Skocz do zawartości

Maskownice 165mm przez które nie będzie widać głośników


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Być może ktoś z was spotkał się z maskownicami (w jakimś zestawie głośników lub możliwych do kupna osobno) przez które nie będzie widać co jest za maskownicą. Muszę zrobić nowe boczki do swojego auta a odstęp między głośnikiem otworem w boczku jest tak znaczny ze widać maty oraz inne elementy drzwi.

 

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


odstęp między głośnikiem otworem w boczku jest tak znaczny ze widać maty oraz inne elementy drzwi.

 

Chcesz materiałem zasłonić błąd montażowy?  Daj taki dystans żeby głośnik jak najbardziej przybliżyć do tapicerki , bo inaczej będzie "dmuchał" pod i nici z dobrego grania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boczek w a4 b5 jest od dołu większy i stopniowo podchodzi wraz z wysokością bliżej drzwi, także od góry głośnik jest prawie przy samym boczku, natomiast od dołu jest odstęp. Nic z tym nie zrobię (oczywiście pomijając wywalenie głośnika przed boczek)

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób taką tuleję z pianki (gąbki) wokół głośnika. Od głośnika do tapicerki, coś jakby tunel. Załatwisz dwie sprawy za jednym zamachem, głośnik nie będzie dmuchał pod tapicerkę i nie będzie widać co tam siedzi pod boczkiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że chodzi również o to by nie było widać głośnika. Oczywiście dookoła jakiś dystans bądź piankę by głośnik nie dmuchał w drzwi. Jeśli chodzi o samą maskownice to ja osobiście (u siebie też chyba tak zrobię) zrobiłbym najpierw jakiś twardszy stelaż coś ala mastahowe maskownice, a na to materiał na maskownice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A4 B5.. Ciężki temat, też się męczyłem i kombinowałem jak to wszystko ogarnąć, nie byłoby aż tak dużego problemu gdyby tapicerka przy ściąganiu nie wychodziła do góry. U mnie zrobiłem tak, że głośnik wyszedł przed tapicerkę, ale za to musiałem w niej wyciąć cały narożnik, żeby dało się ją zdjąć. Teraz tylko pozostało mi zrobić odlew z innej tapicerki ( popełniłem błąd, bo mogłem to zrobić na własnej tapicerce kiedy jeszcze nie była pocięta), i zrobić nakładkę zakrywającą głośnik i wycięcity narożnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...