Skocz do zawartości

sub+wzmak przestaje grać - problem


danczak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem: otóż mam wzmacniacz carpower hpb-602, subwoofer Pawerbass S-10 (zamknięta skrzynia). To wszystko podłączone do Alpine cda9886r. Plus pociągnięty z aku, a masa ze śrubki w bagażniku. I tak: gra przez chwilę, po chwili jakby wycisza się, trochę po cichu charczy i przestaje, za jakiś czas znów gra pół minuty i przestaje na kilkanaście. We wzmacniaczu cały czas świeci się dioda power i cały czas prąd dochodzi, również kiedy nie gra. Dioda protect nie świeci się wcale. Podłączałem inny wzmak - to samo, inny sub- to samo, inne radio - to samo. We wzmacniaczu raczej nic się nie przegrzewa, bo po całej nocy na zimnym też nie gra, za chwilę gra i znów nie i tak w kółko. Brak mi już pomysłów. Kable 8mm2, bezpiecznik przy aku i we wzmacniaczu 30A. Doradźcie co jeszcze mogę sprawdzić. Z góry ślicznie dziękuję i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewod masz taki ze mozliwe ze jak dajesz w palnik to pradu braknie bo 8mm2 nie powiem ze jest za "chudy" ale jezeli jest dlugi a jego parametry przeklamane to tak jak on jest na styk to jednak moze braknac pradu , tak samo mi sie dzialo jak mialem w axtonie uszkodzone RCA we wzmaku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roznie to bywa tez jest kwestia wysterowania wzmaka jak w zeszlym sezonie przymierzalem sie do db race to okazalo sie ze 16mm2 i mocnym wysterownaiu nie wystarczylo zeby us amps 1600.4 zagral , tak ja kna codzien radzil sobie na tym kablu to jak podkrecilem gaina to klapa wylanczal sie a na codzien nie odczuwalem braku pradu i spadki nie byly "na oko" drastyczne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oko to chłop umarł :( To ze bezpieczniki miał na 50A nie oznacza ze tyle brał. Nawet 30A nie musiał brać. Wszystko zależy od tego jaki to był wzmak, jak ustawiony, co było doń podlaczone i jak uzytkowane. Widocznych oznak spadków ni było, co nie oznacza ze w ogóle ich nie było - równie dobrze napięcie na nim mogło spadać do 10V . Niektóre wzmacniacze bedą działać inne są na to bardzo czule. Dlatego odpisalem koledze by najpierw zmierzyli napięcie na wzmacniaczu żeby określić czy to jest problemem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dzieje się tak gdy silnik pracuje czy tez na wylaczonym? Zmierz napięcie na wzmacniaczu gdy gra i gdy się wylancza.

 

Dzieje się tak zarówno na wyłączonym jak i na pracy silnika. Napięcia są takie same jak gra i jak nie gra

 

[ Dodano: 2010-04-01' date=' 23:17[/i'] ]

sprawdz sygnalowki jakiej firmy masz sygnalowki?

 

Kable RCA mam jakieś najzwyklejsze' date=' od starego wzmacniacza - nic specjalnego. Myślisz, że to może być przyczyna słabej klasy przewodów RCA?

 

[ Dodano: 2010-04-01, 23:18 ]

Przewod masz taki ze mozliwe ze jak dajesz w palnik to pradu braknie bo 8mm2 nie powiem ze jest za "chudy" ale jezeli jest dlugi a jego parametry przeklamane to tak jak on jest na styk to jednak moze braknac pradu ' date=' tak samo mi sie dzialo jak mialem w axtonie uszkodzone RCA we wzmaku[/quote']

 

Wyłącza się nawey jak gra po cichu na 50% mocy na wzmacniaczu. Nie dostał jeszcze w palnik solidnie

 

[ Dodano: 2010-04-01, 23:20 ]

tak samo mi sie dzialo jak mialem w axtonie uszkodzone RCA we wzmaku

 

wejście RCA we wzmaku jest raczej dobre, bo przy innym wzmaku taki sam problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wymieniales radio na inne i wzmacniacz probowales inny to jeszcze kwestia RCA ( choć sam tak do końca w to nie wierze :( ) lub zasilanie. Ile volt pokazuje miernik przy wzmacniaczu? Sprawdzales połączenia? Punkt masowy dobrze przygotowany? Czy obudowa wzmacniacza styka się z karoseria? Zrob jeszcze taki myk by rozlaczyc rca i jeśli masz możliwość to do wzmaka podlacz jakaś "empetrojke" lub telefon..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wymieniales radio na inne i wzmacniacz probowales inny to jeszcze kwestia RCA ( choć sam tak do końca w to nie wierze :( ) lub zasilanie. Ile volt pokazuje miernik przy wzmacniaczu? Sprawdzales połączenia? Punkt masowy dobrze przygotowany? Czy obudowa wzmacniacza styka się z karoseria? Zrob jeszcze taki myk by rozlaczyc rca i jeśli masz możliwość to do wzmaka podlacz jakaś "empetrojke" lub telefon..

 

Miernik pokazuje ok 12V przy wyłączonym i prawie 14V przy włączonym. Masa raczej dobrze przykręcona, wydaje mi się, że gdyby była źle, to nie świeciła by się dioda power i byłoby brak prądu. Obudowa nie styka się z karoserią.

Jutro podłącze telefon przez jack-chinch do wzmaka i zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlacz telefon, ustaw gain na minimum, glosnosc w telefonie na powiedzmy 50%, wlacz muzyczke i reguluj odpowiednio gain. Niech pograć trochę i zobaczysz co i jak. Jeśli będzie grało bez problemu to pewnie masz problem z sygnalowkami a dokładniej z ich masa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlacz telefon, ustaw gain na minimum, glosnosc w telefonie na powiedzmy 50%, wlacz muzyczke i reguluj odpowiednio gain. Niech pograć trochę i zobaczysz co i jak. Jeśli będzie grało bez problemu to pewnie masz problem z sygnalowkami a dokładniej z ich masa.

 

OK, dzięki kolego, jutro sprawdzę i napiszę co i jak. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable RCA mam jakieś najzwyklejsze, od starego wzmacniacza - nic specjalnego. Myślisz, że to może być przyczyna słabej klasy przewodów RCA?

Przyczyna slabej jakosci RCA to napewno nie jest bo wtedy to pisk szum by byl czy cos w tym stylu jak juz cos to moze byc uczkodzony przewod lub wtyk ale nie jestem pewny zrob tak jak kolega wyzej napisal i bedziesz wiedzial

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable RCA mam jakieś najzwyklejsze, od starego wzmacniacza - nic specjalnego. Myślisz, że to może być przyczyna słabej klasy przewodów RCA?

Przyczyna slabej jakosci RCA to napewno nie jest bo wtedy to pisk szum by byl czy cos w tym stylu jak juz cos to moze byc uczkodzony przewod lub wtyk ale nie jestem pewny zrob tak jak kolega wyzej napisal i bedziesz wiedzial

Z tym bym sie kłucił, przez walniete RCA czasami najrózniejsze przygody moga sie dziac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak: gra przez chwilę, po chwili jakby wycisza się, trochę po cichu charczy i przestaje, za jakiś czas znów gra pół minuty i przestaje na kilkanaście.

 

Mialem identyczny problem aw axtonie i byly to zimne luty RCA o ile pamietam ,

Sprawdzic nie zaszkodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable RCA mam jakieś najzwyklejsze, od starego wzmacniacza - nic specjalnego. Myślisz, że to może być przyczyna słabej klasy przewodów RCA?

Przyczyna slabej jakosci RCA to napewno nie jest bo wtedy to pisk szum by byl czy cos w tym stylu jak juz cos to moze byc uczkodzony przewod lub wtyk ale nie jestem pewny zrob tak jak kolega wyzej napisal i bedziesz wiedzial

 

Niestety kable RCA odpadają, bo podłączyłm telefon na jack-chinch jak sub przestał grać i to samo

 

[ Dodano: 2010-04-02, 18:25 ]

w tym rzecz ze w pierwszym poscie napisal ze wzmak mu sie nie wylacza tylko przestaje grac czyli ja bym obstawial na RCA, podmienic i sprawdzic nie szkodzi :D

 

dokładanie, sprzęt się nie wyłącza, tylko wycisz i przestaje grać. Jednak dziś było lepiej. Grał długo, jednakże parę razy przestawał na kilka minut i znów zaczynał

 

[ Dodano: 2010-04-02, 18:27 ]

Wzmacniacz jest wlanczony mostkowo? To spróbuj włączyć sub na jednym kanale. Czasem, problem w tym.

Inna możliwa przyczyna - jeszcze w masie. Można tymczasowo zainstalować dobrego przewodnika. Jeśli obraz się zmieni - ustanowić drutu normalnie.

 

Tak, jest podłączony mostkowo. Masę podłączałem pod inną , większą śrubkę od zamka bagażnika i to samo. Pomierzyłęm jeszcze raz prąd i tak:

na wyłączonym silniku jak gra jest 12V, jak przestaje graż 12,3V;

na włączonym silniku, czy gra, czy nie jest 14V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wymieniales radio, wzmak, sub , sprawdzales zasilanie i dziś wyeliminowales kable rca ... To już nie mam opcji. Czary Sprawdz jeszcze kabel remote - a dokładnie zmostkoj wejście remote z plusem zasilania wzmacniacza. Sprawdź. Jeśli dalej będzie to samo to pociąg masę jakimś kabelkiem bezpośrednio od akumulatora. Upewnij się ze obudowa wzmacniacza ni dotyka karoserii .

 

 

Na jakim wzmacniaczu i subie jeszcze probowales? Dobrze wykonujesz mostek? Zrob fotke albo rozrysuj co i jak masz przy wzmacniaczu podlaczone i ustawione na pokretlach i przelacznikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wymieniales radio, wzmak, sub , sprawdzales zasilanie i dziś wyeliminowales kable rca ... To już nie mam opcji. Czary Sprawdz jeszcze kabel remote - a dokładnie zmostkoj wejście remote z plusem zasilania wzmacniacza. Sprawdź. Jeśli dalej będzie to samo to pociąg masę jakimś kabelkiem bezpośrednio od akumulatora. Upewnij się ze obudowa wzmacniacza ni dotyka karoserii .

 

 

Na jakim wzmacniaczu i subie jeszcze probowales? Dobrze wykonujesz mostek? Zrob fotke albo rozrysuj co i jak masz przy wzmacniaczu podlaczone i ustawione na pokretlach i przelacznikach.

 

Z remote jest OK, bo już sprawdzałem tak jak piszesz, a co domasy to powiedz mi, czy jakby coś było nie tak z masą to czy prąd by dochodził i dioda power by się świeciła??? Później zrobię fotki i wrzucę.

 

A czy możliwe, że kable + i - są za cienkie, albo jakieś za słabe? (8mm2)

 

[ Dodano: 2010-04-02, 19:02 ]

Jeśli wymieniales radio, wzmak, sub , sprawdzales zasilanie i dziś wyeliminowales kable rca ... To już nie mam opcji. Czary :D Sprawdz jeszcze kabel remote - a dokładnie zmostkoj wejście remote z plusem zasilania wzmacniacza. Sprawdź. Jeśli dalej będzie to samo to pociąg masę jakimś kabelkiem bezpośrednio od akumulatora. Upewnij się ze obudowa wzmacniacza ni dotyka karoserii .

 

 

Zgłupiałem już sam i może zadaje dziwne pytania ale czy może mieć znaczenie, że wzmacniacz mam przykręcony do subwoofera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ze kable za cienkie. Ale mysle ze przy cichym graniu nie wylaczal by sie. I pokazal by wiekszy spadek napiecia nawet na tanim mierniku.

 

Odpowiedz na moje wczesniejsze pytania odnoscie innego sprzetu ktory podpinales i jak masz to wszytsko ustawione.

 

I najwazniejsze - czy dzieje sie tak od poczatku czy od niedawna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...