Skocz do zawartości

/F/I/A/T/ Coupe 20VT by: TONSIL


Lukasz20VT
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

chodzi o to że daleko mam ale na pikniku będzie okazja :P , swoją drogą tonsilowskie grani mi bardzo odpowiada, ale głośniki tej marki mam tylko w domu w aucie nie próbowałem nigdy, a może warto.

ps. explosiv poszedł se spaloną cewką za coś koło 100 zł niedawno, nie zdążyłęm na aukcje, a miałem ochote :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W zasadzie wszystkim. Jest to customowy głośnik stworzony tylko i wyłącznie w dwóch egzemplarzach na potrzeby tego auta (poczytaj linki w pierwszym poście). Ma on chłodzenie ferrofluidem, cewkę z jakiegoś "magicznego" drutu ( z tego co kojarzę to jest to stop czystej miedzi z dużym dodatkiem srebra albo na odwrót), membrana zrobiona jest z jakiegoś drogiego kompozytu. Z opowieści inżynierów Tonsilu którzy strugali mi te głośniki, sam koszt membran bez cewek wyniósł kilkakrotnie więcej niż wykonanie całego głośnika GDWK 10/80/X....

Na moje pytanie dlaczego nie produkują takich głośników seryjnie, odpowiedzieli iż koszt brutto takiego przetwornika musieli by ustalić na poziomie 400zł. Podobna sytuacja jest ze zwrotnicami- też wpakowali tam jakieś kompozyty pochodzące chyba z NASA ;-)

Generalnie wielki RESPECT dla tych ludzi za wykonaną pracę i wiedzę. Polak potrafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

126elx należy do mojej żony. Wrzuciłem jej głośniczki aby coś grało i nawet zapomniałem o tym filmiku. Wyrzuciłem bo mi o nim przypomnieliście a w sumie zaśmiecał konto. Nic szczególnego, jak ktoś chce mogę opublikować zdjęcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasz20VT, nie oceniam dzwieku z youtube :) bardziej mam na mysli strojenie subow przy bagazniku... troszke mi sie przypomnial konkurs "Operacji tuning" na najlepsze audio w aucie

Auta nie sluchalem wiec nie oceniam :) na chwile obecna podchodze sceptycznie do tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem że planujesz postartować w tym roku w zawodach caraudio?? Jeśli tak to jaka klasa?

Wolf powiem szczerze że nie myślałem nad tym tematem. W zasadzie autko zrobione jest na wystawy, pokazy etc. Wiem (i jestem tego pewny na 101%) że te zawody to fikcja bo wyniki są już ustalone przez rozpoczęciem całej imprezy :) Swoją drogą w jakiej kategorii mógłbym wystartować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem że planujesz postartować w tym roku w zawodach caraudio?? Jeśli tak to jaka klasa?

Wolf powiem szczerze że nie myślałem nad tym tematem. W zasadzie autko zrobione jest na wystawy, pokazy etc. Wiem (i jestem tego pewny na 101%) że te zawody to fikcja bo wyniki są już ustalone przez rozpoczęciem całej imprezy :) Swoją drogą w jakiej kategorii mógłbym wystartować?

 

Zdaje Ci sie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem że planujesz postartować w tym roku w zawodach caraudio?? Jeśli tak to jaka klasa?

Wolf powiem szczerze że nie myślałem nad tym tematem. W zasadzie autko zrobione jest na wystawy, pokazy etc. Wiem (i jestem tego pewny na 101%) że te zawody to fikcja bo wyniki są już ustalone przez rozpoczęciem całej imprezy :) Swoją drogą w jakiej kategorii mógłbym wystartować?

 

No tu pojechałeś po bandzie z tym ustawieniem. A ja powiem co innego - najczęściej tak piszą/mówią ci co boją się konfrontacji :) Tak czy siak zawody to miejsce gdzie spotyka się wielu entuzjastów hifi samochodowego jak i domowego. Więc chyba ciężko wymyślić sobie lepsze miejsce do pokazówki tego auta - nawet nie jako zawodnik a jako wystawca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...