Skocz do zawartości

Akumulator


Mehow
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 121
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie, co z gwarancji, jak niektórzy nie mają akumulatora na podmiankę? Ja wolałem nie jeździć na minie i kupić Bannera z serii Pro, niż liczyć na gwarancję w razie "W".

 

Uszkodzoną Centrę w okresie gwarancyjnym zawiozłem do sklepu w którym go kupiłem. W sklepie tym dostałem aku zastępcze - nieco słabszy, używany ale był :wink: 

 

Po wymianie aku na nowy sklep wypisał mi kartę gwarancyjną na kolejne 3 lata  :wink:

 

Może akurat dobrze trafiłem - ale z pewnością podejście sklepu do klienta i "pociągnięcie tematu" z producentem od początku do końca zasługuje na pochwałę  :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Exide produkowany w Poznaniu śmiało moge polecić, znajomych mam na produkcji jak i w dziale technologicznym i niemcy tak ich za pysk trzymają że nie opłaca się im kombinować, szczególnie że 80% produkcji leci na zachód, z jednego magazynu w tym nawet akumulatory które nie są u nas oferowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Varta gówno warta moja stara varta  smigała ale czasem w mrozie sie zastanawiał kupiłem nowa silver jakas niby z wiekszym prądem rozruchowym to po miesiacu wy.....m z auta nic nie lepsza od starej , teraz smigam na kagerze tez szału ni ma ale mam po znajomości juz 2 sztuke wymiana od reki . U mnie nic nie wytrzyma mam 3 grzałki w układzie co sie wyłaczaja przy 70 chyba , mysle nad alternatorem 220A , 140 niby ładuje jak wszystko włącze ale pradu ubywa , zaznacze ze moje trasy przelotowe dzienne srednio to około 2 km w obie strony , ja polecam cokolwiek co ma dobrą gwarancje , ktoś wpominał bannera kiedyś ktoś miał rewelacja sam chciałem nabyc ale pokusiło mnie na te varte .

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam varte i nie dam sobie nic złego o niej powiedzieć :) mróz, nawałnica cyk i pali, miałem centre gowno, miałem bannera - może być ale bez.szału miał swoje gorsze chwile, wspomniany exide tbreka to chyba dawniejsza centra? Nie wiem jak to się ma ale mogę popytać sąsiada, który jest tam jakimś dyrektorkiem:) chyba, że to taki co bladego pojęcia nie ma o towarze, który sprzedaje firma..

Czego tu wymagać od aku jak się ma nawalone elektryki+ca a robi się krótkie odcinki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dorzucę swoje 3grosze, nie pamiętam z jakiej seri ale mam bannera z pomarańczowo czerwoną etykieta na której widnieje data produkcji 2003 i raz myślałem że już się kończy ale moja luba chciała go załatwić krótkimi trasami i po 5godzinnej podróży wszystko wróciło do normy .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczcie to:

 

 

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=z3x_kYq3mHM

 

w chinach, koszt zakupu takich kondensatorów to jakieś 110$ za 10 sztuk. Oczywiście na filmie to trochę druciarstwo, jednak ciekaw jestem, jak takie coś by się zachowywało dłużej w aucie wraz ze zwykłym akumulatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Pany odkopuje temat bo mam pytanko:) Czy miało by to ręce i nogi jak bym wrzucił sobie takie 4aku:

http://allegro.pl/akumulator-zelowy-yuasa-12v-17ah-np17-12i-japan-i4891598054.html   AKUMULATOR ŻELOWY YUASA 12V 17Ah NP17-12I 

Zamiast zwykłego kwasiaka 74Ah? Jakieś za i przeciw są?

Uprzedzę jeden fakt - nie kupił bym ich nowych, mam dostęp do używek w bdb kondycji i w sporo lepszej cenie - 4szt by kosztowały podobnie jak nowy kwasiak boscha s5 o podobnej pojemności. Pytanie tylko czy miało by to ręce i nogi w aucie?

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo zbudowanie baterii akumulatorów nie jest niczym nowym i praktykuje się je zwłaszcza w dbl.

Zaletą jest podobno znacznie szybsze oddawanie ładunku prądu niż podobnej pojemności pojedyncza bateria.

 

W Twoim przypadku zadał bym sobie dwa pytania :

-Jaki parametr prądu rozruchowego posiada taką yuasa? Bo pojemność to jedno a rozruch to rozruch,są zaś stosowane bardziej jako bufor lub w zastosowaniach typu ups.

-Jak poznasz,że jedna z nich umiera i np zwiera cele, zanim nie sfajczy Ci auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki prąd mogą oddawać w trybie ciągłym ? 10 A ? 15 ? 

Jeśli dobrze widzę to 168A

http://www.tme.eu/pl/Document/2331b1c491db02738e2e7e6e2aa5be29/YUASA.pdf

 

 

Samo zbudowanie baterii akumulatorów nie jest niczym nowym i praktykuje się je zwłaszcza w dbl.

Zaletą jest podobno znacznie szybsze oddawanie ładunku prądu niż podobnej pojemności pojedyncza bateria.

 

W Twoim przypadku zadał bym sobie dwa pytania :

-Jaki parametr prądu rozruchowego posiada taką yuasa? Bo pojemność to jedno a rozruch to rozruch,są zaś stosowane bardziej jako bufor lub w zastosowaniach typu ups.

-Jak poznasz,że jedna z nich umiera i np zwiera cele, zanim nie sfajczy Ci auta?

Parametry widzę że ma dość godziwe. ale sumarycznie wyjdzie podobnie co w/w kwasiak. Co do umierania jednej z nich to nie wiem, na zwyklym aku zapewne siądzie napięcie a tu faktycznie może być zonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki parametr prądu rozruchowego posiada taką yuasa?

 

To może motocyklowy AGM ? Ten odpala silnik 1,8 L więc prądu trochę oddaje ;) 

http://allegro.pl/akumulator-yamaha-xv-1600-wild-star-310a-18ah-i4962033082.html

 yuasa  YTX20L-BS

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa żę akurat mam dostęp tylko do tego konkretnego modelu;) No ale truck mnie troche postraszył tymi zwarciami na celach w jednej sztuce i to mi styknie:D zostanie na razie kwas i będę moje źródełko sprawdzał, może wpadną im jakieś żelki o pojemności rzędu 60-70Ah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci coś innego, "alternatywę", o której już kiedyś pisałem.

Zamiast kwasa przy zmianie aku,poszukaj na alle, takiej frazy "akumulator bmw" a tam na zdjęciach napisu agm na naklejce.

Data produkcji aku tak u varty jak i bannera(są dostawcami ori do bmw),jest wybita na słupku plusa rok i tydzień produkcji.

Warto szukać kogoś kto nie klei co sprzedaje w ten sposób za 250-300 zł masz aku idące na pierwszy montaż (wytrzymują zazwyczaj dłużej niż kupowane potem w sklepach), i... Posiadające parametry tych "wyczesanych" dedykowanych pod ca za ułamek ich ceny. Ja od pół roku śmigam z takim 80ah,bo bosch Silver S5 umarł i jestem mega zadowolony,rozrusznik kręci szybciej,aku ładuje się prędzej.

Polecam. Sprawdzone! ;-)

 

Ps. Taki aku nowy kosztuje 1000-1400zł, jest montowany do aut z systemem start-stop. Czyli co chwila rozladowany i ładowany dużym prądem, jak w ca. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...