Skocz do zawartości

ALPINE CDE-178BT opinie


Gość pietrek86
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zrób zbocze 18 lub 24 na suba

 

Eeeeee tam, 50Hz/6dB lepiej masuje ;)

 

Alpinka generalnie spisała się z tym modelem. Intuicyjna obsługa. 4Voltowe RCA. Elegancko łączy się telefonem (bluetooth, Open FM i pakiet 5GB neta w Play ;) ). Czasówka działa sprawnie. EQ osobiście za bardzo nie ruszałem ale jest, więc zawsze to jakiś plus. Jakby dodali/zostawili jeszcze zwrotkę taką jak miało 9835 to już byłaby bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 6 miesięcy temu...

W praktyce zauważyłem, że filtry na radiu troszkę lepiej działają niż te na piecu np hpf na tym samym zboczu i ustawieniu z pieca puszcza więcej dołu niż z radia, przynajmniej w tych konfiguracjach które sprawdzałem (a kilka ich było) i finalnie zawsze co się dało ciąłem z radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu ta Alpinka zagrała jak trzeba, a już spisałem ją na straty.

We wzmacniaczu filtry na off, trochę zabawy z cięciami i zboczami i już jest lepiej niż na poprzednim radiu  137BTI.

Myślę, że jak jeszcze trochę posiedzę przy ustawieniach to będzie bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś nie mogę skleić suba z przodem, były różne cięcia i zbocza, regulowane gainy, ale najlepiej wychodzi : HPF 63Hz/12dB z LPF 50Hz/6dB.

Martwi mnie nachylenie zbocza dla suba, przy większym bas się rozłazi- ogólnie robi się wielka kupa.

Może tak zostać, ewentualnie czym jeszcze pokręcić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj lagodniej woofery a ostrzej suba.

Zaloze sie, ze wf sam sie zaczyna "filtrowac" czytaj: charakterystyka opada, od jakichs 80 albo i 100Hz, i jak dasz zbocze 12dB/oct to sie robi 18dB/oct i dlatego musisz nadrabiac subem wyzej.

Ja wogole wf nie tne od dolu i suba mam 45Hz 24dB/oct i sie klei bardzo dobrze. A wf mam 13cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś nie mogę skleić suba z przodem, były różne cięcia i zbocza, regulowane gainy, ale najlepiej wychodzi : HPF 63Hz/12dB z LPF 50Hz/6dB.

Martwi mnie nachylenie zbocza dla suba, przy większym bas się rozłazi- ogólnie robi się wielka kupa.

Może tak zostać, ewentualnie czym jeszcze pokręcić?`

Jakie masz opóźnienie przód - sub?

Fazę suba odwracałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się klei, to czym się martwisz, ze masz 6 a nie 12 ?

Właśnie tak, bo każdy pisze, że zbocze na suba minimum 12dB.

 

Sprobuj lagodniej woofery a ostrzej suba.

Zaloze sie, ze wf sam sie zaczyna "filtrowac" czytaj: charakterystyka opada, od jakichs 80 albo i 100Hz, i jak dasz zbocze 12dB/oct to sie robi 18dB/oct i dlatego musisz nadrabiac subem wyzej.

Ja wogole wf nie tne od dolu i suba mam 45Hz 24dB/oct i sie klei bardzo dobrze. A wf mam 13cm.

Próbowałem- bez pozytywnych efektów.

 

 

Jakie masz opóźnienie przód - sub?

Fazę suba odwracałeś?

Odległości od kierowcy: LP- 80cm, PP- 115cm, sub- 130cm,  czasówki ustawione na:  LP- 51cm (1,5ms) , PP- 13,6cm (0,4ms) z subem na 00- ustawiane wg kalkulatora czasów, instrukcji Alpine z korektą na ucho.

Faza odwrócona (180 stopni), przy normalnej jest znacznie gorzej.

 

Na poprzednim radiu aby uzyskać zadowalający bas- miałem gaina prawie do końca odkręconego- bas był szybki i zwarty prawie w każdej muzyce,  w 178BT musiałem dać go na minimum, bo dudni niesamowicie- tak jakby sub był w BR.

Wszelkie zabawy nie dają mi 100% satysfakcji z basu- na jednych kawałkach jest bajka, natomiast przy innych sub jest głośny i rozjechany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj dać PP na 0 cm lub 3,4 cm przy odwróconej fazie suba. LP oczywiście odpowiednio skoryguj do PP.

Mam to radio i zapewniam Cię, że sub klei się u mnie z przodem perfekcyjnie. Woofery i suba tne tak samo - 12 db/oct.

 

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestań mierzyć cm, tylko kręć gałami i słuchaj.

Ja jak czegoś nie mogę zestroic, to sobie powtarzam, że to stroiciel jest do du.... a nie sprzęt.

Zadziwiające jest jak niektórzy często zmieniają sprzęt zamiast poświęcić czas na strojenie...

 

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Obecnie mam cda-7894 i jestem z niego bardzo zadowolony aczkolwiek trochę mnie korci, żeby wymienić na coś nowszego i bardzo poważnie myślę nad 178.

Jak 178 by się miała do cda-7894?

Nie będzie to zmiana na gorsze?

Z mojej strony mogę tylko powiedzieć, że przed 7894 miałem budżetowe 173 i zmiana jest ogromna, oczywiście na korzyść starej alpiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Mialem do czynienia z jednym i drugim radiem. Jeśli nie zależy Ci na aktywce, to 178 jest zdecydowanie lepsze w obsludze. Grają dość podobnie, bo klamoty w środku mają podobne.

Chociaż moim zdaniem 178 jest lepiej wykonane i bardziej przemyślane.

Np. CDE-195 osiaga na RCA napiecie 2Vrms już przy vol=29/35 a od vol=30 obcina sinusoide [emoji14]

A w CDE-178 jest czysta sinusioda 4Vrms do końca skali, do vol=35.

Niezbyt dobrze to świadczy o sekcji analogowej w CDE-195...

 

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...