Skocz do zawartości

kolejny samochód - kolejne wyzwanie


Rekomendowane odpowiedzi

Zabralem się za remont starego Espaca. Lata ,90te. 

 

Plan i budżet skromny. Ma grać cicho i przyjemnie. 

 

Do wykorzytania mam wzmacniacz Alpine v12 4x40W. Czyli 2x40W na drzwi 16stki głośniki i jeden kanał 1x80W na mały sub w skrzynkę do bagażnika. Do tego dwa wysokotonowce z radia na przód.

 

Fabryczne miejsce na wysokotonowce jest moim zdaniem lipne. W drzwiach obok głośników. Lepiej będzie zabudować wysokotonowe na słupkach z przodu aby mieć lepszy efekt akustyczny?

 

http://www.autodata1.com/media/renault/pics/renault-espace-i-j1113-%5B8689%5D.jpg

 

Zdjęcie z internetu. Takiej ładnej deski nie mam, moja ekonomiczna szara ;-)

 

Radio.

Jakaś stara używka (Alpine/Clarion, bez usb, bez mp3)) 100-400zł z filtrami niskimi i wysokimi.  Mam Panasonica  w drugim samochodzie co fajnie odcina pasma na na kanały i fajnie to buduje scene. Te nowe przekoloryzowane radia jakoś się mi nie podobają ;-) W ogóle widziałem w Espace I zabudowę 2DIN z Renault Safrane -ślicznie wyglądało, taka duża stara wieża. Też jest pełno różnych fabrycznych radii 2DIN z różnych samochodów ale nie wydaje mi się aby one miały 2rca na wyjściach z tyłu. Na razie szukam inspiracji.

 

http://img23.olx.pl/images_tablicapl/419284497_2_1000x700_oryginalne-radio-nissan-clarion-navara-note-pathfinder-tiida-qashqai-dodaj-zdjecia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Nie pierwszy mój samochód, Nie pierwsze wyzwanie. 

 

Pamiętam pierwsze wyzwanie. To był 1997 rok i PF126p bez radia. Kupiłem na targu nówkę sztukę za 130zł. Kaseciak noname. Miał wypas w postaci BALANSU L/R. Twarda mechanika. A w malaczu miałem tylko JEDEN głośnik! I nie mogłem przeżyć tego że nie mogłem używać tego pokrętła L/R!!! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie drogi z radia i Sub z nóg pasazera z niedużego wzmacniacza to również fajny pomysł. Alpine 9887 tak dla przykładu i Kenwood ps300T

 

2 drogi z radia nigdy nie będą dobrym pomysłem. Sam długo jeździłem na głośnikach podpiętych pod samo radio ale w życiu bym nie powiedział, że jest to fajny pomysł.

 

 

 

Nie pierwszy mój samochód, Nie pierwsze wyzwanie.

 

Okej po prostu źle się zrozumieliśmy. Miałeś na myśli wyzwania typu wymiana radia, a ja myślałem o nieco innych "wyzwaniach" i "zrobionych samochodach".

 

 

 

Jakaś stara używka (Alpine/Clarion, bez usb, bez mp3)) 100-400zł z filtrami niskimi i wysokimi.

 

Dalej będę twierdził, że brak Ci kompletnie podstaw. Jak widzę, poruszasz się w nieco innej rzeczywistości :) Mów co Ci tam leży na sercu to może coś podpowiemy ale proszę pisz normalnie bo w momencie kiedy już wiemy o jakie wyzwania Ci chodzi to proszę nie wymyślaj tu nowych teorii z pasmami, sceną oraz filtrami niskimi i wysokimi.

 

 

Ten cytat to sobie normalnie gdzieś zapiszę ;)

Mam Panasonica w drugim samochodzie co fajnie odcina pasma na na kanały i fajnie to buduje scene.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie i proszę o wyrozumiałość. Człowiek się całe życie uczy.

 

Czy Ktoś może w jedym zdaniu łopatologicznie wytłumaczyć Różnicę:

 

Jest radio. Ma filtry górno i doln-przepustowe. Oraz ma aktywne zwrotnice. Np taki Clarion dxz788rusb. Uboższa wersja Clarion dxz585usb ma tylko filtry.

 

Czyli w uboższej wersji 3xRCA można "ciąć" każdą parę tylko na dwa "typy" dzwięku, a w wersji bogatszej każda para RCA można być ustawiana indywidoalnie <od do> ? Tak czy coś źle rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..W drzwiach obok głośników. Lepiej będzie zabudować wysokotonowe na słupkach z przodu aby mieć lepszy efekt akustyczny?"

 

Kolego po to żebyś zrobił scenę na środku . tzn kierować na pysk Tweeter . z obydwóch stron

Chyba żartujesz..... w takim aucie rżnąć słupki? :) 

 

 

2 drogi z radia nigdy nie będą dobrym pomysłem. Sam długo jeździłem na głośnikach podpiętych pod samo radio ale w życiu bym nie powiedział, że jest to fajny pomysł.

Mało słyszałeś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje słupki są wykończone cienką tkaninką. Pod tym żelazo. Zero norm bezpieczeństwa. No ale kiedyś inaczej projektowali samochody...

 

Zaczytałem się w instrukcję uboższego  Clariona dxz585usb. Fragment o filtrach hpf i lpf jest bardzo ubogo rozpisany. Nie umiem znależść informacji że są odzielne ustawienia dla wyjścia RCA głośników front i rear. W takim razie trzecie wyjście RCA jest tylko na subwoofery i z racji niskich tonów idą tam same niskie tony?

 

W obecnym Panasonicu 8301 jest jedna skala i regulacja cięcia skokowo hpf i lpf, ile wysokich na przód a ile niskich na tył...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...