Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz do tweeterów MOREL MT-37?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Poszukuję wzmacniacza do napędzania tweeterów Morel MT-37. Jednostka sterująca to Clarion 778, woofery w drzwiach to DLS R6+Alpine 3539. Myślałem nad jakąś starą alpinką z serii 35xx. A może ktoś z Was słuchał tych tweeterów pod jakimś wzmacniaczem, który mógłbym polecić? Cena, do 150zł tak na początek mojej zabawy w aktywkę :kwasny:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś takiego:

 

http://img42.imageshack.us/img42/6233/dscf0047x.th.jpg

http://img23.imageshack.us/img23/5171/dscf0043xj.th.jpg

 

o parametry nie pytaj, bo ciężko cokolwiek znaleźć... Wiem, że kilka osób miało na forum piecyki tej marki ja swojego nawet nie miałem kiedy podpiąć ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miki87, ADS to piszczała raczej... Choc na pocztek... Zalezy co kto lubi...

Kłóciłbym się z tym. Zależy która seria.

PS i PH to wartościowe piece.

Miałem PS5, obecnie mam PH15 i wg mnie oba te piece jakościowo wypadają lepiej niż philips DAP600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miki87, ADS to piszczała raczej... Choc na pocztek... Zalezy co kto lubi...

Kłóciłbym się z tym. Zależy która seria.

PS i PH to wartościowe piece.

Miałem PS5, obecnie mam PH15 i wg mnie oba te piece jakościowo wypadają lepiej niż philips DAP600.

pisze o bellu który pokazal Miki przeciez, innych nie mialem w lapie wiec nie teoretyzuje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miki87, ADS to piszczała raczej... Choc na pocztek... Zalezy co kto lubi...

Kłóciłbym się z tym. Zależy która seria.

PS i PH to wartościowe piece.

Miałem PS5, obecnie mam PH15 i wg mnie oba te piece jakościowo wypadają lepiej niż philips DAP600.

pisze o bellu który pokazal Miki przeciez, innych nie mialem w lapie wiec nie teoretyzuje...

Tego też nie miałeś w łapie .... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50'tke

100 :)

 

Ja miałem Power Plate100, min.2x50W, i piszczałą bym go nie nazwał. On nawet góry nie wyostrzał. Grał trochę matowo, ale ogólnie też wzmak warty uwagi. Woofery może nie kopały tak jak pod ps5, ale do tweeterów myślę, że się nada.

Z resztą, może Owca się wypowie na jego temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam.

 

Odświeżam co nie co temat. Jako, że do tej pory MT-37 siedzą u mnie, pomyślałem nad wymianą piecyka. Obecnie cykają pod Alpine 3523. Niestety w mojej okolicy nie bardzo mam możliwość osłuchania innych piecyków, dlatego proszę o jakieś sugestie w ciemno. Czy w okolicy 200zł jestem w stanie kupić coś, co ożywi odrobinkę te głośniki? W tej chwili, grają trochę bez wyrazu, dźwięk jest mało przejrzysty, jakby stłumiony. Tnę je aktywnie na 778 2.5kHz -12dB. Zaznaczam, że na razie radia nie wymieniam, gdyż w tych pieniądzach, ciężko kupić radio z aktywką o lepszym profilu brzmienia (powiedzcie że się mylę :ph34r: ). Czekam na sugestie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili, grają trochę bez wyrazu, dźwięk jest mało przejrzysty, jakby stłumiony. Tnę je aktywnie na 778 2.5kHz -12dB. Zaznaczam, że na razie radia nie wymieniam, gdyż w tych pieniądzach, ciężko kupić radio z aktywką o lepszym profilu brzmienia (powiedzcie że się mylę :ph34r: ).

 

Wielokrotnie jak słuchałem "aktywnych autek" niestety odnosiłem w/w wrażenia :(

 

W pasywnych autach dźwięk jest zagrany do końca, dobitny i z życiem.

 

Wiadomo są wyjątki, ale mówimy tutaj o znośnych cenach systemów aktywnych jak i pasywnych

 

U Ciebie doszukiwał bym się błędu w radyjku (778... :cisza: ) i aktywki.

 

Warto pokombinować z cięciami, niekiedy jak zrobimy wszystko według zasad to systemy nie brzmią....

 

MT-37 grający za mgłą bez wyrazu.... :zalamany: to porządny tweeter

Edytowane przez Gilotyn@
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...