i sygnał wejściowy do GSMa jest w jednej kostce, wszystko już polutowane, pozgrzewane koszulkami, owiniętę taśmą parcianą i schowane w boczku pod tapicerką, ale chyba nie będzie innego wyjścia, będę musiał to wydłubać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam takiego typowego nagrania ale przełączyłem na źródło bluetooth, zatrzymałem w tel piosenkę i niezależnie od poziomu głośności na radiu szum jest na tym samym poziomie.

 

Niedoprecyzowałem, a jest to istotne - gdy głośność na radiu jest na 0 to szum nie jest praktycznie słyszalny, gdy jest na 1 a np zatrzymana piosenka czy tak jak testowałem teraz zero dźwięku przez bluetooth, szum się pojawia. Wiec na wyciszonym jest ok, pojawia się później, moim zdaniem to szum z radia tylko wzmacniany przez GMSa, z tym ze przy powerbassie tego nie było...

To daj sobie spokoj, moze wczesniej nie zwrociles uwagi po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...