Skocz do zawartości

Polerowanie szybki/likwidacja rys w nowym modelu radia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanko w związku z polerowaniem/likwidacją rys na szybce radia samochodowego.

Posiadam JVC model 2009 i gdzieś nosząc panel lekko przyrysowała sie szybka wyświetlacza. Kiedyś w jakimś starszym soniaku robiłem zabieg polerowania szybki po czym ryski się zlikwidowały i było jak nowe.

Miałem też przygodę z polerką szybki w telefonie komorkowym konkretnie motorolka, ale wtedy pojawił sie problem bo szybka składała sie z warstw, tak jakby była lakierowana. I po mocniejszej polerce pierwsza warstwa się przetarła, musiałem sie męczyć żeby spolerować cała warstwe na całej powierzchni.

 

Moje pytanko to czy ktoś robi takie zabiegi w nowych radiach, czy tu szybki są z czystego plastiku czy też mogą wystąpić problemy ? Jakieś nie ładne przetarcia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam plan polerke strzelić, tylko aby nie zepsuć, bo radyjo jest dobre i nie tanie.

Także, moje konkretne pytanie czy w NOWYCH radiach mocna polerka nie przetrze szybki. Jak już mówiłem mam zeszłoroczny model JVC.

Nie słyszeliście żeby coś się komuś działo nieporządanego przy polerce radia ?

Sory, że tak wypytuje, ale chciałbym mieć pewnosć, że nie zepsuje, bo jakby coś miało nie wyjsć to wole zostawić jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xxxander3000, nie uszkodzisz szybki bo przecież nie bedziesz tarł papierem o dużej grubości jeszcze nie słyszałem żeby ktoś przetarł szybkę na wylot papierem o gradacji 1500 :rotfl: Zrób jak Ci pisałem i będzie igła :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Z tego co pamiętam to w P88RS szybka jest zrobiona z dość miękkiego plastiku. Mam nadzieje, że nie wziąłeś sobie mojej propozycji do serca i nie ma tam rys od gwoździa. Lekkie ryski próbowałbym usunąć pastą polerską na miękkiej szmatce i chwilą cierpliwości. Oczywiście najlepszy efekt uzyskasz jak wyjmiesz ją lub chociaż zaklej reszte panelu i rowki dookoła wyświetlacza, bo biały glut w zagłębieniach nie doda uroku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gustav - pasta displex - i żadne tempo !!

 

x2 Cytat z forum Apple:

 

"Bry,

 

jako ze mam od jakiegos czasu iPoda nano 4GB i nosze go wszedzie, wiec ekranik mojego cuda byl juz mocno nieprzezroczysty (cala reszta obudowy jest chroniona przez hmmm te aplowskie gumy co sie naciaga na iPoda). Zaryzykowalem (czytajac wczesniejsze rady z forum myapple.pl i gdybania z pdaclub.pl) i kupilem paste do polerowania ekranow w telefonach, zegarkow i palmtopow pod nazwa DISPLEX. Zakup oczywiscie na allegro (w wyszukiwarke wystarczy wpisac DISPLEX), pasta kosztowala 19.99 + pare groszy za wysylke i nastepnego dnia koperta byla u mnie. W komplecie dostalem tubke wielkosci popularnej "kropelki" czy tez innych klejow cyjanoakrylowych, hermetycznie (nie wiem po co) zapakowana sciereczke do polerowania, ulotke po polsku jak to wszystko zastosowac i wizytowke importera tej pasty.

 

Wzielem gleboki oddech, wyjelem iPoda z kondo... eeee gumy, polozylem metalowym na kawalku kartki A4, wypuscilem doslownie kropelke pasty polerskiej na ekran i zaczelem polerowac - zalecane jest polerowanie przez 2 - 3 minuty mocno dociskajac. Ech, az mnie palce zabolaly od polerowania i zapiekly wskutek naturalnego wydzielania sie ciepla (od tarcia ale i od emocji). Dobra - mysle - patrzymy co sie porobilo....

 

 

Ani jednej ryski, ani jednego zarysowania. Ekranik blyszczacy, super przezroczysty, wyglada jak nowy. Cudo normalnie. Reszta obudowy (poza ekranem) nie uszkodzona. Czyli dziala i to rewelacyjnie.

 

Polecam wszystkim, ktorzy maja problemy z nano i rysujaca sie obudowa (nie wiem jak inne iPody, ale pewnie tez pomoze). Juz bez zadnego gdybania - ta metoda naprawde dziala i jest bezpieczna dla iPoda.

 

Pozdrawiam,

 

PS. Dla jasnosci - nie sprzedaje tej pasty i nie zalezy mi na reklamie (dlatego nie ma linku), poprostu chcialem, zeby posiadacze iPodow wiedzieli, ze mozna przywrocic ich zabawkom mlodosc http://www.myapple.pl/images/smilies/icon_wink.gif"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polerowałem kosze w leonie i jechałem tak 800 wodna na spolerowanie dużych rys. Potem 1500 wodny na koniec 2000 wodny. Można jeszcze przejechać 2500 wodnym ale to już jak komuś bardzo się chce no i polerka maszyną i pastą o bardzo malej gradacji do karoserii samochodowych. Efekt był bardzo dobry więc sądzę że w przypadku szybki z radia można zrobić to samo :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie wchodźcie w temat polerowania lamp w aucie bo jest to chyba jasne i znane każdemu zainteresowanemu, który ma dostęp do internetu...

Pomijam już ignoranckie pytanie kolegi czy da rade wypolerować lampy w audi :rotfl:

W radiu problem jest z... wraz z polerką spolerujemy także napisy, które umieszczane są dookoła wyświetlacza oraz z samą polerką. Tarcie papierem to pryszcz, ale po tym zabiegu powierzchnia jest matowa. Rzecz w tym by przy polerce nie przepalić materiału bo rozumiem, że nie będziemy tego polerować ręką tylko na maszynie (wiertarka). Trzeba to zrobić z głową i się uda. Wiem również, że nie wszystkie powierzchnie takich plastikowych obudów nadają się do polerki. Kiedyś rozważałem polerke telefonu i na forum przeczytałem, że wyświetlacz w k750i nie nadaje się do polerowania ale w niższych modelach można już było to robić. Rzeczywiście może coś w tym jest bo ta w k750i jest dużo mniej podatna na zarysowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie wchodźcie w temat polerowania lamp w aucie bo jest to chyba jasne i znane każdemu zainteresowanemu, który ma dostęp do internetu...

Pomijam już ignoranckie pytanie kolegi czy da rade wypolerować lampy w audi :rotfl:

 

Mistrzu mój bardzo dobrze wiem, że polerwanie lamp to nie jest nic niemożliwego, ale pytanie jest akurat o tym czy ten środek do tego się nadaje...

 

Typowa ignorancja :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...