Skocz do zawartości

Morel Mt-23 vs Supremo Piccolo


yasica
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

truck jak kupie je za 300, a nie za 500 to szczerze Ci powiem, ze mam w d... gwarancje, za ktora musze zaplacic 200PLNów.

Swoja droga nie wiem jak analizujesz to 10zlotych, smiesz twierdzic, ze w de to bez marzy sprzedaja tylko by przewalac glosniki i jak sie cos wysra to dokladac z kieszeni dla zasady?

Konczmy temat liczenia kazdego euro, mam nadzieje, ze tweeter bedzie zajebisty bo dobry tani glosnik zawsze jest mile widziany :)

Nie bede ukrywal, ze ten glosnik znam, ale znam tez wg mnie nawet lepiej brzmiace glosniki od niego w podobnej do niego cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 265
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Konczmy temat liczenia kazdego euro, mam nadzieje, ze tweeter bedzie zajebisty bo dobry tani glosnik zawsze jest mile widziany :)

Nie bede ukrywal, ze ten glosnik znam, ale znam tez wg mnie nawet lepiej brzmiace glosniki od niego w podobnej do niego cenie.

 

Nie wiem jaki wpływ ma reszta systemu na jego granie u Burego, dobre źródło , dobre piece, dobry WF i mid ale... u niego gra i napisałem tylko o tym co słyszałem. Nic więcej i nic mniej.

 

Fotki porównawcze piccolo i mt 23.

 

A co z oddawaniem wielkości instrumentów, bo według mnie to właśnie jedna z największych zalet Piccollo, owszem do małych nie należy, ale przynajmniej słuchać czy jest duży talerz, czy mały, mała trąbka, czy puzon itd... Brzmi to naturalnie , a nie na jedno kopyto jak w wielu TW.

Wręcz czasami odnosiłem wrażenie ,że gra jak mały średniak... Więc zawsze każdy kij ma dwa końce.. Gra ładniej, ale jest cięzki do aplikacji, mniejsze głośniki zaś owszem łatwiej się aplikują, ale nie mają szans zagrać tak jak rodzina Supremo, ze względu na swoje ograniczenia fizyczne... Każdy powinien sam zadecydować co woli, czy kulfona na słupku i fajne granie, czy dyskretną aplikację i słodkie pitolenie od 5 kilo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest elegancko, dziękuje bardzo.

Średnica nie jest największa, większy kłopot to chyba głębokość jak dla mnie ( mam na myśli Piccolo )

 

Mam w domu jeszcze takiego tweetera : Wavecore TW030WA04, jego rozmiary z plastykowymi maskownicami są bardzo podobne rozmiarami do Piccolo :

Szerokość zewnętrzna : 71 mm ( 67 mm Piccolo ), średnica montażowa : 58 mm ( 55 mm Piccolo ), głębokość 34 mm ( 32 mm Piccolo )

Porównam z MT-23 dokładając do słupka i ostatecznie sprawa się wyjaśni ;)

Swoją drogą jak za tak nieduże pieniądze to fajny tweeter ...

 

Wavecor TS030TU02-01 Silk Dome Black (2 pcs)

http://www.elchfans....&threadID=26487

 

Na upartego to może zrobię nowe słupki pod te wavecory, a z czasem nastąpi upgrade systemu na Picollaka z adaptacją starych słupków. Ciekawe tylko czy różnica w charakterze przenoszenia poza osią może bardzo rzutować na finalną wersję instalacji i czy jest to do skorygowania podczas strojenia po zmianie na Piccolo ...

 

Panowie, mam takie pytanie o schemat tej zwrotnicy :

 

EvalKit5 crossover

 

Jeżeli chodzi o tweeter, to wygląda mi to na filtr 4 rzędu, R2 i R3 tworzą dzielnik napięcia w celu wyrównania poziomu względem woofera, natomiast R! robi za co, koryguje fazę w związku z jedną płaszczyzną zamontowanych głośników, czy dodatkowo jest tylko po to aby skorygować stromośc opadania charki ??

 

PS. Bo Woofer to 2 rząd + korekcja impedancji, ( R4 Równolegle z C3) czy tylko 1 rząd + korekcja ???

 

czy dyskretną aplikację i słodkie pitolenie od 5 kilo...

 

No własnie mi się rozbiegało tez o to czy w przypadku Mt-23 musi to być słodkie pitolenie od 5 kilo, czy może słodkie pitolenie z elementami ładnej średnicy od np 2,5 kilo czy 3 kilo ...

 

Tu znalazłem dokładne parametry i proponowaną zwrotnicę do tego twetera i wofera :

30mm tweeter set

TW030WA04

http://www.wavecor.com/CS166TU.pdf

 

Tweeter to 2 rząd, a wofer to 2 rząd i jednocześnie korekcja czy tylko 1 rząd + korekcja ??

 

Tak licząc na szybko to dla Twetera wychodzi punkt cięcia : 3,4 khz / 12 db Buterworth, a dla Wofera to albo 1,35 khz / 6 db Buterworth lub 1,9 khz / 12 db Buterworth ( no własnie, to w końcu jest 1 czy 2 rząd dla wofera ?? ), jak się mylę to niech ktoś mnie poprawi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpisze Ci Tak jak Ty mnie :

 

Dobroć filtru określa się jako stosunek częstotliwości środkowej filtru do jego szerokości pasma. W przypadku filtrów o większej szerokości pasma przenoszonego określa się zwykle względną szerokość pasma będącą odwrotnością dobroci i najczęściej wyrażaną w procentach częstotliwości środkowej.

 

zródło : Wikipedia

Filtr (elektronika) – Wikipedia, wolna encyklopedia

 

Nie łatwiej było odpisać : " Ten rezystor odpowiada za dobroć filtra"??

 

PS1 Często czytając to forum odnoszę wrażenie że duża ilość odpowiedzi jest na zasadzie : wiem ,ale nie powiem ...

PS2 lklukasz, nie bój się roboty Ci nie zabiorę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A szkoda bo przydało by sie jeszcze kilka osób.

 

A nie mogłem napisać wprost z obawy, ze było by za prosto i przestalbys kombinować :wink:

 

Ad1

Na początku jak zaczynałem czytać o tym wszystkim na forum DIY, gdzie był cały artykuł bodajże go yoshiego o projektowaniu zwrotnic, potem na innych forach, to wydawało się takie proste, nakupowałem nawet worek elementów, Wkładkę wm-61, i JIG-a w 1-wersji , miałem niby liczyć zwrotki w programie WS. Wyszło z tego wielkie G...., i z perspektywy czasu szkoda było na to czasu i pieniędzy. Zabrakło wiedzy, możliwości na praktykowanie, czasu ii chyba zacięcia. I szczerzę radzę każdej osobie, jeżeli ktoś chce robić zwrotkę pasywną, to nie kombinować tylko oddać we właściwe ręce,

 

 

Ad2

Domyśliłem się, że o to chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że w centrum nie znam nikogo komu mógłbym powierzyć robotę.Był ktoś w Radomiu ale z tego co wiem coś ściemnia i nie chce mu się robić.Zostaje Józio ale jest poza zasięgiem(ponad 300km).

 

 

Tak jak Marek napisał, Pan Wiesław Brzyszko z Dobrego Tonu z Lublina ( masz 180 Km do LU :) ),pasywne strojenie ma w 1 paluszku, w 2 układy lampowe nie raz z powodzeniem aplikowane w samochodzie, jak np ich democar Mercedes SEC, otwarty na wszelkie propozycje, nie boi się nowych wyzwań, podzielić wiedzą, wytłumaczyć jak w podstawówce na 1 lekcji od podstaw dlaczego tak a nie inaczej i poco to wszystko jest, bo doskonale zdaje sobie sprawę że i tak jak ktoś zacznie sam się w to bawić to ... czytaj wyżej mój post.

 

Zastanawiam się , kto w przyszłości zastąpi takich pasywnych stroicieli jak Pan Józef czy Pan Wiesław....

 

Masz racje bo w sumie to plug and play.

 

Nie bardzo rozumiem do którego wpisu ta odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że w centrum nie znam nikogo komu mógłbym powierzyć robotę.Był ktoś w Radomiu ale z tego co wiem coś ściemnia i nie chce mu się robić.Zostaje Józio ale jest poza zasięgiem(ponad 300km).

 

No a lklukasz ?? Przecież też nie jednej osobie stroił system :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy dyskretną aplikację i słodkie pitolenie od 5 kilo...

 

Co do rodziny supremo to miałem okazję długo słuchać auta Mirka z tym przetwornikiem, i określenie "słodkie pitolenie" odniósłbym właśnie do supremo, sam Mirek też to przyznał po konfrontacji z kilkoma innymi głśnikami. Ale to moje wrażenie tego słodkiego pitolenia które dobrze pamiętam z jednego auta.

Tak na marginesie, po rozmowie z kilkoma innymi userami tych głośników, co najlepsze mamy poodbne zdanie, są zachwyceni jego graniem, i zgodnie przyznają że taki profil im odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi też się podobało, nie mówię że nie, zrównoważone itd, ale włączyłem kilka płyt i niestety, są utwory na których supremo nie pokazało nic na górze, wszystko stłumione, dla szybkiego porównania wsiedliśmy do innego auta, bo Mirek nie wiedział o co mi chodzi (brak znajomości tych utworów) potem sam się zastanawiał dlaczego, gdyż nic na górze nie filtrował.

 

Ale mogło to być źródło, proc, piec lub nawet kable i głośnik miał w tym najmniejszy wkład, z tym że on jest widoczny i na niego wszystko spływa, splendor jak i porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...