Skocz do zawartości

Wybór subwoofera do kombi


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Piszę po raz pierwszy, ale forum zaczytuję się już od dłuższego czasu.

Moja sytuacja wygląda tak: w volvo v40 mam odseparowany zestaw u-dimension 13cm, który jest napędzany przez 4 kanałowy wzmacniacz 4x75w. Teraz przyszła pora na podpięcie pod pozostałe 2 kanały subwoofera (w mostku 150w).

Moim problemem jest miejsce w bagażniku, którego maksymalną ilość chciałbym zachować. Najchętniej wsadziłbym niewielką skrzynię z głośnikiem 20cm. Pytanie - czy usłyszę zasadniczą różnicę w porównaniu do samych 13-tek? Czy różnica między skrzynką z 20cm a 25cm będzie równie duża? Przyznam, że nie jestem zbyt wymagającym wielbicielem basu - o dziwo te 13 w wytłumionych drzwiach schodzą całkiem nisko jak dla mojego amatorskiego ucha.

Może ujmę to inaczej - jeśli same 13 to 0% basu, 25cm - 100%, to gdzie pomiędzy nimi lokuje się skrzynka z 20cm?

Jeśli wg was przekroczy 50%, to raczej mi wystarczy.

Z góry dzięki i pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki budżet możesz przeznaczyć na suba? Wydaje mi się że do kombi 20cm to troszkę mało, tym bardziej że patrząc po piecu to demona nie szukasz :zalamany: Dlatego też lepiej będzie kupić 10' Skrzynia będzie w klozecie czy BR? Do jakiej muzyki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki budżet możesz przeznaczyć na suba? Wydaje mi się że do kombi 20cm to troszkę mało, tym bardziej że patrząc po piecu to demona nie szukasz :zalamany: Dlatego też lepiej będzie kupić 10' Skrzynia będzie w klozecie czy BR? Do jakiej muzyki?

Ok 300 pln.

Właśnie z tego co ja czytałem to kombi ze względu na otwartą przestrzeń bagażową na resztę kabiny, wymaga mniejszego subwoofera dla porównywalnych wrażeń jak w sedanie na przykład. To prawda?

Muzyka - najogólniej wszystko co przyjeżdża na opener'a do Gdyni http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/tongue.gif. Na pewno żadnego łupania i umcy-umcy. Nie dla mnie również co to techno - od techno można z nudów zdechnąć :hyhy:. Doda z Nergalem też odpada (ale lady gaga już nie).

Wolałbym klozet. Z BR mam przykre doświadczenia - w domowym głośniku moje dziecko wsadziło tam kasztany. Nie mam pojęcia jak, ale już nie dało rady ich wyciągnąć.

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym klozet. Z BR mam przykre doświadczenia - w domowym głośniku moje dziecko wsadziło tam kasztany. Nie mam pojęcia jak, ale już nie dało rady ich wyciągnąć.
:zalamany::hyhy::hyhy::P:P:rotfl::rotfl::rotfl::rotfl:

 

A tak moze re8 albo rex8 w closecie 9 litrow im wystarczy i w 300 sie zmiescisz tylko moze byc problem z moca wzmaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm na początek może RE Audio REX 10D2, choć i tak więcej W z pieca by się im zdało.. I ładuj go w skrzynie BR a nie klozet, będzie grał z większym jajem i się nie pogubi bo nie dość że RE w BR nie ,,zamula" to jeszcze 10'
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy troche nie przesadzacie Proponujac REX 10' pod wzmaka 150wat , ja bym proponowal gora IT 08 w br a osłonke przeciw kasztaną sie jakos wymysli ,

 

Co do ilosci basu to wszystko zalerzy czego sie oczekuje , a wydaje mi sie ze jestes rownie malo wymagajacy w kwesti basowania co i ja , i tez mam kombi , mialem IT 08 w br i byla znaczaca roznica w porownaniu z moimi Hertzami choc to nie ułomki , procentowo bym to okreslil tak w twoim przypadku ze 20cm to jakies 70-80% jezeli 25 to 100%

 

Sam własnie wczoraj skonczylem poszukiwania suba dla siebie , budzet 2x mniejszy , moc 170wat ale to by ci sie spodobalo 25cm ale wystarczy juz skrzyneczka 15litrow :zalamany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

 

Nie wiem czy troche nie przesadzacie Proponujac REX 10' pod wzmaka 150wat , ja bym proponowal gora IT 08 w br a osłonke przeciw kasztaną sie jakos wymysli ,

 

Co do ilosci basu to wszystko zalerzy czego sie oczekuje , a wydaje mi sie ze jestes rownie malo wymagajacy w kwesti basowania co i ja , i tez mam kombi , mialem IT 08 w br i byla znaczaca roznica w porownaniu z moimi Hertzami choc to nie ułomki , procentowo bym to okreslil tak w twoim przypadku ze 20cm to jakies 70-80% jezeli 25 to 100%

 

Sam własnie wczoraj skonczylem poszukiwania suba dla siebie , budzet 2x mniejszy , moc 170wat ale to by ci sie spodobalo 25cm ale wystarczy juz skrzyneczka 15litrow :P

Historia z kasztanami była tylko anegdotą apropos. Oczywiście nie mam zamiaru wkładać syna do bagażnika, z kasztanami zwłaszcza :P . Różnicę między BR a skrzynką zamkniętą znam tylko w teorii, więc co do wyboru obudowy do mojego systemu, zdaję się na wasze sugestie.

Z tego co piszesz Sanders, 20cm w BR będzie spełniać moje oczekiwania - właśnie o takie info mi chodziło.

Jeszcze jedna prośba - czy moglibyście rozwinąć oznaczenia glośników?

IT08, JL10w0 czy HE X2-1040 za dużo mi nie mówią (nawet po użyciu wyszukiwarki :/)

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eszcze jedna prośba - czy moglibyście rozwinąć oznaczenia glośników?

IT08, JL10w0 czy HE X2-1040 za dużo mi nie mówią (nawet po użyciu wyszukiwarki )

No to po kolei;

IT08 to Intertechnik MDS08:

http://www.allegro.pl/item970093099_intertechnik_mds_08.html

Tu akurat starsza seria z żółtą membraną(nowsza ma czarną)

 

JL10W0 to JL Audio 10W0:

http://www.autocentrum.pl/?FF=247&&amp...mp;pagenr_art=1

 

rex10d4 to RE Audio REX-10D4:

http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id...237&kid=237

 

Sam polece JL Audio 10W0 w dedykowanej zamkniętej. Świetnie sprawdzi się do uzupełniania przodu. JL gra dosyć miękko, nie przeciąga, ale nie kopie też twardo jak niektóre inne suby. Brzmienie powinno przypasić Ci do gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego cudaka .. jest D4 ale on tutaj nie pasuje pod wzmacniacz.

 

Oczywiście że D4 pomyliło mi się z moim obecnym D2 ale SR

 

W sumie IT byłby dobrą alternatywą, jak pisze sanders156,

 

Tu masz ten głośnik:

 

Intertechnik MDS 08

http://allegro.pl/item970093099_intertechnik_mds_08.html

 

[ Dodano: 2010-03-22, 11:37 ]

cursor, mnie wyprzedził :P

 

[ Dodano: 2010-03-22, 11:49 ]

IT MDS-08 - Sklep

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie interesuję Ciebie umc umc to zgrabna 20-stka w closed powinna spełnić twoje oczekiwania :P

 

Pakowanie 10cali pod ten wzmak jest dość ryzykowane. Zbyt mało prądu mamy do dyspozycji, żeby zapanować należycie nad głośnikiem. Skutek będzie taki że będziemy mieć muła który zagra dwie klasy gorzej niż dobrze zasilona 20-stka

 

Głośnik który ma 20cm i zrobił na mnie osobiście naprawdę pozytywne wrażenie to Audio System HX 08SQ. Do tego closed i jest naprawdę coś kulturalnego za plecami. W kombi nie powinno być niedosytu dolnych rejestrów :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mastah22, Łukasz M., napisał:

Przyznam, że nie jestem zbyt wymagającym wielbicielem basu - o dziwo te 13 w wytłumionych drzwiach schodzą całkiem nisko jak dla mojego amatorskiego ucha.

tak więc ma chyba trochę inne wymagania jeśli chodzi o bas niż Ty :padam::zdegustowany::zdegustowany:

Myślę że w tym przypadku wystarczy odpowiednie 8" w closed :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio? Wystarczało Ci to w omedze? Chyba jednak nie:P Choc powiem szczerze ze u Radka całkiem fajnie był zgrany http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/tongue.gif

 

Sam widzisz dobrze zgrany subik to jest to :D przykład auta Radka. Również bardzo mile byłem zaskoczony Marcina 307 :P

 

Łukasz po prostu inny bas nas kręci :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...