facebook

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fiat Grande Punto by Matum

grande punto

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#1 Matum

Matum
  • Użytkownik
  • 104 postów

Napisano 27 lipiec 2017 - 10:49

Witam wszystkich, powróciłem do grania w samochodzie i chciałbym pokazać wam co i jak sobie kombinuje. 

Także przedstawiam wam całkowicie seryjny dupowóz jakim jest Fiat Grande Punto z... mało ważne z jakim silnikiem (ubezpieczenie na wyspach zabija). Z zewnątrz nie wyróżnia się w żaden sposób i na tym też mi zależy, ponieważ nie jest garażowany, stoi pod chmurką w okolicy takiej se. 

Ale do sedna. Kupiłem go z fabrycznym audio, zmienione było jedynie radio na jakieś JVC które wyleciało pierwsze i zastąpił je

Pioneer deh-x5900bt, który mi jako wciąż amatorowi wystarcza w 100%. Kolejnym zabiegiem było wygłuszenie drzwi, co prawda taśmą dekarską, ale wszędzie są minimum dwie warstwy, plus usztywnione otwory technologiczne, tyłu póki co nie ruszałem. 

Następnie w drzwi zawitały Morel Maximus 602, dźwięk stał się czysty i o wiele wyraźniejszy w porównaniu do serii. Niestety z której by strony na to nie patrzeć Morele grają od 60hz, więc akcja bass. 

Zajęło mi sporo czasu by obrać kierunek grania i to czego potrzebuje jako użytkownik auta na co dzień. Walić bagażnik.

Stwierdziłem, że powrócę do Rockforda Fosgate RFR3115, którego woziłem kilka lat temu. Chwilowo siedzi w za małej zamkniętej skrzynce i będzie ona zmieniana na coś z BR. Rockforda napędza (!) czterokanałowy Audio System Twister f4-600 w dwóch mostkach, zasilających oddzielne cewki (i niech się poleje na mnie teraz fala krytyki). RCA to jakiś Hifonics, a Twister jest na spawarkowym kablu 50mm2, minus z budy, tym samym kablem zostało zrobione BIG3, wszystko w oplocie, prawie wszystko zalutowane. 

I to chyba wszystko co mógłbym na chwilę obecną powiedzieć, ale coś czuje, że wątek nie zakończy się na 4stronach, ponieważ będzie działane na bieżąco.

Pozdrawiam wszystkich i zapraszam do komentowania, krytykowania, doradzania i zapytywania. 

Załączony plik  DSC_2871.JPG   94,55 KB   119 Ilość pobrań

Załączony plik  DSC_2874.JPG   101,73 KB   119 Ilość pobrań

Załączony plik  DSC_2872.JPG   102,12 KB   111 Ilość pobrań

Załączony plik  DSC_2874.JPG   101,73 KB   105 Ilość pobrań

Załączony plik  DSC_2870.JPG   111,38 KB   145 Ilość pobrań

Załączony plik  DSC_2868.JPG   170,99 KB   136 Ilość pobrań

#0 Reklama

• 1234 postów

Napisano przed chwilą

X Piknik StrefaCarAudio - ROCHNA
10-12.08.2018
ZAPISZ SIĘ!

#2 Raadek

Raadek

NaturalSound

• Użytkownik
  • 12157 postów

Napisano 27 lipiec 2017 - 14:25

Pierwsze co razi w oczy to niechlujne połączenie kabli zasilających z klemami. Użyj tulejek i popraw. Taka niby pierdoła ale...

Potrzebujesz pierścionków pod głośniki, skrzynkę solidną do subwoofer'a...wal do Mastah'a z forum. :ok:

Mam fatalne maniery, koszmarne mam zwyczaje, lecz kiedy grają kraju tego hymn, ciągle jeszcze wstaję...

DiaX team

#3 Matum

Matum
  • Użytkownik
  • 104 postów

Napisano 27 lipiec 2017 - 14:50

Będzie robione, wczoraj robiłem Big3 i zabrakło mi miejsca w klemie. Pewnie wskoczy na to dodatkowy rozdzielacz i dopiero jeden gruby kabel do klemy.

#4 ROBSONBERCIK

ROBSONBERCIK
  • Użytkownik
  • 583 postów

Napisano 28 lipiec 2017 - 07:20

Hello.

Jest super że się z nami dzielisz swoim rozwojem w pasji.

Z mojej strony powiem tak:

Zdjecie drzwi z fiata no pięknie - tylko co mi po nim ?

Jak wykonane jest wewnątrz pokazujesz , bo widok fabrycznej tapicerki jest nam znany.

Big 3 to się chwali lecz znowu diabeł tkwi w szczegółach .

Przy klemach jeżeli połączeniowo zrobiłeś super to i się przyłóż przy stronie estetyki wykonania.

Ostatnie moje "ale" dotyczy się przekroju okablowania idącego do suba.

Jakie jest ?

Wydaje się mi za małe.

Jak dla mnie to minimum 4mm2 trzeba stosować.

Frajdy ze słuchania  i oczekujemy więcej fotek z prac. :ok:

#5 spejson

spejson
  • Użytkownik
  • 103 postów

Napisano 28 lipiec 2017 - 10:25

Dekarka to jest dobra na dach.Za 250-300zł  okleiłbyś  drzwi i tapicerkę.

Pioneer MVH-X380BT / Morel Maximo 6.2 / Philips DAP 4040 2x60W RMS / Hertz EBX 25 - Alpine MRV-T320

#6 Matum

Matum
  • Użytkownik
  • 104 postów

Napisano 02 sierpień 2017 - 18:49

Na chwilę obecną do wymiany mam aku i skrzynię. Alternator to 65A Boscha, co doradzilibyście jest chodzi o akumulator? Myślałem nad Optima Yellow 55ah, kondensator na razie odpuszczam, jak już będę działał to zmontuje jakiś superkondensator fchujfarad.
Druga sprawina to ta mała skrzynka zamknięta. Słucham rapu i podobnych bitów, na ile stroić, by było do słuchania, ale i zeszło nisko jak trzeba? W
Jeśli chodzi o wymiary to cały bagażnik, a co tam 😊
Pozdrawiam.

#7 Matum

Matum
  • Użytkownik
  • 104 postów

Napisano 01 wrzesień 2017 - 10:42

W końcu dotarł rozdzielacz zasilania na te nieładnie zrobione przewody przy klemie. W następnym tygodniu montaż i ewentualnie kilka fotek jeżeli to kogokolwiek interesuje.

Pozdrawiam.

Załączone pliki

#8 Abstynent

Abstynent
  • Użytkownik
  • 1312 postów

Napisano 01 wrzesień 2017 - 14:31

Co to za rozdzielacz? (firma) i  gdzie go kupiłeś ? 

Zerknij w manual RF-a jaką pojemność zaleca i strojenie dla tego subika  :wink2:

Altek nie powala :/ nie myślałeś nad czymś większym ? skoro wrzuciłeś takiego potworka i do tego gonisz go AB w niskich omach ? 

Odnośnie przodu to zasilasz chyba z radia bo się nie dopatrzyłem wzmaka na przód.

Nie myślałeś nad czymś strikte pod suba ? jakieś mono D klasy ? bo patrząc "w testy" AS pochłania ogromne ilości prądu  :kwasny:

[ BIG III ] Alpine CDA 9853R > TW Proa Simplex 25 + AA 120.2XE > WF MB Quart QM160 + Audison VR206 > SUB 2xRE Audio SX12D4 BR + Taramps HD3000 > było 142dB [Altek 150A + 74Ah + 116F]

#9 Matum

Matum
  • Użytkownik
  • 104 postów

Napisano 01 wrzesień 2017 - 15:58

Co to za rozdzielacz? (firma) i  gdzie go kupiłeś ? 

Jest to jakiś noname, ale wykonany nieźle, znalazłem go na Amazon.co.uk

Zerknij w manual RF-a jaką pojemność zaleca i strojenie dla tego subika 

RF zaleca strojenie na 33Hz w skrzyni 99l, z tym że podaje 4xBR a mi zależy na skrzyni szczelinowej.

Altek nie powala nie myślałeś nad czymś większym ? skoro wrzuciłeś takiego potworka i do tego gonisz go AB w niskich omach ? 

Nie mogę znaleźć nigdzie w UK magika który zrobiłby mi swapa alternatora.

Odnośnie przodu to zasilasz chyba z radia bo się nie dopatrzyłem wzmaka na przód.

Czytaj wyżej, będzie większy alternator to obecny wzmak pójdzie na zasilanie głośników, a do suba wpadnie coś innego.

bo patrząc "w testy" AS pochłania ogromne ilości prądu

No :D

#10 vanQwer

vanQwer
  • Użytkownik
  • 111 postów

Napisano 01 wrzesień 2017 - 16:57

Te rozdzielacze w Polsce firmowane są jako Phonocar, dostępne na znanym portalu.

Wykonane są nawet przyzwoicie, mam dwie sztuki u siebie w bagażniku i dają radę.

#11 Matum

Matum
  • Użytkownik
  • 104 postów

Napisano 02 wrzesień 2017 - 10:54

Te rozdzielacze w Polsce firmowane są jako Phonocar, dostępne na znanym portalu.

Wykonane są nawet przyzwoicie, mam dwie sztuki u siebie w bagażniku i dają radę.

Na moim nie ma żadnego logo, kupiony za 8f więc podejrzewam, że cenowo wygląda to podobnie. 

#12 Abstynent

Abstynent
  • Użytkownik
  • 1312 postów

Napisano 02 wrzesień 2017 - 10:58

kupiony za 8f więc podejrzewam, że cenowo wygląda to podobnie. 

u nas phonocary chodzą po 60zł, cena nie mała za taką pierdołę ale niestety dedykowane akcesoria kosztują  :wink2:

[ BIG III ] Alpine CDA 9853R > TW Proa Simplex 25 + AA 120.2XE > WF MB Quart QM160 + Audison VR206 > SUB 2xRE Audio SX12D4 BR + Taramps HD3000 > było 142dB [Altek 150A + 74Ah + 116F]

#13 spejson

spejson
  • Użytkownik
  • 103 postów

Napisano 03 wrzesień 2017 - 16:30

Rozdzielacz:

https://www.aliexpre...55-a9eb39ae8e5a

Pioneer MVH-X380BT / Morel Maximo 6.2 / Philips DAP 4040 2x60W RMS / Hertz EBX 25 - Alpine MRV-T320

#14 Matum

Matum
  • Użytkownik
  • 104 postów

Napisano 03 wrzesień 2017 - 16:47

Wygląda dokładnie tak samo

#15 Abstynent

Abstynent
  • Użytkownik
  • 1312 postów

Napisano 03 wrzesień 2017 - 16:58

Wygląda dokładnie tak samo

co z tego że taniej skoro czas wysyłki od 3 do 5 tygodni 

#16 pretor

pretor
  • Użytkownik
  • 996 postów

Napisano 03 wrzesień 2017 - 17:43

co z tego że taniej skoro czas wysyłki od 3 do 5 tygodni

Chcesz szybko to kup taki sam co ktos sprowadzil za 4-6 razy wieksza kwote i nie marudz
A nie pitolenie ze tanio chce i szybko.to kup na caraudio zwykle i po zabiegu

#17 Abstynent

Abstynent
  • Użytkownik
  • 1312 postów

Napisano 03 wrzesień 2017 - 17:49

Chcesz szybko to kup taki sam co ktos sprowadzil za 4-6 razy wieksza kwote i nie marudz
A nie pitolenie ze tanio chce i szybko.to kup na caraudio zwykle i po zabiegu

tak się składa że nie mam potrzeby kupowania :) 

a stwierdzam tylko fakt że u nas akcesoria są droższe i tyle w temacie. 

#18 Matum

Matum
  • Użytkownik
  • 104 postów

Napisano 03 wrzesień 2017 - 18:23

Bez spiny mi tutaj😁
Śmiechem żartem czekałem na niego koło 2tygodni

#19 Matum

Matum
  • Użytkownik
  • 104 postów

Napisano 10 październik 2017 - 13:28

Udało znaleźć się mechanika, który podejmie się swapa alternatora z 70A na minimum 120A.
Co za tym idzie szykuje się wymiana akumulatora.
Co zaproponujecie?

#20 powalla

powalla
  • Użytkownik
  • 10473 postów

Napisano 10 październik 2017 - 14:13

Co zaproponujecie?

http://www.strefacar...earch_in=forums

nakamichi >1. Głośnik nie ma mocy , tylko może przyjąć w przedziale od zera do nominalnej.2. .Wzmacniacz może generować moc od zera do nominalnej.3. Wzmacniacz nie generuje ani jednego wata , bez sygnału na wejściu , a generowana moc jest proporcjonalna do napięcia wejściowego. :!:

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych