facebook

Skocz do zawartości

REKLAMA

Miejsce na Twoją reklamę: tel. 691 265 492

Zdjęcie

RE Audio RE-10S4 muzyka rock/metal/pop -skrzynia BR czy CL?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 JaroFSO

JaroFSO
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 08 marzec 2012 - 22:14

Witam,

Pierwszy temat poleciał w ekspresowym tempie, chociaż wszystkie wyszczególnione w regulaminie informacje poza parametrami głośnika były, no ale nic, tym razem polecę ze schematu.

1. Głośnik: RE Audio RE-10S4
2. Parametry głośnika:
  • Nominalna impedancja - Znom: 1x4 ohm
  • Moc RMS (wytrzymałość term.) - Pe: 175 W (Max.500W)
  • Bl: 15.4
  • Qes: 0.39
  • Qms: 4.37
  • Qts: 0.36
  • Fs: 21.5 Hz
  • Vas: 75.6 l
  • Xmax: 12 mm (w jedna stronę)
  • SPL (1W/1m): 84.7 dB
  • Sd: 322 cm2
  • Re: 3.2 ohm (jedna cewka)
  • Głębokość montażu - 127,0 mm
  • Średnica montażu - 231,7 mm
  • Średnica zewnętrzna - 257,1 mm
  • Średnica rozmieszczenia otworów - 247,6 mm
  • Szerokość napędu - 123,8 mm
  • Głębokość napędu - 38,1 mm
  • Głębokość kosza - 88,9 mm
  • Objętość głośnika - 2,54 l
  • Waga - 2,92 kg
Zalecane obudowy: closed 14.1l, BR 28.3l str. 35Hz

3. Rodzaj słuchanej muzyki: Metal/rock/80's pop
4. Grubość materiału z jakiego będzie wykonana skrzynia: 19mm MDF, ścianka przednia z dwóch warstw MDF 19mm
5. Wymiary bagażnika: ~1,2mx1,2m
6. Bass reflex: Nie wiem, czy chcę skrzynię CL czy BR, po to ten temat.
6. Model auta: FSO Polonez Caro

Moje pytanie tyczy się rodzaju obudowy do tego głośnika i rodzaju słuchanej przeze mnie muzyki. Lepiej zdecydować się na BR czy obudowę zamknięta? Czy podawane przez producenta zalecane wymiary są odpowiednie? Przeczytałem FAQ Nazara i tematy o tym przetworniku na forum, jednakże nigdzie nie mogłem znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie, a nie mam kasy ani czasu na wykonanie zarówno skrzynki Bassreflex i zamkniętej w celu testów.

Pozdrawiam.

#0 Reklama

• 1234 postów

Napisano przed chwilą

Miejsce na Twoją reklamę: tel. 691 265 492

#2 stochus

stochus
  • Użytkownik
  • 2657 postów

Napisano 08 marzec 2012 - 22:54

Zdecydowanie zamknięta.
ok 20L obstawiałbym...

Audi A4 B7 Kombi - Stochus Car Audio :)

#3 powalla

powalla

niszczyciel forum ...

• Użytkownik
  • 10774 postów

Napisano 08 marzec 2012 - 22:56

Nie wiem, czy chcę skrzynię CL czy BR, po to ten temat.

nie mam kasy ani czasu na wykonanie zarówno skrzynki Bassreflex i zamkniętej w celu testów.

Więc będziesz ślepo wierzył w to co Ci napiszą na forum? Dlaczego więc nie ufasz obudowom polecanym przez producenta? Wiesz ile osób mogło go słuchać w takim aucie jak Ty posiadasz i mogłaby coś napisać? Równie dobrze mógłbyś zapytać o numery w lotto ...
nakamichi >1. Głośnik nie ma mocy , tylko może przyjąć w przedziale od zera do nominalnej.2. .Wzmacniacz może generować moc od zera do nominalnej.3. Wzmacniacz nie generuje ani jednego wata , bez sygnału na wejściu , a generowana moc jest proporcjonalna do napięcia wejściowego. :!:

#4 stochus

stochus
  • Użytkownik
  • 2657 postów

Napisano 08 marzec 2012 - 23:04

Wiesz ile osób mogło go słuchać w takim aucie jak Ty posiadasz i mogłaby coś napisać? Równie dobrze mógłbyś zapytać o numery w lotto ...

Coś w tym jest, aczkolwiek co nieco niektórzy już zdążyli potestować i wiedzą czego można się spodziewać. :)
* kto nie gra w lotto, nie wie, że do pełni szczęścia potrzeba nam 6 cyfr- a to już coś.
a kombinacji jest sporo, tak samo jak ze skrzyniami do subw.

Audi A4 B7 Kombi - Stochus Car Audio :)

#5 JaroFSO

JaroFSO
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 08 marzec 2012 - 23:05

Więc będziesz ślepo wierzył w to co Ci napiszą na forum? Dlaczego więc nie ufasz obudowom polecanym przez producenta? Wiesz ile osób mogło go słuchać w takim aucie jak Ty posiadasz i mogłaby coś napisać? Równie dobrze mógłbyś zapytać o numery w lotto ...

Liczyłem po prostu, że ktoś posiada ten głośnik (może nawet nie w hatchbacku) i słucha podobnej muzyki. Szkodzi mi zapytać? Nie, może akurat trafię na kogoś, kto mi pomoże, a Ty dodatkowo możesz wylać trochę żółci. Wszyscy są zadowoleni : )

Dziękuję koledze stochus za rzeczową wypowiedź.

#6 Yauhen

Yauhen
  • Użytkownik
  • 428 postów

Napisano 09 marzec 2012 - 04:00

Zgadzam się z kolegą stochus. Zalecenia producenta rzadko są dobre. Nie trzeba ślepo im ufać.
Bądź, kim jesteś.

#7 JaroFSO

JaroFSO
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 13 marzec 2012 - 13:11

Policzyłem sobie skrzynie w BassBoxie, wyszło 14,95 klozet +watolina (fill "normal"), czyli nawet zgadza się z zaleceniami producenta. Jak zmajstruję skrzynkę to napiszę jak to gra w klozecie przy takiej muzyce, może komuś się przyda.

#8 mastah22

mastah22
  • SCA Team
  • 14129 postów

Napisano 24 marzec 2012 - 20:38

10s4 w closed nie zyskuje niczego wzgledem BR... Ani nie poprawi sie szybkosc a tym bardziej zduszisz zejscie i stracisz miesko... 35l br 40hz, bardzo dobre wspominam te suby z kiedys tam :)

Pierścienie montażowe,pierścienie ozdobne z maskownicami. Skrzynie dla subów pod żądany wymiar? Zapraszam.

Potrzebujesz usług CA na najwyzszym poziomie w okolicach Warszawy, uderz do Raadka.

#9 piotr0488

piotr0488
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 19 październik 2016 - 20:32

Witam, zdecydowany jestem za zakup głośnika RE Audio REX-10S4. Z uwagi że słucham muzyki prawie każdego gatunku to chyba najlepszym rozwiązaniem będzie skrzynia br - chyba że się mylę ? Programy do obliczania objętości skrzyni są mi obce - po prostu ich nie rozumiem... Czy mógłbym liczyć na waszą pomoc w podaniu wymiarów skrzyni ? Poniżej wymiary maksymalne skrzyni - gdy będą większe nie wejdzie wózek ;)

Załączony plik  Bez tytułu.png   5,27 KB   26 Ilość pobrań

#10 Demondemidi

Demondemidi
  • Użytkownik
  • 1684 postów

Napisano 19 październik 2016 - 20:48

Poniżej wymiary maksymalne skrzyni - gdy będą większe nie wejdzie wózek ;)

Ja wózek pakowałem na przednie siedzenie bo w bagażniku leżała 145l szafa ;) 

Robię hałas... Ale z klasą ;) Vectra - off, przprzynajmniej teraz

Caravan - Kenwood kdc-6047u-> Rodek 2180A-> Vibe Black Death pro8, EDPRO22T-E4 | Taramps Bass 12k->  Vibe Black Death HEX 18 -> 147.7dB @37Hz | Altek 140A+BIG3-> 68Ah (pod maską), 100Ah (w bagażniku)

#11 piotr0488

piotr0488
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 19 październik 2016 - 20:56

Ja wolał bym jednak wózek do bagażnika pakować, ale jeśli okaże się że skrzynia będzie przekraczała maksymalne wymiary będę musiał znaleźć inne miejsce dla wózka.

#12 piotr0488

piotr0488
  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 20 październik 2016 - 20:16

Mam pytanko odnośnie bassbox pro, znalazłem na forum poradnik posługiwania się programem. Robię wszystko zgodnie z instrukcją, docieram do tego miejsca i gdy skrzynia jest zwykła to wymiary mi pokazuje

Załączony plik  1.jpg   322,75 KB   27 Ilość pobrań

Ale gdy zmieniam na skrzynie trapezową to wymiarów już nie pokazuje

Załączony plik  2.jpg   327,73 KB   19 Ilość pobrań

Wiecie może dlaczego tak się dzieje ?

#13 Yauhen

Yauhen
  • Użytkownik
  • 428 postów

Napisano 20 październik 2016 - 21:45

Wiecie może dlaczego tak się dzieje ?

Kolego,

1. Zastosuj Lock Vb, żeby pojemność skrzyni nie zmieniała się.

2. Zaczynaj wprowadzać jakieś rozmiary, a program obliczy inne.

Bądź, kim jesteś.

#14 katze750

katze750
  • Użytkownik
  • 62 postów

Napisano 26 styczeń 2019 - 15:02

Witam!

Po przeczytaniu kilku poradników posługiwania się bassboxem postanowiłem, że wyliczę skrzynkę BR dla Re Audio REX-10S4, którego mam w closed, ale brakuje mi zejścia. Skrzynkę closed wylicza mi mniej więcej, jak poleca producent, ale otwartą liczy jakąś ogromną, nie wiem o co kaman. Robię wg poradników i za każdym razem, tak samo liczy, ktoś podpowie gdzie popełniłem błąd? Załączam info głośnika i wymiary skrzynek polecanych przez producenta. Dodam, że jest to pierwsza seria rexów v1.

Załączone pliki

#15 mastah22

mastah22
  • SCA Team
  • 14129 postów

Napisano 02 luty 2019 - 11:24

Producent podaje litraz i strojenie. Bb nie ma się co sugerować. Olej dane, sklep wymiary aby osiągnąć porządne v netto i tyle. Zastosuj port fi 75mm
Producent podaje litraz i strojenie. Bb nie ma się co sugerować. Olej dane, sklep wymiary aby osiągnąć porządne v netto i tyle. Zastosuj port 75mm

Pierścienie montażowe,pierścienie ozdobne z maskownicami. Skrzynie dla subów pod żądany wymiar? Zapraszam.

Potrzebujesz usług CA na najwyzszym poziomie w okolicach Warszawy, uderz do Raadka.

#16 Yauhen

Yauhen
  • Użytkownik
  • 428 postów

Napisano 03 luty 2019 - 09:34

Moim zdaniem, mniej-więcej optymalna BR skrzynia to 33-36L netto, strojenie 28Hz.

Port szczelinowy 300x30x755mm.

Bądź, kim jesteś.

#17 grzeczny_52

grzeczny_52
  • Użytkownik
  • 657 postów

Napisano 03 luty 2019 - 21:52

Możesz się posilić info z tego linku o obudowach B-R dla RE 10 i sklepać podobną skrzynię:

http://www.lifeafter...l1ftpomd19.html

Tu masz przelicznik jednostek:

https://www.jednoste...p?typ=objetosci

Porównaj to z propozycją @Yauchen, bo jest podobna.

#18 katze750

katze750
  • Użytkownik
  • 62 postów

Napisano 03 kwiecień 2019 - 16:04

Panowie, to będzie moja pierwsza skrzynka diy, szczelina czy br ? Ponoć różnic dużych nie ma (brak świstu br), ale pytam pod kątem łatwości budowy dla teoretyka ;) Rozumiem, że im grubszy mdf tym solidniejsza skrzynka (18-25mm).

#19 janek

janek
  • Użytkownik
  • 776 postów

Napisano 03 kwiecień 2019 - 16:17

CL bym robił

#20 katze750

katze750
  • Użytkownik
  • 62 postów

Napisano 03 kwiecień 2019 - 21:46

CL bym robił

Mam obecnie tego rexa 10s4 w skrzynce closed około 23l (w środku troszkę watoliny) i jak dla mnie brakuje zejścia, a w niektórych utworach bas się gubi i robi się dudniący. Skrzynka nie była robiona pod głośnik tylko kupiłem ją gotową podczas zakupu głośnika. Swoją drogą przed zakupem tego głośnika opinie na jego temat były wszystkie bardzo dobre, ja się trochę rozczarowałem.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych