Skocz do zawartości

Audio System F2-500 TWISTER


waski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Audio System F2-500 TWISTER

 

2x 230 Watt RMS an 4 Ohm Stereo

1x 800 Watt RMS an 4 Ohm Mono

2x 400 Watt RMS an 2 Ohm Stereo

1x 1180 Watt RMS an 2 Ohm Mono

 

- bardzo prosze o jakies opinie n/t tego pieca. Moze za duzo wymagam ale chcialbym sie dowiedziec :

 

Czy podane parametry sa przeklamane ?

W ktora strone mu blizej - SQ czy SPL ?

Jakich epitetow mozna by uzyc w opisie jego grania ? :D

Ile moze byc wart uzywany w bardzo dobrym stanie ( w/g Was) ?

 

Nie mam mozliwosci odsluchu a moze bede mogl go zakupic w ludzkich pieniadzach...

 

Z gory dziekuje i pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Miałem F2 300 pod przednim i chwile pod 2xRE SR 12" i o nim mogę napisać jak Ci to coś pomoże.

 

1.Parametry nie przekłamane.

2.Raczej po środku.W każdym razie widziałem te piece w instalacji nastawionej na jedno jak i drugie.

3.Jak grał z moimi R6 i UR1 było bardzo dynamicznie,mocno i przyzwoicie jakościowo,później długo żałowałem że go sprzedałem bo jak dla mnie był to jeden z lepszych piecy jakie słuchałem i miałem,po podłączeniu tego wzmacniacza byłem bardzo mile zaskoczony i zrobił na mnie wrażenie,jak do tej pory to milej mnie zaskoczyły tylko Alpina 3545 i Audison VRX.

4.F2 500 stały nie raz po ok 1000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie! Myśle ze w takim razie F2-500 będzie się różnił tylko mocą. Niemoglem znaleźć miarodajnych opinii a niechce brać badziewa - nawet na sprobowanie. Teraz poważnie się nad nim zastanowie bo mam go za mniej niż 1k zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym na Twoim miejscu poszukał jeszcze tutaj opinii na forum na temat Twister'ów Mehow'a z AudioManufaktura z Redy.

Tez sie zastanawiałem nad Twister'em ale jako naped do suba jednak szybko zmieniłem zdanie i wziałem Stega K2|02.

 

Pewnie troche namieszałem ale przezorny zawsze ubezpieczony jak to sie mowi........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od jakiegos czasu zasila u mnie sekcje basowa...dawal sobie bez problemu rady z dwoma Amboss'ami 12" (moc deklarowana mysle ze ma) teraz zasila jednego Amboss'a (4Ohm) i jak dla mnie wiecej nie trzeba. Kontrola, dynamika i sam dzwiek jest naprawde ok (nie jest to co prawda DLS A6 ale czuc ze jest wyraznie mocniejszy) mnie osobiscie nie odpowiada w nim jego wyglad...jak to powiedzial moj kolega ..wyglada jak grzejnik lazienkowy z czasow PRL'u :] ale to juz kwestia gustu. Mysle ze w tych pieniadzach (zaplacilem 800zl) nie znalazlbym nic lepszego i rownie mocnego

 

[ Dodano: 2010-04-07, 09:35 ]

aha...podlaczalem go tez pod przednie glosniki (na probe oczywiscie) i do tego to on sie nie nadaje...tak samo z reszta mialem z F2 280...dynamika i kontrola ok ale szczegolow brakowalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagadaj jeszcze z Invalidem on miał f2 500 wiec jego zdanie będzie bardziej opiniotwórcze niż moje.A co do różnic to tak już jest że jednemu pasuje to a drugiemu nie,zawsze ktoś ma odmienne zdanie i tak już będzie.

Ja np. dalej upierał się będę przy tym że niektóre forumowe hity nie są warte połowę swojej ceny :] nie będę pisał o konkretnych przykładach bo na kolejne spięcia z uciśnionymi obrońcami danej marki/produktu nie mam chęci xD Hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michas82lca, własnie miałem wrazenie ze niedawno widziałem u kogoś w podpisie ten wzmak :] Wlasnie myślałem by podłączyć go pod moje T162s i zobaczyć co pokażą przy nim a potem wrzucić na T2 - powinien ja uciagnac http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif Znajmomy irlandczyk sprzedaje go za ok 700 zł wiec chyba nie jest złe. Wygląd kompletnie mnie nie obchodzi bo u mnie i tak nic nie widać - wszystko jest pod podniesioną podloga w bagaju :D

 

zola, własnie nielubie jakichś "forumowych hitow" , chce poszerzac horyzonty o różne dziwne rzeczy - tylko czasami dobrze zasięgnąć opinii innych którzy maja coś na temat do powiedzenia - 700zl jeszcze nie tak dużo ale szkoda tez je wydawać na ewentualne badziewie - już wolał bym dołożyć te 300 i dostać coś w miarę. Poluje na Alpinke 3545 , jest jedna ale narazie cena zaporowa - 1700zl ( BTW - czy to jest ich "normalna" cena ? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. Ja mam poprzednika tego wzmacniacza czyli f2-450. niby nie jest stabilny w 2ohm'ach w mostku ale u mnie wlasnie w takiej konfiguracji jest podpiety pod Alpine SWR1242 i smiga idealnie. Moge go jedynie porownac do GZTA 2500tx i jak dla mnie AS jest o wiele lepszy. Nie wiem czy to jest roznica mocy bo wczesniej sub dostawal 550W a teraz kolo 1kW ale w koncu przestal tak zamulac i bas ogolnie jest bardziej wyrazniejszy. moc mysle ze nie jest przekłamana bo u mnie jest przykrecony sub na 1 na radiu i i tak w czarnych rytmach jest niezle w srodku. pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajmomy irlandczyk sprzedaje go za ok 700 zł
w Uk czasami sie trafia w naprawde dobrych pieniadzach...ze dwa tyg. po tym jak ja go kupilem kolejny poszedl na ebay'u w licytacji za 65f :D moze wyniklo to z tego, ze chyba malo kto zna ta marke tutaj...
a potem wrzucić na T2 - powinien ja uciagnac
uciagnie na pewno :]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Uk czasami sie trafia w naprawde dobrych pieniadzach...ze dwa tyg. po tym jak ja go kupilem kolejny poszedl na ebay'u w licytacji za 65f :/ moze wyniklo to z tego, ze chyba malo kto zna ta marke tutaj...

 

Nie wiem jak w UK ale mieszkajac pare lat w Irl stwierdzilem ze ten kraj po prostu nie wie co to jest CA :D Wyznacznikiem trendow jest Hallfords - czyli odpowiednik naszego MediaMarkietu :D Teraz pozbywaja sie sprzetow by splacic zaciagniete na autka kredyty

Ma tez do sprzedania cos takiego Branson B42 - mnie Branson kojazy sie jedynie z wannami ultradzwiekowymi wiec boje sie ze to odpowiednik pierdzinga lub podobnego :D Ale swieci sie ladnie :D Chyba ze ktos z Was to slyszal ?? :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyznacznikiem trendow jest Hallfords
w UK jest podobnie...im ładniej się świeci i jest bardziej kolorowy tym lepiej :] chociaż i w Halfords'sie trafia się czasami coś ciekawego...swojego czasu sprzedawali Vibe SE-K60 po 30f :D może nie jest to jakieś szczególnie ambitne granie ale jak za takie pieniądze to całkiem przyjemny zestaw...
Ma tez do sprzedania cos takiego Branson B42 - mnie Branson kojazy sie jedynie z wannami ultradzwiekowymi wiec boje sie ze to odpowiednik pierdzinga lub podobnego :D Ale swieci sie ladnie :/ Chyba ze ktos z Was to slyszal ?? :D
i jaką ma ładną walizkę :D ale coś mi się wydaje, że małe chińskie łapki maczały w tym palce...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten branson jedynie jako ciekawostka :hyhy: No chyba ze okaże się ze to niedoceniony i nieznany hajend :D Dzieki za wszystkie opinie. Myśle ze wezmę tego Twistera na próbę - ciśnienia nie mam bo T10001bd mnie zadowala także chodzi raczej o testy. Oczywiscie dalsze opinie mile widziane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas mam F2-500, swego czasu gonił u mnie dwa X-iony 12" w 2Ω, mocy im nie żałował, ale prądu też wymagał.

Tak jak wcześniej zola napisał nie można tego pieca sklasyfikować jednoznacznie. Do pro SQ mu trochę brakuje, ale potrafi zbudować bardzo poprawną scenę. Przy dobrej aplikacji zdystansuje większość Audisonów, Helixów i Stegów.Podłączony u mnie pod przód zagrał dynamicznie i szczegółowo, bez ostrzenia i piasku. W sekcji basowej też się sprawdził, a podłączałem do niego 2 x X-ion 12, 2 x CP Sonic 10, CP Blackbass 12, RFP 2412, AS Radion 10 (pod jeden kanał) i powiem, że ciężko o lepszy piec do 1000zł, bass jest na najwyższym poziomie. Moc podana jest przy 14.4V i jest jak najbardziej prawdziwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączony u mnie pod przód zagrał dynamicznie i szczegółowo, bez ostrzenia i piasku.
u mnie było troszkę inaczej...o ile muzyka elektroniczna bez problemu czyli dynamika i kontrola na naprawdę fajnym poziomie o tyle powiedzmy do Santany czy rocka to już niespecjalnie mi podchodził...właśnie o te szczegóły się rozchodziło...sporo dźwięków gdzieś uciekło, a przecież moc to nie wszystko. Za to do suba jestem jak najbardziej za :hyhy:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Przy dobrej aplikacji zdystansuje większość Audisonów, Helixów i Stegów. "

 

Ciekawostki Waść piszesz.

 

Słuchałem jakiś czas temu tego wzmacniacza .

 

I porównywanie go do w/w to delikatnie mówiąc jak dla mnie przekłamanie.

 

W tamtej aplikacji grał w stylu Kenia PS-a.

 

Tak więc dźwięki były ale bez uniesień :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w UK ale mieszkajac pare lat w Irl stwierdzilem ze ten kraj po prostu nie wie co to jest CA :padam: Wyznacznikiem trendow jest Hallfords - czyli odpowiednik naszego MediaMarkietu Teraz pozbywaja sie sprzetow by splacic zaciagniete na autka kredyty :D

Ma tez do sprzedania cos takiego Branson B42 - mnie Branson kojazy sie jedynie z wannami ultradzwiekowymi wiec boje sie ze to odpowiednik pierdzinga lub podobnego :D Ale swieci sie ladnie :D Chyba ze ktos z Was to slyszal ?? :hyhy:

 

Nie bierz tego z Twojego linku ... kolejna firma "upodlona" przez żółtków aż sie patrzeć na to nie chce :D to jest Branson :padam:Branson

Na wyrobionej renomie te pazlaki próbują na nazwie łapać jelonków :D .

ten z linku ampguts "rozwaliłby" wiekszość współczesnych subów z miliardem watuff w metryce.

Poluj na tego Audiosystema bo ten to...kszak na maxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie testowalem f2-300 i na front moim zdaniem nie nadaje sie zupełnie, przynajmniej nie za cene która trzeba za niego dać, dla mnie mało szczegułowo dosc płasko a w sekcji midwoofera w 2 way nic fenomenalnego.

 

Na subie w 4 ohm bardzo fajnie zagral, sub wymagał 400w rms. Uwazam ze swietnie kontrolował suba jednak 500w raczej w mostku (4 ohm) to on nie miał... Miałem wtedy A/B gzna2800x i z mostka miał 600w ale znacznie "mocniejszych", duzo bardziej odczówalnych wattów... GZ nie byl demonem jakosci pewnie ale mocowo przeskakiwal deklarowana moc AS na tyle wyraznie, ze z cała odpowiedzialnoscia pozwolilo mi to zwatpic w 500w z twistera...

 

 

No i Twister f2-300 akurat miał jedna niepokojaca wade zabezpieczeni nie wytrzymywały pracy w mostku przy 2 ohm choc producent deklarowal taka opcje. I z tym przypadkiem spotkalem sie w kilku róznych f2-300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Twister f2-300 akurat miał jedna niepokojaca wade zabezpieczeni nie wytrzymywały pracy w mostku przy 2 ohm choc producent deklarowal taka opcje. I z tym przypadkiem spotkalem sie w kilku róznych f2-300
mój F2 500 tych problemów na szczęście nie ma, a pomęczyłem go troszkę 2ohm'ami (i to zdrowo)...swoją drogą ciekawe czy ta przypadłość dotyczy tylko F2 300 czy wyższy model też się boryka z podobnym problemem tylko ja akurat szczęśliwie trafiłem i nie mam kłopotów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...