Skocz do zawartości

Corsa D prośba o pomoc w zbudowaniu CA


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jeszcze chyba takiego rozwiązania które byście chcieli nie wymyślili ;) podałem najprostsze i najtańsze rozwiązanie które przy normalnym użytkowaniu nie naraża nas na rozładowanie aku. Oczywiście można jeszcze kombinować z przełącznikiem on on z jedną pozycji załączaną na określony czas ale wątpię czy ktoś wymyślił gotowiec ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w astrze 3 miałem stałe 12v z aku na podtrzymanie pamięci i 12v po stacyjce, nic nie żarło a radio to alpine ute 93dab

Bo po stacyjce nie ma prawa uciekać... tyle że kolega właśnie nie bardzo chce po stacyjce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten adapter daje tylko stale 12 i przejsvie w kostke iso na glosniki itp

Jestes pewien?

 

Folgende Signale werden zur Verfügung gestellt:

 

- Zündung

- Beleuchtung

- Rückwärtsgang

- Speedpulse

 Po naszemu:

-zaplon

-podswietlenie

-wsteczny

-predkosc

 

A tak na serio to co to za problem pociagnac kabel do stacyjki albo skrzynki bezpiecznikow do klemy 15 bo klema 30 jest juz w kostce iso. Jak autor tematu dal rade sciagnac tapicerke dzwi to i kabel da rade pociagnac gdzie trzeba, no chyba ze nie chce to juz jego problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie zasilanie radyjka to żaden problem, zrobimy po stacyjce i będzie oki ;)
Pod koniec przyszłego tygodnia będę miał do testu radyjko Pioneer DEH-P9800BT nie wiem na ile konkretny jest ten sprzęt, ale jeżeli zda egzamin u mnie w aucie to kumpel powiedział, że mi je odda %  :)  u niego leży nie używane kilka lat.. ,wtedy odezwę się co i jak, Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nowe radyjko dziś dotarło, pierwsze co musiałem sprawdzić to jak to gra, no i?
Jest bajecznie :)  buźka się uśmiechnęła :) Podziękowania Panowie!! Naprawdę jest progres!
Najlepsze w tym wszystkim jest to, że apetyt rośnie w miarę jedzenia :) , gdyby tak udało się jeszcze zbudować trochę podparcia ze strony niskich tonów :) hmm było by już naprawdę genialnie! :)
Oczywiście żadne duże woofery (to nie ma być MEGA kopnięcie) a delikatne poprawienie niskich częstotliwości, będzie ktoś chętny podpowiedzieć jaki wooferek 8" w małej skrzyneczce by poprawił brzmienie? :) (radyjko chciałbym zostawić tak jak jest pod seryjnymi głośniczkami) głośniej mi nie trzeba :D A gra to naprawdę o co najmniej 2 półki wyżej od seryjnego radyjka.
Tysiak za wzmacniacz i skrzynkę? Jest coś godnego polecenia?

Ps. nie zamawiałem ramki z 2din na 1din iż jakoś nie podobają mi się te tanie plastikowe atrapy, postanowiłem coś pokombinować sam, jak będzie wyglądać w aucie dopiero się okaże, umyśliłem sobie coś takiego :D W ostateczności zamówię tą ramkę.

post-23044-0-86579500-1520979471_thumb.jpgpost-23044-0-85259200-1520979495_thumb.jpgpost-23044-0-75384900-1520979515_thumb.jpg

Pozdrawiam!!



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, fajnie że gra.

 

Co do suba. Nie czaruj się te 500zl za sam głośnik trzeba dać chyba że używkę dobrze wyrwiesz. Z hitów: Infinity beta eight popularny też jest Audiosystem h08sq.

 

 

 

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


napisałem tylko, że nie chciałbym kombinować z głośniczkami w słupkach (bo aby to ładnie wyglądało to trzeba przy tym się napracować i dobrze było by mieć jakiekolwiek doświadczenie).

 

https://www.ebay.de/itm/Gladen-Hochtoener-Kugelgelenk-set-Silber-Winkel-verstellbar-fuer-Hochtoener-/273070476819

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, przyszedł czas dokończyć to co zaczęło się w zeszłym roku czyli zrobić drzwi corsy tak jak należy.
A nie musiałem długo się namawiać, iż ostatnio gdy wrzuciłem kilka nowych utworów do auta a w nie których podczas głośniejszego odsłuchu zaczynała brzęczeć tapicerka, a dokładnie boczek drzwi, zaczęło mnie to mocno irytować, no szlak mnie trafiał, jak słyszałem to brzęczenie :D
Postanowiłem rozebrać boczki, zabrałem do domu i stwierdziłem że nie wiem które elementy boczków brzęczą :D (wpadają w rezonans) teoretycznie wszystko w nich dobrze się trzymało i nie wydawało niepokojących dźwięków, prócz kołeczków trzymających tapicerkę drzwi, więc wymyśliłem sobie to tak, że podkleiłem mocowania tych kołeczków 2 warstwami taśmy izolacyjnej szmacianej, a następnie naciąłem rowki i wcisnąłem kołki teraz trzymają się solidnie i nie drżą, w międzyczasie konkretne odtłuszczenie boczków i zamówiłem piankę GMs (stwierdziłem że jak już robić to raz a dobrze)
No a że dziś piękny dzień był do pracy przy aucie, to boczki zostały oklejone i zamontowane :)
No i znowu banan na twarzy :D :D
Tapicerka nie drży a brzmienie poprawiło się znowu znacząco, fajnie bo chciałem tylko wyeliminować rezonans a poprawiłem granie :)

Tak więc jestem kolejną osobą która potwierdza, że dobrze zrobione drzwi to podstawa i na pewno odwzajemnią to w odsłuchu :)

Ps. nie twierdzę, ze drzwi zrobiłem idealnie na pewno jest się do czego przyczepić, piszę to dla następnego pokolenia co by wiedzieli żeby robić raz a konkretnie nie oszczędzając na matach i piankach:)
Aha no i te pianki GMs-a maja jedną wadę strasznie śmierdzą, a dokładnie chyba ich klej, mam nadzieję że zniknie ten zapach bo aż głowa boli.

Kilka fotek z dzisiejszej zabawy
post-23044-0-39183900-1522426156_thumb.jpg post-23044-0-54951500-1522426186_thumb.jpg post-23044-0-01817200-1522426209_thumb.jpg post-23044-0-44795200-1522426223_thumb.jpg post-23044-0-03236300-1522426237_thumb.jpg post-23044-0-58342700-1522426256_thumb.jpg post-23044-0-15128700-1522426269_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda jeśli chodzi o smród ale myślę że to sama pianka wydaje taki zapach.Po wyklejeniu u siebie bagażnika ponad miesiąc smród się trzymał :( ale jak już wyklejałem tapicerki boczków to piankę położyłem rozwiniętą 2 tygodnie wcześniej w piwnicy i w aucie już nic nie śmierdziało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...