Skocz do zawartości

Citroen C5, czyli wasylwek znowuż kleci granie.


wasylwek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

.


Konik ma jeszcze wolne ale rokuje nadzieje.

 

Tomek zwroty budowałem na podstawach poprzednich (kwestia wymiany wartości elementów) jak leciałem kiedyś pasywnie to był mega fun a wtedy nie miałem jeszcze ukierunkowane i dopracowane średniaków z tweterami sądzę, że na chwile obecną może być tylko lepiej.

 

Co do mat superlite są całkiem spoko jednak trza było od razu startować z firmą dynamat (ale kiedy ja to zaczynałem) , ciekawi mnie co powiedza w upałach (podoklejałem bo bywało, że mi GMS "wypłynąć" spod tapiicerki potrafił) a , że nakleiłem na to co jest hmmm... krytykancie, kup porządne wofery to będziesz kleił jak ja ...gdzie tylko jest jeszcze miejsce :rotfl: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawi mnie co powiedza w upałach (podoklejałem bo bywało, że mi GMS "wypłynąć" spod tapiicerki potrafił) a

Dynamat podobno ma tak dobry klej, ze nawet nie trzeba grzać mat. Jeszcze nie kleilem.

 

krytykancie, kup porządne wofery to będziesz kleił jak ja ...gdzie tylko jest jeszcze miejsce :rotfl: .

Moje wymagania w pełni spełniają ślimaki, a jak by im pozwolił (nie mój gust), to i też nie tylko drzwiami, ale i całym autem poruszą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynamatu w normalnej temp nie trzeba grzac

Przy niższych temperaturach klejenie jest utrudnione, ale mozliwe. Jak odpowiednio się przyklei i wygniecie nie da się ich zerwac. Schodzi sama warstwa aleminium, a cały klej nawet nitro nie chce ruszyc. Po trzech latach w drzwiach wygląda jak w dzień klejenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Coś skrobnę bo nieco poleciałem z tematem.

 

W sumie to niewiele napiszę bo fotki wszystko mówią. Pasywna walka z wiatrakami trwa.

 

Jako, że Naka zaczyna kuleć z napędem  przygotowałem całokształt  na (unowocześnione brrr... :wink: ) źródła,  streaming po wi-fi ogarnięty.  Pionek miał wejście optyczne zatem musiałem jeszcze uzbroić wszystko w konwerter optyk-coax bo ten patefon ma (na całe szczęście) Auxa po coaxie ....czy wszystko działa sprawdzę jutro.

Na podstawie poprzednich doświadczeń zabudowę obecną starałem się przewidzieć,ulepszyć i zrobić jak najbardziej wygodną, przemyślaną i smaczną. Wszystkie regulacje z przesuwaczem Mosconi włącznie umieściłem w okolicach zwrotnicy Zapcola 300 ze szczególnym uwzględnieniem dostępu do gainów  :hyhy: .

 

Maskownice woferów nie dały mi spać od jesieni kiedy wmontowałem te acutongi do furtek i...przydała się wreszcie druga cytryna kupiona na części wykorzystałem tapicerki i powinno być już całkiem przyjemnie dla oka, jutro planuję to zamontować bo na razie wisi na taśmie jako, że te maski są w czerni czeka mnie chyba obszycie słupków na ten sam kolor ...to kiedyś.

Zabudowa siedzi już w samochodzie, konik morski wydał pierwsze dźwięki ale...na wnioski musimy poczekać bo na źródle siedzi jeszcze jakieś dyżurne coś, ale są chyba szanse na sukcesik, przecie tera trzeba to tylko wystroić.

 

Zapco 300 pędzi suba i...hmmm czasówki w ODRze jednak pozwalały na jego lepsze sklejenie ale to na razie wstępne wnioski bo pasywka tak ma, druga część zwrotnicy 300ty działa jako filtr HPF dla woferów, reszta to już czysta , żywa pasywka.

Babole które są moim znakiem firmowym staram się gasić w zarodku , zanim to wszystko wstawiłem ze pinset razy mierzyłem przejścia kanały i inne takie póki co kaczora nie ma.

 

Jutro dalsze relacje, zobaczę ile uda mi się zrobić.

 

post-3187-0-77559300-1522011737_thumb.jpg

post-3187-0-48720800-1522011756_thumb.jpg

post-3187-0-20426700-1522011773_thumb.jpg

post-3187-0-67340800-1522011834_thumb.jpg

post-3187-0-88500300-1522011858_thumb.jpg

post-3187-0-96319200-1522011878_thumb.jpg

post-3187-0-12322100-1522011904_thumb.jpg

post-3187-0-40194200-1522011927_thumb.jpg

post-3187-0-09252800-1522011960_thumb.jpg

post-3187-0-31605700-1522011977_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie niczego nie udało mi się zepsuć  :wink:  za mocno, Wy moje "sarkastyczne" miśki.

Jako, że junior dziś trochę dłużej przebywał w collegu, udało mi się pociągnąć robotę a i trochę miałem poprzygotowane to konsekwentnie realizuję cel.

Słupki w czerni by sprawdzić jak się prezentują i to chyba jednak dobry kolor bo ze samym tweterem czarny faktycznie teraz podpasowuje  do całokształtu, na razie jest legins ale w wersji finalnej będzie skajka i o ile na trójkąty ze średniakami sam się czuję (mały szew u góry i wyjdą) o tyle słupki niestety będzie trzeba dać tapicerowi albo ...zlecę Karolowi albo Mastachowi bo jeszcze zepsuję  :hyhy: .

Maskownice na wofery też udało mi się dziś ogarnąć są już zamontowane na fest, pozostało tylko jakoś wykończyć szpary między profilem jasnym i ciemnym i tu czekam na propozycje bo na razie poutykałem tam skajkę mam plan by tapeciakiem wpasować tam plastik z tej drugiej tapicerki ale może ktoś coś lepszego doradzi.

A jeszcze wczoraj zacząłem a dziś skończyłem obszywać zabudowę i też zamontowałem, ha została przewidziana by pasował tam zarówno konik jak i studio 500 którego sobie kiedyś z ciekawości porównam.

Nawet mi to ładnie powychodziło, są to jeszcze pewne etapy przejściowe ale najwyższy czas już na tym poprzestać :wink2: .

 

Zacząłem wstępne odsłuchy ale ostateczne wnioski padną jak znajdę czas i zdążę wmontować Nakę (wiąże się to z demontażem kilku rzeczy dlatego cały czas jadę na dyżurnym grajku) właśnie ten grajek....brrrr  :rotfl:  najprawdopodobniej sporo bruździ bo góra i średnica chcą mi rozp...resztki mózgu masakra dosłownie , mogłem zamiast niego wstawić tam choćby citroenowską serię.

A poważnie to mam podstawy sądzić, że zwroty średniaka i twetera ewidentnie wymagają L padów póki co nie wiem jakich ale mój czuj mówi mi , że to powinno być w okolicach minimum 5 dB, było full piecy to dawało się gainami manewrować a teraz wyraźnie czuć te 250 W w 9 ohmach  a  miejsca na kolejny piec już nie mam ochoty szukać  :wink: .

Co do samej przyjemności słuchania ...chyba idzie ku dobremu.Sam już nie pamiętam tego tematu :wink2:  ale sporo tego poprzewracałem by do korzeni wrócić i się z sygnaturką zgodzić.

Teraz przydałby mi się drugi osobnik by mi potencjometrami pokręcił, czy tam lepiej ja jemu.

W środę kończę dłubać (wmontuję moje radyjo) i kończę sesję, bo to już u mnie psychoza jest :wsciekly:.

Ogólnie jestem kontent.

post-3187-0-40628500-1522096130_thumb.jpg

post-3187-0-26364700-1522096180_thumb.jpg

post-3187-0-83099600-1522096202_thumb.jpg

post-3187-0-89570800-1522096222_thumb.jpg

post-3187-0-71292800-1522096258_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ODRem po świetle sporo czasu...się sprawował (ale wiadomo ja tam jednak wolę dyski CD ałdjo) z nim możesz jechać muzę bezpośrednio ze srajfona albo srajfonem i renfkorce'owską apką sterować tym co sobie na pendriva wrzucisz (czyta wavy i flaki). Ogólnie daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz szczęście, że Cię szanuję  :wink:   talibie.

 

Co następuje:

 

 

 

Konik morski jest bardzo zacnym piecem, mimo prologów w gonitwie czuć klasę ale wystąpiły pewne kompikacje (no a jakże by inaczej  :hyhy:  ) posłuchałem nieco, popróbowałem to wszystko uporządkować, pozgrywać i nasunął się jeden wniosek  stosując analogię do tego co Zapco 300 robi z subem, jedynym wyjściem jest dołożenie Zapco 500 i wysterowanie nim tych potworów w furtkach. Cokolwiek powinny iść lepiej bo potrafiły to pokazać na Trutniu.

 

Zabawa trwa dalej ale ...widać efekty i pocieszające jest, że w tej cewkolandii pod pleksą nawet się wstępnie udało.

Stare radio wróciło na miejsce Naka musi poczekać.

 

I coby nie było nie mam już dalszych pomysłów (przerobiłem większość chorych wizji) chyba zdążam do epilogu.

post-3187-0-15688400-1522331895_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...