Skocz do zawartości

Formularz dla nowych użytkowników forum


kamul
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A tu widze ze wiekszosc chcialaby zeby K@mil cos zrobil juz natychmiast

 

Nigdzie czegos takiego nie wyczytalem ;) Po prostu padaja propozycje - mniej lub bardziej trafione. A czy K@mil ktores wykorzysta czy nie - to juz jego sprawa. Swoje propozycje dalem nie dlatego ze "nowi" mi przeszkadzaja ale po to by nie zapchac forum setkami takich samych tematow i nie zrobic z niego drugiej elki ( z calym szacunkiem dla elki )... Bo jesli tak sie stanie to jak ktos wspomnial - spora czesc starych userow odejdzie. Po prostu brak wyzwan i perspektyw ;)

 

Ok.. cofam co powiedzialem o Elce ;) Nie zagladalem tam daawno ... prosze o wybaczenie :padam:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Się działa ;P

 

Właśnie Daniel potwierdzi że od pewnego czasu na elce "się dzieje" i trafiają się naprawdę fajne tematy .

 

 

PS: dzień bez 20 raportów Daniela jest dla mnie stracony :wink:

 

Co do wymarłych for ... jak właściciel uważa na jednym że jest NAJ i wszystko wie NAJ, to potem tak się dzieje że ma więcej tematów o piździngach niż na elce i SCA razem wziętych :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj z ciekawosci przejrzalem 4 fora procz SCA iznalazlem tam userow o tych samych nikach z takim samym tematem... Jak wyzej ktos napisal, neodzieci trafiaja na forum bo chca kupic sobie tube i wzmak za pare zl zeby robilo buuuuum jak sprzeciory za tys zl. Pisza jeden temat (jakich wiele) i juz slad o nich ginie...

 

tacy nie chca uzywac forum do zdobywania wiedzy tylko rejestruja sie po to by dostac jedna satysfakcjonujaca ich odpowiedz, co w dalszym czasie skutkuje przeklamana liczba userow, bo jesli jest sie na forum choc z 2 godz dziennie widzac ciagle tych samych userow, nowi sie zadko kiedy pokazuja choc ze 2-3 razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA naprawde uwazam ze dobrym rozwiazaniem jest osla laczka , gdzie nowi maja zablokowana mozliwosc pisania w innych dzialach niz ona , oczywiscie do przekroczenia ilus tam postow , w tym ich dziale podwieszony faq chociaz link do nazara i opis podstaw gdzie chetni do pomocy userzy mogli by odsylac nowych lub poprostu ci bardziej cierpliwi bez zlosliwosci im odpowiadac , w takim dziale tez powinny byc restrykcje dla tych ktorzy popisuja sie zlosliwosciami w kierunku nowych - niech pisze tylko ten kto chce , ma czas i cierpliwosc.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA naprawde uwazam ze dobrym rozwiazaniem jest osla laczka , gdzie nowi maja zablokowana mozliwosc pisania w innych dzialach niz ona , oczywiscie do przekroczenia ilus tam postow

 

Ale jak zdefiniowac "nowych"? Jest przeciez mozliwosc ze ktos przegladal forum od pol roku po prostu je czytajac i sprawnie korzystajac z wyszukiwarki wiec jakas tam wiedze nabyl jednak napotkal jakis nietypowy problem wiec zaklada konto i co? I okazuje sie ze moze pisac tylko o Pizdzingach i innych jebeelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALew nikt na tej oslej laczce nie kaze pisac o dzejbielah , niech pisza o czym chca jak ktorys z uzytkownikow zobaczy sensowny temat to da znac modowi i jak bedzie koniecznoc przenosin takiego tematu to to sie zrobi , ja np. jestem na ochotnika chcetny zeby pogadac o tubach :D

 

 

Ten dzial bylby - "Ogolny dla poczatkujacych"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dopiszę coś o polecaniu konkretnych klocków i stworzeniu rankingu ... bzdura . Każdy ma inny gust, każdy ma inne upodobania , każdy słucha czego innego i prawie każdy ma inne auto (najwięcej tu jest chyba Vectr :) ), więc jak komuś coś polecić ? Polecać trzeba ...przyjazd na spota lub odsłuchy . Zrobienie z jakiegoś klocka "hiciora" mija się z celem , a posądzi jedynie o stronniczość i nabijanie komuś kasy .

Z mojej strony mogę jedynie zaapelować o organizowanie spotów (nawet na 3 auta) i pisanie na tym na forum ...wpadnie ktoś nowy , posłucha , zobaczy ...ZAWSZE to będzie lepsze niż klepanie w klawiaturę .

 

Tak jak pisał w którymś temacie Grzegorz o pokazanie kolesiom że 40w klocek łoi skórę dużo mocniejszemu wzmacniaczowi pozwoli nawrócić kilka osób ...wszystkich zbawić się nie da ... GTT i GTB tez muszą Roberowi Boschowi schodzić , no i Piździng musi mieć swoich wyznawców ;)

 

* ludziska ze Śląska na ostatnim spocie zadeklarowali że będziemy się spotykać co miesiąc ...siać panowie siać wiedzę ale najlepiej na spotach :cwaniak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA uwazam ze mozna sie poprostu pokusic o wypisanie tyh modeli ktore sie przewijaja w kazdym temacie o doborze glosnikow , zeby ograniczyc zakup cox JBL , a ze kazdy ma swoj gust i inny samochod to sie zgodze ale koledzy czy kupujac swoj pierwszy sprzet za 200-500 zł kierwoaliscie sie smaczkami , profilem brzmienia czy tym zeby poprostu miec cos lepszego , lepiej , glosniej i , mocniej grajacego niz seria
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dopiszę coś o polecaniu konkretnych klocków i stworzeniu rankingu ... bzdura . Każdy ma inny gust, każdy ma inne upodobania , każdy słucha czego innego

 

Najszybszy przyklad - temat o Maximo, powalla zachwalal, ja i Morfi niebardzo :P

 

najwięcej tu jest chyba Vectr :)

 

Obstawiam Civica :wink: i VAG'i roznego rodzaju, aczkolwiek prawda, ostatnio po mnie i Manku sie zrobil wysyp Vectr :P

 

Z mojej strony mogę jedynie zaapelować o organizowanie spotów (nawet na 3 auta) i pisanie na tym na forum ...wpadnie ktoś nowy , posłucha , zobaczy ...ZAWSZE to będzie lepsze niż klepanie w klawiaturę .

 

To racja, zawsze to najlepsze wyjscie :)

 

jak ktorys z uzytkownikow zobaczy sensowny temat to da znac modowi i jak bedzie koniecznoc przenosin takiego tematu to to sie zrobi

 

I wtedy reczne ustawienie uzytkownikowi zezwolenia na pisanie wszedzie? Moze i by to cos wnioslo sensownego, mysle ze warto przemyslec (pozdrowienia dla modow ktorzy chyba i tak juz maja dosyc pracy :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA uwazam ze mozna sie poprostu pokusic o wypisanie tyh modeli ktore sie przewijaja w kazdym temacie o doborze glosnikow , zeby ograniczyc zakup cox JBL , a ze kazdy ma swoj gust i inny samochod to sie zgodze ale koledzy czy kupujac swoj pierwszy sprzet za 200-500 zł kierwoaliscie sie smaczkami , profilem brzmienia czy tym zeby poprostu miec cos lepszego , lepiej , glosniej i , mocniej grajacego niz seria

 

Dokladnie o to mi chodzilo. Nie temat " Kupujcie XXX bo jest zajebiste" ale cos w stylu : Do kwoty 100 zl WARTO ZAINTERESOWAC sie : a, b, c, d, e ,g, y. Do kwoty 300 zl mozna pomyslec o : h, o, z .. itp itd. Tak do kwoty powiedzmy 500 zl. Nie chodzi o namawianie na kupno konkretnego modelu czy marki - po prostu chodzi o zaznaczenie ze cos warto polecic w tych pieniadzach. Kto zaryzykuje i kupi cos z tej listy bez zapytania sie - jego problem. Ale i tak podejzewam ze bedzie zadowolony. Ambitniejsi i tak zapytaja, ale moze juz beda mieli jakas podstawe i nie wyskocza w piździngiem... Zaden ranking, top hits czy inne. Po prostu losowa kolejnosc klockow do danej kwoty za ktorymi warto popatrzec. Moze ich byc 5 a moze i byc 20 do 200 zl..

 

Piszecie ze taki temat jest bez sensu bo kazdy ma inny gust i kazdy ma inne oczekiwania i preferencje. Oczywiscie ze kazdy inaczej patrzy na swiat. Ale wytlumacycie mi jedno: nowicjusz pyta na forum o glosniki do 200 do disco-polo w golfie III. Znajda sie 4 osoby podajace inne modele glosnikow. Dla tych osob te glosniki graja najlepiej. Niech nawet maja golfy III i sluchaja disco polo. Jaka macie gwarancje ze pytajacy bedzie zadowolony w wyboru jednego z zestawow? Lub inaczej - ze bylby zadowolony z kazdego z tych zestawow? Wiec co za roznica czy przeczyta on opinie 5 osob o 5 roznych glosnikach czy zobaczy te 5 glosnikow na liscie polecanych do kwoty 200 zl ?? Dociekliwy i z odrobina wiedzy zapyta. Poza tym umowmy sie - do niskich kwot ile glosnikow np pod samo radio z czystym sumieniem mozna polecic poczatkujacemu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To forum upadnie jak każde w dziejach polskiego CA, znów z tego samego powodu.

Nie piszę tego aby siać defetyzm czy zachęcać do rozpadu- takie są fakty.

Wartość każdego forum stanowią użytkownicy - albo forum zostaje otwarte i wszyscy bawimy się w najlepsze albo stworzy się odpowiednią atmosferę do wymiany myśli i faktycznie osoby zainteresowane będą mogły się czegoś nauczyć.

"Albo rybki albo akwarium"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widze problemu zeby do 50posta taki uzytkownik mogl pisac tylko w tej oslej laczce, przeciez bedzie mial dostep do innych czesci forum a dzieki temu ze to w innych czesciach bedzie mial odpowiedzi na ciekawsze zagadnienia to bedzie czytac forum , chociaz dzial nasze instalacje sam w sobie jest takim FAQ , wiele wnioskow mozna wyciagnac a przy okazji maja zdjecia zeby sie nie nudzic....

 

 

A odpowiedz na swoje pytania otrzyma wlasnie w dziale dla amatorow a gdy juz przekroczy te przykladowe 50 postow to z automatu ma odblokowane inne dzialy.... Reczne odblokowywanie bym pozostawil dla zaawansowanych uzytkownikow ktorzy przychodza do nas z innych forum , gdy takiego ktos pozna lub sam sie upomni to mozna mu odblokowac inne dzialy....

 

 

Nie ma rozwiazan idealnych ale dzial dla poczatkujacych uwazam za dobry pomysl i tak jak wspomnialem , sam sie zglaszam na ochotnika zeby sobie porozmawiac o budzet lidze , montarzach i ogolnie zeby sie zajac odsylaniem do FAQ i mysle ze wielu sie znajdzie ktorzy beda chcieli pomagac poczatkujacym bez nerwow i wysmiewania...

 

 

A taka poostawa moze nam tylko powiekszyc grono uzytkownikow gdy poczatkujacy beda mieli swoje miejsce i beda w nim traktowani ze spokojem i cierpliwoscia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie blokowal bym nikomu pisania w jakimkolwiek dziale. Po prostu musial by nastapic podzial ze wzgledu na wartosc merytoryczna tematu. Pytanie o glosniki na polke => osla laczka , pytanie o dobor wzmacniacza by zlagodzic tweeter x => dzial "normalny" . Najlepszym wyjsciem bylo by cos takiego, ze temat osoby do np 20 postow musi byc najpierw zaakceptowany przez moda i umieszczony w dziale. Ale technicznie rzecz biorac jest to uciazliwe. Dlatego nalezalo by polegac na samokrytyce nowych a posty w zlym dziale przenosic/usowac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO, sanders napisał całą prawdę w ostatnim poście, lecz troszkę przesadził z ilością postów. Dział ośla łączka (czyli dział dla początkujących) byłby bardzo dobrym pomysłem, ale 50 postów to zbyt dużo, myślę, że 20 starczyłoby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO, sanders napisał całą prawdę w ostatnim poście, lecz troszkę przesadził z ilością postów. Dział ośla łączka (czyli dział dla początkujących) byłby bardzo dobrym pomysłem, ale 50 postów to zbyt dużo, myślę, że 20 starczyłoby.

 

A jesli zarejestruje się jakiś spec od CA który ma pokaźna wiedzę ale akurat ma pytanie na temat konkretnego wzmacniacza za 7k zł to temat trafi na osla laczke plus przez 19 postów będzie pisał tylko tam :) Chyba ze ktoś da mu inne uprawnienia. Poza tym dochodzi kontrola liczby postów użytkowników. Inna sytuacja - te 20 postów mozna nabić przy piwie i nawet po 30 postach zadawać banalne pytania. Jestem przeciwny blokadom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że i tak nasz Red BOSS :wink: nie podejmie decyzji w przeciągu kilku chwil więc warto wszystkie własne propozycje w gronie użytkowników forum omówić za i przeciw.

Im więcej pomysłów tym większa szansa na wypracowanie dobrego rozwiązania.

Chciałbym jednakże odwołać się też do historii :

Najstarszym forum CA (według mojej wiedzy) jest Elektroda i niezależnie od jej niedoskonałości a zarazem w głównej mierze dzięki pracy moderatorów to ono jest jednocześnie najbardziej popularne i przez najbliższy okres nikt i nic raczej tego nie zmieni.

Warto więc aby wszyscy tu piszący przede wszystkim odpowiedzieli sobie najpierw na pytanie :

1) Dlaczego przyszłam/przyszedłem właśnie tu ;

2) Dlaczego odeszłam/odszedłem z innego forum ;

3) Co chciałbym jeszcze usprawnić lub zmienić na tym forum aby było lepsze.

Tak naprawdę to stawianie "innym - nowym" warunków to pikuś -> jeśli będą przekonani, że warto je spełnić to i tak je spełnią i będą oblegać.

Startując na zachodzie do jakiejś elitarnej szkoły też godzisz się na pewne rzeczy np. ubiór choć nigdy wcześniej tego nie wymagano. Nałożone są też inne kieraty niemniej ...... to do tych szkół a nie tam gdzie nie ma takich kieratów jest najwięcej zgłoszeń i do nich ustawiają się kolejki chętnych trudząc się wcześniej aby się tam dostać.

Te uczenie to nie budynki czy adres lecz ludzie którzy tam uczą , sposób w jaki to robią oraz osoby kontrolujące przestrzeganie tych zasad.

Na forach jest dokładnie tak samo :

Są profesorowie tacy jak np. Powalla, Raadek (przepraszam że wszystkich nie wymieniam) ;

Są doktoranci którzy też zaczynają przekazywać swoją wiedzę ;

i są studenci którzy chcą stworzyć swoje własne dzieło korzystając z rad Nauczycieli i innych studentów dzieląc się swoimi spostrzeżeniami.

Jeśli na tej uczelni zabraknie ich to równie dobrze budynek pod tym adresem może zostać zaadoptowany jako magazyn odpadów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci większą ilość nowych userów ale upodobni to forum do Elektrody z którą według mnie na chwilę obecną nie wygrasz

Z nikim nie gram i nie zamierzam ;)

 

Chodzi o to, że jest coś co się nie podoba użytkownikom i napisali o tym i ..... CHWAŁA IM ZA TO !!!!

Przecież nikt nikomu nie ma nic za złe :D

 

Prawda jest taka, że już od jakiegoś czasu szukamy dobrego rozwiązania.

Prace nad nowym regulaminem trwają już od czasu przejścia na nowy serwer...

 

łaśnie Daniel potwierdzi że od pewnego czasu na elce "się dzieje" i trafiają się naprawdę fajne tematy .

:)

Ładna reklama :D - żarcik

 

To forum upadnie jak każde w dziejach polskiego CA, znów z tego samego powodu.

Jakiego?? :?:

Bo moim zdaniem ono dopiero teraz zaczyna powoli działać pełną parą.

Fakt w ostatnim czasie za bardzo ruszyło i nasz skromny regulamin ma dużo poważnych dziur, które niebawem wypełni nowy przejrzysty regulamin, nad którym pracujemy :)

 

 

PODSUMOWUJĄC

Myślę, że przez okres zimowy wdrożymy odczuwalne zmiany, które umożliwią Nam spokojne i przyjemne czytanie Naszego forum, które naprawdę dużo dla mnie znaczy (i nie tylko dla mnie).

 

Plany są dużo większe, dlatego nie nastąpi to przez dzień, dwa czy tydzień.

 

Tyle w tym temacie. Dodatkowo nie widzę, aby robić z tego jakąś większą sensacje ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście pomysł z "oślą łączką" mi się podoba, myślę że blokada pisania (do powiedzmy 20 postów) w innych działach (np. giełda) dała by nowym userom możliwość "rozwinięcia" się na forum i pokazania z dobrej lub złej strony innym użytkownikom forum.

I nie widzę tu problemu "nowych" którzy są doświadczeni w CA ponieważ oni szybko uzbierają te 20 postów pomagając innym "nowym" w dziale "ośla łączka".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście pomysł z "oślą łączką" mi się podoba, myślę że blokada pisania (do powiedzmy 20 postów)

I ludzie, będą tylko spamowali, aby nabić licznik :)

 

Z działem giełda lepszą opcją będzie możliwość wystawienia przedmiotów dla userów którzy zarejestrowani są np 14 dni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam na imię Karol i jestem bardzo krótko na tym forum.Jeśli chodzi o temat CA, jestem dość zielony. Nie mniej jednak trafiłem na SCA i w mojej ocenie jest to jedno z bardziej prężnych forów tej branży,zarówno jeśli chodzi o odpowiedzi na nowe posty, jak i o profesjonalizm tych, którzy udzielają rad w problemach wszelakich. Czytając ten temat, pokusiłem się o napisanie mojego pierwszego posta. Jako ze jestem tutaj nowy, a z car audio nie mam wielkiego doświadczenia ( poza stworzeniem jakiegoś systemiku do grania w pięknej acz wiekowej alfie romeo), obserwuję od niedawna wszelkie posty, które się na łamach tego forum ukazują. I z racji tego ,że alfy już nie mam, a posiadam inne auto,jestem zainteresowany stworzeniem jakiegoś "graidełka" do swojego samochodu. Z tego właśnie względu tematy typu: "Jaki zestaw na przód?", a co za tym idzie dział "Bazar", jest przeze mnie obserwowany. Jak się doczytałem w tym temacie, jako nowe dziecię forum, nie powinienem zadawać żadnych pytań,ponieważ posiadacze różnego rodzaju "pieców" ,wygłuszeń,dystansów i tak dalej,sobie tego nie życzą, choć podejrzewam ,że spory procent "dojrzałych userów" nie dawno też zadawał, te same pytania w tych samych działach. Nie dziwię się trochę jednak, że nerwa Was bierze, jak padają pytania typu: jakie głośniki do mojego "uno", "golfa" itd, ponieważ te tematy się dublują bardzo często, nie mniej jednak myślę, że na takich kolesi recepty nie znajdziecie. Jeśli ograniczycie dostęp do forum, to je zabijecie, ponieważ większości z Was znudzi się wstawianie kolejnych fotek nowych oplotów itp.

Mam nadzieję że nikogo tym postem nie urażę, bo nie taki był zamysł jego napisania.Wydaje mi się tylko ,że temat dotyczy również i mnie, a oprócz "wyjadaczy", którzy negują obecność nowych na tym forum, nikt ze świeżych userów się nie wypowiedział.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karolkos31 podsumował całą dyskusję :).

Jest na forum od prawie 2ch mc a to jest jego pierwszy post i trudno się z nim nie zgodzić.

Kiedyś słyszałem coś takiego : " Szybko przychodzą, szybko odchodzą" ale tym właśnie żyje forum.

Ja jako "Audio laik" jestem przeciwny "blokowaniu" nowych userów bo nie każdy będzie chciał się edukować, po to aby uzyskać dla siebie atrakcyjna odp.

Moja propozycja jest taka o ile się da :)

Każdy nowo rejestrujący dostaje linka z FAQ Nazar'a oraz jeszcze kilka linków przyklejonych tematów. (już było wspominane)

 

Dodatkowo stworzyć temat i go podwiesić: "Propozycje na przód + sub" i inne, tam podać "modne" zestawy obowiązujące na kwartał które mogą być uzupełniane o ewentualne promocje producentów - w tym temacie mogli by pisać tylko "wyjadacze" inaczej "profesorowie"

Np:

 

Zestaw przedni "Wzmak + głośniki"

Nowe:

300-500zł

......

500-1000zł

......

1000-3000zł

...

Używane

300-500zł

....

itd, itd

 

Kolejna pozycja:

Polecane wzmaki:

-znowu kategorie cenowe-

itd,itd,itd

 

Mógłby to być taki tutorial obowiązujący na Wiosne, Lato, Jeśień, Zima :)

Zapewne było by mniej pytań - co proponujecie do .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...