Skocz do zawartości

Fiat Grande Punto by Matum


Matum
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, powróciłem do grania w samochodzie i chciałbym pokazać wam co i jak sobie kombinuje. 

Także przedstawiam wam całkowicie seryjny dupowóz jakim jest Fiat Grande Punto z... mało ważne z jakim silnikiem (ubezpieczenie na wyspach zabija). Z zewnątrz nie wyróżnia się w żaden sposób i na tym też mi zależy, ponieważ nie jest garażowany, stoi pod chmurką w okolicy takiej se. 

Ale do sedna. Kupiłem go z fabrycznym audio, zmienione było jedynie radio na jakieś JVC które wyleciało pierwsze i zastąpił je

Pioneer deh-x5900bt, który mi jako wciąż amatorowi wystarcza w 100%. Kolejnym zabiegiem było wygłuszenie drzwi, co prawda taśmą dekarską, ale wszędzie są minimum dwie warstwy, plus usztywnione otwory technologiczne, tyłu póki co nie ruszałem. 

Następnie w drzwi zawitały Morel Maximus 602, dźwięk stał się czysty i o wiele wyraźniejszy w porównaniu do serii. Niestety z której by strony na to nie patrzeć Morele grają od 60hz, więc akcja bass. 

Zajęło mi sporo czasu by obrać kierunek grania i to czego potrzebuje jako użytkownik auta na co dzień. Walić bagażnik.

Stwierdziłem, że powrócę do Rockforda Fosgate RFR3115, którego woziłem kilka lat temu. Chwilowo siedzi w za małej zamkniętej skrzynce i będzie ona zmieniana na coś z BR. Rockforda napędza (!) czterokanałowy Audio System Twister f4-600 w dwóch mostkach, zasilających oddzielne cewki (i niech się poleje na mnie teraz fala krytyki). RCA to jakiś Hifonics, a Twister jest na spawarkowym kablu 50mm2, minus z budy, tym samym kablem zostało zrobione BIG3, wszystko w oplocie, prawie wszystko zalutowane. 

I to chyba wszystko co mógłbym na chwilę obecną powiedzieć, ale coś czuje, że wątek nie zakończy się na 4stronach, ponieważ będzie działane na bieżąco.

Pozdrawiam wszystkich i zapraszam do komentowania, krytykowania, doradzania i zapytywania. 

post-8082-0-36737100-1501148795_thumb.jpg

post-8082-0-85544400-1501148842_thumb.jpg

post-8082-0-95643200-1501148871_thumb.jpg

post-8082-0-67461600-1501148897_thumb.jpg

post-8082-0-03153600-1501148941_thumb.jpg

post-8082-0-26759500-1501148965_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

Jest super że się z nami dzielisz swoim rozwojem w pasji.

Z mojej strony powiem tak:

Zdjecie drzwi z fiata no pięknie - tylko co mi po nim ?

Jak wykonane jest wewnątrz pokazujesz , bo widok fabrycznej tapicerki jest nam znany.

Big 3 to się chwali lecz znowu diabeł tkwi w szczegółach .

Przy klemach jeżeli połączeniowo zrobiłeś super to i się przyłóż przy stronie estetyki wykonania.

Ostatnie moje "ale" dotyczy się przekroju okablowania idącego do suba.

Jakie jest ?

Wydaje się mi za małe.

Jak dla mnie to minimum 4mm2 trzeba stosować.

 

Frajdy ze słuchania  i oczekujemy więcej fotek z prac. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną do wymiany mam aku i skrzynię. Alternator to 65A Boscha, co doradzilibyście jest chodzi o akumulator? Myślałem nad Optima Yellow 55ah, kondensator na razie odpuszczam, jak już będę działał to zmontuje jakiś superkondensator fchujfarad.

Druga sprawina to ta mała skrzynka zamknięta. Słucham rapu i podobnych bitów, na ile stroić, by było do słuchania, ale i zeszło nisko jak trzeba? W

Jeśli chodzi o wymiary to cały bagażnik, a co tam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Co to za rozdzielacz? (firma) i  gdzie go kupiłeś ? 

Zerknij w manual RF-a jaką pojemność zaleca i strojenie dla tego subika  :wink2:

Altek nie powala :/ nie myślałeś nad czymś większym ? skoro wrzuciłeś takiego potworka i do tego gonisz go AB w niskich omach ? 

Odnośnie przodu to zasilasz chyba z radia bo się nie dopatrzyłem wzmaka na przód.

Nie myślałeś nad czymś strikte pod suba ? jakieś mono D klasy ? bo patrząc "w testy" AS pochłania ogromne ilości prądu  :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Co to za rozdzielacz? (firma) i  gdzie go kupiłeś ? 

Jest to jakiś noname, ale wykonany nieźle, znalazłem go na Amazon.co.uk

 

 

 


Zerknij w manual RF-a jaką pojemność zaleca i strojenie dla tego subika 

RF zaleca strojenie na 33Hz w skrzyni 99l, z tym że podaje 4xBR a mi zależy na skrzyni szczelinowej.

 

 

 


Altek nie powala nie myślałeś nad czymś większym ? skoro wrzuciłeś takiego potworka i do tego gonisz go AB w niskich omach ? 

Nie mogę znaleźć nigdzie w UK magika który zrobiłby mi swapa alternatora.

 

 

 


Odnośnie przodu to zasilasz chyba z radia bo się nie dopatrzyłem wzmaka na przód.

Czytaj wyżej, będzie większy alternator to obecny wzmak pójdzie na zasilanie głośników, a do suba wpadnie coś innego.

 

 


bo patrząc "w testy" AS pochłania ogromne ilości prądu

No :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te rozdzielacze w Polsce firmowane są jako Phonocar, dostępne na znanym portalu.

Wykonane są nawet przyzwoicie, mam dwie sztuki u siebie w bagażniku i dają radę.

 

Na moim nie ma żadnego logo, kupiony za 8f więc podejrzewam, że cenowo wygląda to podobnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Chcesz szybko to kup taki sam co ktos sprowadzil za 4-6 razy wieksza kwote i nie marudz
A nie pitolenie ze tanio chce i szybko.to kup na caraudio zwykle i po zabiegu

tak się składa że nie mam potrzeby kupowania :) 

a stwierdzam tylko fakt że u nas akcesoria są droższe i tyle w temacie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...