Skocz do zawartości

kolejny samochód - kolejne wyzwanie


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Tak czy inaczej mówimy o pewnych odstąpieniach od normy i o osobie, która dogrywała to z precyzją chirurga. Nie wiadomo jeszcze co tam było modzone. Co to zmienia, że jakiś tam Pan X zbudował dobry system z samego radia? Czemu takich konstrukcji nie ma więcej? Zejdźmy na ziemię bo temat nie brzmi czy ktokolwiek zbudował dobry system na końcówce radia. Okazało się, że tak ale co to tak na prawdę zmienia? Nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej mówimy o pewnych odstąpieniach od normy i o osobie, która dogrywała to z precyzją chirurga. Nie wiadomo jeszcze co tam było modzone. Co to zmienia, że jakiś tam Pan X zbudował dobry system z samego radia? Czemu takich konstrukcji nie ma więcej? Zejdźmy na ziemię bo temat nie brzmi czy ktokolwiek zbudował dobry system na końcówce radia. Okazało się, że tak ale co to tak na prawdę zmienia? Nic.

 

No faktycznie nic , jeszcze tylko trzy warstwy maty i foty drzwi :super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej mówimy o pewnych odstąpieniach od normy i o osobie, która dogrywała to z precyzją chirurga. Nie wiadomo jeszcze co tam było modzone. Co to zmienia, że jakiś tam Pan X zbudował dobry system z samego radia? Czemu takich konstrukcji nie ma więcej? Zejdźmy na ziemię bo temat nie brzmi czy ktokolwiek zbudował dobry system na końcówce radia. Okazało się, że tak ale co to tak na prawdę zmienia? Nic.

Temat wlasnie dotyczył pędzenia przodu z końcówki radia ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec tego offtopa ;-)

 

Przeczytalem całe allegro i olx w poszukiwaniu jakiegoś radia. Niestety jestem zbyt wybredny i jak jest fajne radio to zawsze pojawia się jakieś ALE....  ;-)

 

Audio będzie skromne - bo to ma grać spokojnie w samochodzie a nie nagłaśniać pół ulicy.

 

80% słucham stacji radiowych. Nie wiem dlaczego, ale jak lecę przez słowację lub czechy to tam naprawdę w radiu jest czego posłuchać bo u nas to różnie.... Na starość jestem leniwy i nie chce się mi już nagrywać płyt. Dlatego nowe radio będzie mieć slot usb. 

 

Wzmacniacz jest stary Alpine 4x50 W. 2x50 W w drzwi 16cm i zostaje jeden kanał zmostkowany 100W na głośnik subwoofera (mały, 16-20cm) do bagażnika. Przednie wysokotonowe głośniki by były pędzone z radia.

 

Jeśli radio będzie mieć tylko dwie pary RCA to nawet mając przód zrobiony na jednej parze z pasywną zwrotnicą przy głośnikach to nie będę miał regulacji grania przodu (drzwi w stosunku do wysokotonowych z przodu). Tylko cały przód w stosunku do subwofera. Czyli radio musi mieć 3 pary RCA. 

 

I teraz pytanie czy iść w kasę w aktywną zwrotnicę http://allegro.pl/kenwood-kdc-bt53u-procesor-dsp-bt-6xrca-wroclaw- i5933716361.html  Kenwood Bt53U  (w podobnych cenach ALPINE UTE-92BT) czy użyć analogowych pokręteł zwrotnicy we wzmacniaczu. Alpine V12 ma możliwość regulacji - dwa filtry. Wtedy tylko z radia na wysokotonowy z przodu by szło całe pasmo bez filtrowania. Wtedy do szczęcia za kilka stów bym kupił prostą używkę 6xrca Clarion dxz 588 rusb. Proste radio bez wodotryskowych wyświetlaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Wtedy tylko z radia na wysokotonowy z przodu by szło całe pasmo bez filtrowania.

 

Co masz na myśli ? 

 

 

 


Na starość

 

Zacznij wreszcie pisać prostym językiem, nie utrudniaj sobie życia - taka rada ode mnie. Potrzebujesz prostego grania, a kombinujesz z możliwością regulacji drzwi - tweetery ? Na co Ci to ? Prosty zestaw pasywny, jeśli ma możliwość zdjęcia dB z TW, to można sobie ściszyć, jak nie, to sobie rezystorek wlutować za parę groszy sztuka. Tym bradziej co tu filozofować, skoro

 

 


80% słucham stacji radiowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Potrzebujesz prostego grania, a kombinujesz z możliwością regulacji drzwi - tweetery ? Na co Ci to ? 

 

Nie wiem. Nie znam się więc pytam. Tweetery można z przodu ustawić pod różnym kątem. W różnych miejscach. Więc mogą różnie docierać - głośniej-ciszej. No ale skoro twierdzisz że to jest nie potrzebne to może masz racje. Od tego jest forum by nie błądzić i nie wyważać niepotrzebnie drzwi.

. Tym bradziej co tu filozofować, skoro 80% słuchamsz stacji radiowych

 

Idąc Twoim tokiem rozumowania nie powinienem zmieniać w domu wieży samsunga 2x15W na amplituner 6.1. Na tym i na tym słucham stacji radiowych a jakoś wyraźnie czuć że jakość dzwięku z ampitunera jest kolosalnie inna i lepsza ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Taaa 6.1 a sygnał sterelo.

Nie dociekać ,  jest dobrze :wink2: a może nawet lepiej  :wink: 


Warto chyba pomyśleć o czasach bo z tego Twojego skromnego grania nic nie będzie, nawet jak wymyślisz w końcu jak "pociąć" głośniki

 

Nie mnożyć przeszkód , prostym szlakiem do celu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa 6.1 a sygnał sterelo.

 

Lepsze jest wrogiem dobrego. 

 

Dziękuję za miłe docinki. Czuję się urażony. Dział jest dla początkujących. 

 

No rozumiem. Dla wielu osób z tego forum audio ma być NAJ. Nie ma miejsca na coś pośredniego.  Można mieć mierne audio. Beznadziejne. Średnie. Takie se. Dobre. Bardzo dobre. Wypasione dobre. Zajebiste. Zajebiste kolorowe z wyświetlaczem lub bez. Jest wiele dróg i Was irytuje że ktoś w dziale dla początkujących siedzi i nie pisze poprawnie politycznie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś nowa alpinka, ama + mini, jakiś sprawdzony 4 kanałowy (sony, pionek) i papierowe 25 cali

System tani i zagrać jakoś przyzwoicie zagra

 

 

 


Nie mnożyć przeszkód , prostym szlakiem do celu .

z balansem szlak może znosić na jedną stronę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś nowa alpinka, ama + mini, jakiś sprawdzony 4 kanałowy (sony, pionek) i papierowe 25 cali

 

System tani i zagrać jakoś przyzwoicie zagra

 

 

 

 

Temat wlasnie dotyczył pędzenia przodu z końcówki radia ;)

 

Przypomnę jedynie o tym na co i mi tu zwrócono uwagę. Temat tyczy się prostego setupu (nazwijmy to dla niewymagających), który ma być pędzony z końcówki radia. A Ty jeszcze o czasach tu piszesz?

 

 

Ja od siebie jedynie zaproponuje byś skorzystał z radia z filtrami gdzie będziesz mógł sobie ustawić HPF w okolicach 40hz, do tego na przód jakiś zestaw 13cm pokroju helix blu/dark blu 52.1 i do tego na tył w drzwi jakieś papierowe głośniki (jedynie do wzmocnienia basu) na których albo ustawisz sobie LPF albo również HPF na tym samym poziomie ale lekko przyciszone tak by były z przodu niesłyszalne ale wzmacniały dół. Ode mnie taka propozycja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak uważnie potrafisz czytać miedzy innymi instrukcje od clariona, "całe allegro i olx" to poświeć trochę czasu na czytanie tego forum bo wiele osób włożyło dużo wysiłku żeby początkującym było łatwiej wdrążyć się w tematykę car audio. I Twoje przekonanie ze skoro to jest temat dla początkujących to można tu pytać o podstawy o których jest juz wiele tematów jest błędne.

 


Audio będzie skromne - bo to ma grać spokojnie w samochodzie a nie nagłaśniać pół ulicy.

Uważasz ze każdy bawi sie w wymiany sprzętu, kilku godzinne strojenia i wieloletnie słuchania systemów żeby zrobić audio dla "połowy ulicy"? Faktycznie lepiej zrobić "spokojny" system na nówce radiu z allegro i tw z radia niż się w to wszystko bawić..  :help:

 

Nie wiem czy czytam nie uważnie czy mam az takie braki, ale po co Ci 3 pary Rca skoro Tw będziesz zasilał końcówkami radia?  :rotfl: 

Już nie wspomnę o tym ze nawet nie wiesz ile Twój wzmak ma mocy przy 4ohm i o radiu które kilka dni temu miało byc bez usb.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie kolega i tak nie skorzysta z tej rady ale skoro szukasz 2DIN, moze warto rozwazyc najtansza stacje 2 din iva-w20X z optykiem i obsluga procka + h701? Mnie taki zabieg wyszedl 1300 PLN (cena stacji + procek). Co prawda nie mam usb ale na tym mozna juz sklecic granie no i jest 2DIN.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Musi być radio 2 din?

skoro szukasz 2DIN

 

Gdzie jest napisane w tym temacie, że szuka 2 DIN, skoro padł Clarion 788 m.in. ? Było tylko "coś" wspomniane o 2 DIN, ale raczej padały tutaj propozycje 1 DIN jednostek ze strony autora. Ogólnie sprawę można prosto opanować, bo niby "prosty system do słuchania muzyki, głównie radia", jednak jeśli ktoś ma czas na takie dłubanie, kombinacje, to czemu nie ? Kto mu zabroni ? Jest czas, jest zapał, działać i nie zastanawiać się  :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie idealnie by pasowało jakieś radio oldschoolowe coś pokroju nakamichi (wiadomo nie ten budżet), i pociąć to na wzmaku. Jeśli nie zależy na wyglądzie wsadził bym zwykłą alpine 9855, można dorwać za 4 stówy, ale dla mnie takie radio tu nie pasuje.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Więc plan jest taki na skromny zestaw:

Bagażnik mały sub w obudowie szczelinowej Interechnik mds-08 20 cm (na forum kilka wpisów było pozytywnych). Drzwi 16cm i twetery GMS jakiś model do 300zł coś się znajdzie. Radio  Alpine cde193bt (na forum było kilka pozytywnych wpisów że w tej cenie lepszy sprzęt niż kenwooda bt53 np). Wzmacniacz alpine V12 4x50W już jest. Czyli 50W x2 i 100w zmostkowane na subwoofer. 

 

Swoją drogą patrzyłem za jakimś używanym radiem typu clarion 702/703 (myślę że "szum" by mi nie przeszkadzał) lub starsze 788 ale i tak używki w cenie 450-600zł to chyba nie są dobre ceny - lepiej kupić nową Alpinę?. Na forum był do sprzedania Eclips ale sprzedający się rozmyślił. 

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...