Skocz do zawartości

Kilka słów o referencyjnych źródłach dźwięku


truck
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli można przypuszczać że ta cała gadanina o lepszej jakości i selekcjonowanych podzespołach w ODR w stosunku do P9 sprowadza się do... softu panela :P

 

Sam słuchałem, zarówno u Tomka jak i u siebie w Audi i różnica była :)

 

Myślę ,że to jednak mimo wszystko zbytnie uproszczenie i jest jednak jakieś tam "lepsza" selekcja w ODR...

Bo gdyby miało by to być prawdą to najzwyczajniej w świecie czuł bym się "oszukany" zwłaszcza jak ktoś kiedyś wywalił grube kzł za ODR wierząc ,że to czysta "referencja"..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 138
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Myślę ,że to jednak mimo wszystko zbytnie uproszczenie i jest jednak jakieś tam "lepsza" selekcja w ODR...

Bo gdyby miało by to być prawdą to najzwyczajniej w świecie czuł bym się "oszukany" zwłaszcza jak ktoś kiedyś wywalił grube kzł za ODR wierząc ,że to czysta "referencja"..

 

... i nie był by potrzebny panel :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo gdyby miało by to być prawdą to najzwyczajniej w świecie czuł bym się "oszukany" zwłaszcza jak ktoś kiedyś wywalił grube kzł za ODR wierząc ,że to czysta "referencja"..

 

Różnica pomiędzy DEX-P90r a RS-D7rII to około 1000zł - czyli 20% wartości

 

Na taką kwotę nie mogą się zapewne składać jakieś wielkie rewolucje, ale już selekcja + małe poprawki podzespołów - tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka sytuacja ma miejsce bardzo często w świecie sprzętu komputerowego - obcięte programowo rdzenie, czy potoki renderujące od daaaawnaaa towarzyszą procesorom i np. kartom graficznym. Prościej jest tłuc coś jednakowego i to ograniczać programowo, niż uruchamiać dwie linie produkcyjne.

 

Nie mniej pojawienie się takiej sytuacji w CA jest dla mnie zaskoczeniem i serdecznie dziękuję za umieszczenie tego w miejscu publicznym...

 

Ciekawe czy idąc tym tropem znajdą się podobne kwiatki w innym sprzęcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Mam pytanie odnośnie procesorów Alpine. Konkretnie chodzi mi o porównanie "brzmieniowe" PXA-H600 i PRA-H400. Ktoś je bezpośrednio porównywał? Jeden z nich miałby współpracować ze zmieniarką Alpine CHA-S605 i z radiem Alpine 7939R. Co w ogóle sądzicie o tym trio?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja obalę wątek Pioneer DEX-99R, jest to takie radio ufff polecane na forach echh, aż myślałem, że się zesram.

Kupiłem tego czarownika przed wczoraj, dziś dzwoniłem do kolegi MAŃKA

 

P

 

Po szybkiej wrzucie radia DEX-P99R i konfingiem między RFX-8250 jest jednak przepaść, duża nie używając słowa kolosalna.

Wszystko odbyło się w moim samochodzie, cały odsłuch na jednakowych komponentach, DEX-P99R nawet nie ma co stawać w szarankach z takimi odtwarzaczami, jak Denon czy Rockford, wersje ODR

 

Wersje ODR

 

Wersje ODR czy Alpine 79XX były w czołówce ale pozostają daleko za nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wypowiedz calkiem dyplomatyczna - porownanie bez porownania ;) (lub poprostu maslo maslane)

 

 

 

Ja zapodam inna ciekawostke. To oczywiscie subietkywne odczucia.

 

Swego czasu wrzucilem na pare tygodni DEX-P9R (bez DEQ'a) - system pocialem wtedy na zwrotce z AA 200.2XE (brak ciecia woofra z dolu, sub przyciety na monobloku).

W szoku lekkim bylem jak to gralo - oczywiscie scena rozjechana (z braku "czasowek"), ale dzwiekowo rewela.

 

Od jakiegos czasu jezdze z DEX-P99R wlasnie i pomimo juz miesiaca treningu i kombinowania nie moge sie nawet zblizyc do tamtego brzmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...