Skocz do zawartości

Panowie mam problem !!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym obstawial na 99%, ze masz zle glosniki zamontowane.. Odkrec glosnik od blachy (ten ktory gra cicho) upewnij sie, ze wszystkie kable sa zaizolowane (nie dotykaja siebie ani masy auta) i zobacz jak gra tak w rece.. Analogicznie odkrec tez drugi i odlacz calkowicie.. Poloz go na siedzenie bez kabli i sluchaj tylko tego pierwszego, zamien tez glosniki miejscami i opisz co siedzieje..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz podłączony lewy glosnik do wyjścia na lewy glosnik a prawy do wyjścia na prawy to glosnik prawy gra ok a lewy ciszej, tak? A jeśli podepniesz lewy glosnik to wyjcia prawego a prawy do wyjścia lewego dalej ten sam glosnik działa ciszej czy wtedy jest zmiana ze prawy gra Ciszej? Jeśli nie ma zmiany to coś jest nie chalo przy samym glosniku/ zwrotnicy. Jeśli jest zmiana to coś nie tak przy wzmacniaczu. Zmien i napisz co się dzieje. Sproboj także podpiac chinche do kanałów ch3 i ch4 , glosniki do wyjść ch3 i ch4 i na zwmacniaczu ustaw te kanały analogicznie jak ch1 i 2 czyli input modę na st, gain powiedzmy na 1/4 pokretla, filtr off itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie odkręciłem głośniki, podpiąłem na krótko pod wzmaka i co ?

 

Oba grają czyściutko, w dowolnej konfiguracji kanałowej, tzn. każdy kanał działa, działają oba naraz z jednakową głośnością ??

 

Jaki werdykt ?

 

 

Zapomniałem dodać, na razie cały czas podpinam głosniki bez zwrotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable glosnikowe ok? Moze stykaly sie gdzies z masa auta? Najprawdopodobniej gdzies przy terminalach glosnika.. Podepnij glosniki spowrotem i zaizoluj koncowki przy glosnikach ( jesli nie masz koszulek termokurczy to zwykla tasma izolacyjna bedzie ok. Jesli bedzie to samo to niestety musisz sprawdzic caly kabel idacy do glosnika ktory gra ciszej..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cos nie tak z tym kablem. Wyjmij go i oblookaj. Nie ma sensu izolowac go calego. Pewnie jest gdzies przeciety. No chyba ze przy samym glosniku, tam gdzie podlaczasz kabel cos dotyka blachy drzwi lub samego kosza glosnika, ewentualnie + i - kabla jakos sie stykaja. Jesli wyciagniesz ten glosnik z drzwi to dalej cicho gra?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabel, który prowadziłem przez drzwi w pewnym miejscu się zagiął, a izolacja sukcesywnie przecinała, w efekcie kabel zaczął dotykać do blachy

 

Co w polaczeniu ze zla konfiguracja wzmacniacza dawalo efekt... kichy :) Pozdro

 

[ Dodano: 2010-03-06, 17:24 ]

Wyslesz flaszke kurierem czy poczta

 

PRZELEWEM :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawidlowy montarz .. Gdybyś Polozyl kable w bardziej przemyślany sposób uniknął byś tych kłopotów :hyhy: No ale jak już wspomniałem - uczymy się na błędach :kwasny: Po wyjęciu kabli zwróć uwagę w którym miejscu izolacja się poddaje by potem ulozyc je tak, by to się nie powtorzylo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...