Skocz do zawartości

Jaki wymacniacz - tani a dobry...


dawid-ss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Noszę sie z problemem kupienia wzmacniacza do autka, będzie on zasilał przody które bedą miały 80W RMS 4R. Co za tym idzie, przydałby się wzmacniacz (bo z radia kupa bedzie) który da rade to dobrze napędzić. Wybrałem kilka ampów z pomysłem na przyszłośc, gdyż takie same głośniki kiedyś dam sobie w drzwi tylne. Czyli bedę potrzebował coś około 4x80W 4R lub 2x160W 2R... Znalazałem kilka wzmacniaczy do ceny 900PLN które mnie zainteresowały i wybrałem GLOW 4075 ale zobaczyłem też inne i że nie znam się na CA zbyt dobrze(nie jestem obeznany co lepiej grać moze) to pytam na forum który wybrać?

 

Moi faworyci to:

GLOW 4075 ceny od 750 do 900

Harman CA280 za 650 zł+

Harman CA470 ceny od 900

Infinity 475A ceny od 650-700

 

Co wybrać? Co będzie miało najlepsze brzmienie w tej cenie? A może jakieś inne propozycje?

 

p.s. kable zasilające do wzmacnaicza mam 25mm2 do głośników 2x2.5mm2 sygnałowe z przewodu cordial cmk222 na wtykach neutrik. Wszystko to kupie w przeciągu 2 najbliższych miesięcy i zacznę zabawe w montaż.

Edytowane przez dawid-ss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jednostka sterująca którą chce kupić to Alpine 9880R lub 9882Ri (to te same radia z innymi podswietleniami-kolorystyką)(chyba że ktoś ma lepszy pomysł na radio, ale ja wybrałem te) Głośniki to DLS R6A, kupie na początku września. FAQu znane i problemów z przyłączem czy innymi rzeczami nie będzie. (jak coś zajrzy się do FAQ) Może być używka aczkolwiek trochę się to wyklucza ponieważ chce kupić wszystko w przeciągu 2 miesięcy bo wtedy będe miał na to kasę. Czyli jak to mówią po wypłacie, a okazje nie chodzą co miesiąc na allegro czy na forach, wiec bardziej kieruje się w nówki. Ma być to budżetowe CA w moim Mercedesie 190. Najbardziej cenowo pasuje mi Harmanek CA280 a mocowo i z tego co wyczyałem o jakosci to GLOW4075 ponieważ miałym osobne 4 kanały i mogł streowac przód tył w radiu. Radio te które podałem posiada 3 osobne wyjscia RCA przód tył oraz sub. Wszystki sterowane z pozycji radia osobno. Więc ustawiłbym raz i miałbym spokój.

 

Kilka fotek przygotowanych kabli

http://a.imageshack.us/img714/5835/dsc09436u.th.jpghttp://a.imageshack.us/img339/9131/dsc09441h.th.jpghttp://a.imageshack.us/img844/8254/dsc09439l.th.jpg

 

Jak widać oprawki bezpieczników były za małe na kable 25mm2 i musiałem je rozwiercic. Co za tym poszło nie dało się wkręcic śrubek trzymających kable wiec zalutowałem dokładnie całość a wmiejsce śrubki wlałem bardzo duzo cyny. Bezpiecznik jest jednak w płeni wyjmowalny wrazie spalenia. Aktualnie włożony 60A. Moge wymienić jeszcze w sklepie sobie na większy lub mniejszy. Kable spawalnicze użyłem jako wzmacniaczowe. Kable mniejsze które widać to delikatny odzysk bo to 6mm2 które położe do radia - dlatego że instalacja CA w moim aucie to kaszana i zwary się robią wiec całe kable wyjmuje i kłade nowe(chodzi tylko o radio). W poniedziałek przyjdą kable sygnałowe, Cordial CMK222 oraz kable głośnikowe VAN DAMME 2,5mm2 które zacynuje i zarobie. Całość planuje połozyć w następnym miesiącu, gdyż auto aktualnie stoi na warsztacie i się remontuje a wiec niema w srodku nic czyli mam pole do manewru.

Edytowane przez dawid-ss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast napędzać tylne głośniki wzmacniaczem lepiej kup jakiegoś małego suba do bagażanika. Tylne głosniki możesz zasilić samym radiem.

Harman CA280 to wzmacniacz 2 kanałowy a wspomniałeś coś o 4 kanałach...więc nie podłączysz do niego tylnych głośników bądz suba.

Do klocków które wybrałeś (radio Alpine i głośniki DLS R6A) przydałby się jakiś piec który nie będzie ostrzył góry pasma np. Audison LRX 4.300

Edytowane przez rainer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 kanały moga być bo na razie nie będzie drugiego zestawu w tylne drzwi. Po dwa 2xDLS R6A to 160W 2R wiec haramanek dałby może rade pociągnąć dwa takie zestawy. System ma grać bez suba i ma mieć bas, czyli DLSy pasują. Po 2 do tego w tym aucie niema co bawić sie w sub i czuć rozczarowanie. Co do Audisona...nie znam sie, wiem tyle ze to dobrej klasy sprzet. Lubie ostrzejszą góre więc myślę ze nie bedzie przeszkadzać. Słucham różnej muzyki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Moja rada dużo czytaj i wybieraj produkty dobre. To czy będzie to nowe czy używane zawsze zależy od kupującego. Zawsze dokonuje się takich wyborów (taki wybór większość osób dokonuje kupując także samochód). Czasem jest to wybór między nowym podstawowym produktem nieznanego producenta a markowym produktem używanym z wyższej półki. Często jest tak, że wzmacniacze 10-15 letnie są w lepszej kondycji niż nowe.

Najważniejsze dla Ciebie jako użytkownika jest bezawaryjność i jakość.

Kiedyś parametry pisane w instrukcji miały dużo niższą wagę niż osiągane przez urządzenie gdyż .... liczyła się przede wszystkim jakość.

Dziś większość konstrukcji budżetowych nie zbliża się nawet do danych katalogowych a jakość przetwarzanego sygnału pozostawia wiele do życzenia.

Niestety brutalna prawda jest taka, że sprzęt przez internet kupuje się wyłącznie oczami i danymi katalogowymi. Nieraz poparte jest to opiniami z for których część (opinii) pisana jest przez pracowników firm rozprowadzających sprzęt którym zależy w głównej mierze na ..... .

post-2260-066361200 1282994794_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś że na razie nie będzie drugiego zestawu. A co bedzie jak kupisz drugi? Będziesz kupował kolejną dwu kanałówkę? Jeżeli myślisz o jakości i podłączeniu wszystkich głośników do jednego pieca (4ch) i nie przeszkadza Ci ostra góra to napisz do Grzegorza 1969. On ma fajny piec 4ch. Ten Harman nie ma szans z nim. Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie będzie suba w bagażniku to tylne głośniki zasil z radia a przednie podłącz pod piec 4 kanałowy aktywnie (bez oryginalnych zwrotnic), tak powinno być dobrze.

Tylne głóśniki wtedy musiałbyś kupić jakieś które dobrze by zagrały pod samym radiem (musisz poczytać jakie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz może na czym Ci zależy...jakość ale z pazurem czy po prostu ma być głośno i mocno dołem? do tego jaki to samochód i preferencje muzyczne bo tak to strzelanie w ciemno...nikt nie jest jasnowidzem

a już widzę...mercodos :)

Edytowane przez michas82lca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie dogadałem się z pewnym użytkownikiem z forum już na zestaw dla mnie. Wybrałem R6A + GLOW 4075 + KDC-5047U(zamiast alpine którego chcialem). Wszystko w 190tce. Co do muzyki : KLIK :)

 

Całośc wyniesie mnie około 2200zł. Nie wiem czy coś lepszego kupie w tej cenie i do tego na raty... Aha i do zestawu są też maty STP na całe drzwi przednie.

Edytowane przez dawid-ss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Litosci GLOW to przecietny i stanowczo za drogi wzmak na to co oferuje dzwiekowo , alpine go zjada pod kazdym wzgledem , i cie moga sprzedawcy nakrecac na coraz drozsze glosniki i co ci ponich jak glow nie jest nawet na takim poziomie zeby zasilac R6A...

 

Wskaż zatem zdecydowanie lepsze w cenie 749 zł za NOWE , detal w sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...