Skocz do zawartości

czy dostane i jezeli tak to gdzie.. bezpiecznik


spiidy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na kabel 50 mm daje się 200A

Nawet jak podłacze tam słabiutki 150 watowy wzmak?Chyba bardziej pod wzgledem poboru ogolnego mocy i mozliwosci kabla. Bezpiecznik moze zabezpieczac nie tylko kabel ale i wzmacniacz (tak na wszelki wypadek zwłaszcza w we wzmacniaczach bez wewnetrznego bezpiecznika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kabel 50 mm daje się 200A

Wątły, a za 10 lat będę miał brodę :zdegustowany::padam:

Nawet jak podłacze tam słabiutki 150 watowy wzmak?

Nom :P

Chyba bardziej pod wzgledem poboru ogolnego mocy i mozliwosci kabla.

Bardziej to drugie,choć to pierwsze też ma jakieś znaczenie,gdyż właśnie od poboru zależy jakie zastosujesz przewody.

Nie wiem jak Wy ale ja korka w instalacji domowej nie zmieniam za każdym razem gdy dodaję nowe urządzenie,bądź odłączam któreś z nich :zdegustowany:

Bezpiecznik moze zabezpieczac nie tylko kabel ale i wzmacniacz (tak na wszelki wypadek zwłaszcza w we wzmacniaczach bez wewnetrznego bezpiecznika)

Owszem,lecz głównym zadaniem jest zabezpieczenie przewodu aby nie zamienił się w "spawarkę" :/ jeśli mowa o wzmacniaczach które nie posiadają wewnętrzego zabezpieczenia to ja nie widzę problemu aby wyposażyć je w zewnętrze montując bezpośrednio przed nim w rozsądnej odległości :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przewód 50 mm doradzono mi na forum wiec taki kupilem, idzie do rozdzielacza a potem na dwa 21 : jeden do rodek1900N drugi do kenwood ps150, oba maja wewnetrzne bezpieczniki, rodek 100a, ps 40a.. co radzicie zamontowac w takim razie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli zeby było dobrze : akumulator - anl 150a - przewód 50mmkw ok 5m, rozdzielacz - 2x 21mmkw - wzmacniacze.. i w wzmacniaczach bezpieczniki..

do tego podwojone przewody alternator akumulator i masa..

coś jeszcze musze zrobić zeby było ok? czy wszystko juz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kable nie sa dlugie.. od rozdzielacza do PS150 ok 30 cm a do rodeka okolo 130 cm ..

Źle zrobiłeś instalacje.

Kabel do wzmacniacza o większym poborze prądu powinien być krótszy.

Jeśli długość kabla między rozdzielaczem a wzmacniaczem przekracza 30 cm powinno dać się na tym kablu bezpiecznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://95.48.210.18/kabelki.JPG

 

Może się przyda ... tylko należy pamiętać że są to maksymalne wartości bezpieczników, jakie można użyć na danym przewodzie.

 

Tabelki wzięte z regulaminu EMMA na 2010 rok i z FAQ Nazara.

 

 

BTW. jakoś nie mam zaufania do bezpieczników automatycznych. Za dużo mi się ich popsuło i używam teraz tylko dużych ANL.

 

pozdro!

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli długość kabla między rozdzielaczem a wzmacniaczem przekracza 30 cm powinno dać się na tym kablu bezpiecznik.

Grzesiu banialuki opowiadasz.Długość kabla za rozetą nie ma znaczenia.Ważna jest średnica.Jeśli kabel za rozetą jest taki sam to nie ma potrzeby a gdy zmniejszamy średnice na mniejszą to powinniśmy dać odpowiedni bezpiecznik.Na odcinku do 30cm można sobie darować (tak twierdzą regulaminy) ale dobrze i tu mieć bezpiecznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee........... :P

Ja tam daję jeden główny przy aku a jak producent montuje w piecu to ...mam jak nie to nie daje wcale :D . Twierdzę z całą odpowiedzialnością, że jak ktoś "umi" :hyhy: to ten główny niech już będzie dla ...zasady inne to tylko...masę auta podnoszą :hyhy: . A regulaminy to są po to by je...naginać :hyhy: . Na jakims zagranicznym forum wyłapałem, że u "goniceli dB dragowców" był teoria , że ...kazdy bezpiecznik to ... cenny spadek :hyhy: .

Lubię opatulać kabelki w koszulki i peszelki dlatego wychodzę z (być może błędnego) założenia, że jednak nic mi nie "dotknie" masy.

 

Hi hi może zamiast kabla 5 m ... sznureczek bezpieczników :P .

P.S. proszę jednak nie korzystać z moich rad... prawo to prawo (jakkolwiek to zinterpretują) i należy żyć z nim w zgodzie :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, wyjaśnię :

1) Tak jest to zapis z regulaminu który, przeczytałem pomyślałem i ponieważ nie miałem większych obiekcji uznałem za prawidłowy;

2) Rozdzielacze które stosuję (i do nich przewody) mają najczęściej większej średnicy wejścia niż wyjścia i za rozdzielaczem w przewodach płynie przeważnie prąd mniejszy niż w przewodzie do rozdzielacza więc nie widzę powodu stosowania za rozdzielaczem tej samej lub większej .

3) Jeżeli rozdzielacz i przewody za nim znajdują się "w wannie" z np. MDF i są zamocowane do niej to nawet przy przewodach 1,5 metrowych za rozdzielaczem nie widzę powodu stosowania bezpiecznika gdyż prawdopodobieństwo przetarcia się i dotknięcia do karoserii jest zerowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...