Skocz do zawartości

Wybór suba do uzupełnienia pasma


hehepack
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Vibe Black Air II 10''

Jako sub do hałasowania owszem, ale do uzupełniania pasma mi się nie widzi, da się kupić lepsze suby.

 

JL 12W4

Słyszałem w closed jaki zaleca producent, u siebie w combo pod zeusem, świetnie zgrywał się z wooferami eton pro160. Ten sub mogę z czystym sumieniem polecić. Nie pasuje pod moje gusta(brak mu takiego twardego wykopu jaki oczekuje), ale jest wartościowym subem.

 

Kolejny warty uwagi sub, to DLS W710 w zalecanej skrzyni BR. Ostatnio widziałem używkę za 350zł na allegro i moim zdaniem na prawdę warto dać tyle.

Pierwszy głośnik z membraną z PP, który zagrał zróżnicowanym basem, a nie tylko monotonnym tłuczeniem.

Vibe BA przy nim to męczący sub.

 

 

Warto też zastanowić się nad RE Audio SR-10, tyle, że tu już nie ma takiego zróżnicowania basu jak przy DLS'ie czy JL audio.

 

RF'a i Phase nie miałem okazji słyszeć. Thriller to niski model, więc cudów bym się nie spodziewał.

 

 

Do stawki dorzuciłbym też Audio system HX08SQ i HX10SQ, wartościowe suby.

 

P.S. Na allegro jest JL 10W6, myślę, że też warto się nim zainteresować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam swoje dwa grosze. Miałem okazję posłuchać Phase i JL w tej samej aplikacji, obydwa w budkach closed. Jak dla mnie lepszy ten pierwszy. JL był super, extra zgrywał sięz przodem, ale brakowało mu tego czegoś co pokazał Phase. Był o niebo dosadniejszy, odrobinę głośniejszy i grał dźwięki, do których JL nawet się nie zbliżał. Zresztą gość, u którego odsłuchiwałem obydwa suby też był pod wrażeniem tego jak gra Phase. Dodam tylko, że odsłuchy były u dystrybutora JL...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a RF ?? bo on kusi najbardziej.

RE Audio SR-10, tyle, że tu już nie ma takiego zróżnicowania basu jak przy DLS'ie czy JL audio.
więc odpada
Do stawki dorzuciłbym też Audio system HX08SQ i HX10SQ, wartościowe suby.
nieco droższe, bo zdecydowanie celuje w 10 " ewentualnie 12

to zostało nam:

RF RFD1210 , PHASE LINEAR THRILLER 2500 , DLS W710

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 " będzie kompromisem ten Rockford mnie nurtuje http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/tongue.gif

 

[ Dodano: 2010-02-28, 20:56 ]

bo ciśnienie zostanie :/ ale na zmianę z sQ :P przód już mi zaczyna miło grać, ale morelkom dołu brakuje i trzeba to uzupełnić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehepack, chcesz uzupełnić dół i zastanawiasz się nad 12''

:/

 

No ja bym tak 12" nie przekreślał może na nastepny spot bedzie juz wszystko gotowe to posłuchasz u mnie Audio System HX 12 SQ w closecie :P

 

I tak faktycznie kupiłem go tylko do uzupełnienia pasma a dlaczego 12"? Bo mam sedan'a dość szczelnego i wole jednak poskramiać niż mniejszego bardziej żyłować.

 

Słuchałem 8" i mi sie podobał ale tylko jesli miałbym kombi/hatchback'a ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio testuję Raadkową Vegę84 w zamkniętej skrzynce dla odmiany, jakies 20-21 litrów... i powiem szczerze że na brak zejścia nie można narzekać, potrafi zarzucić mięsem niejeden by pewnie nie uwierzył w ślepym teście, że to z 8" głośnika takie granie... także proszę nie skreślać 8" bo czasem można być pozytywnie zaskoczonym :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge coś napisać odnośnie Phasa i JL-a ( bo to moje głosniki wystawione na alledrogo).

Obydwa testowałem w małej skrzyni zamknietej.

Te głośniki graja naprawdę fajnie, bas jest zróźnicowany, szybki.

JL ma wiecej watów i to słychać przy wyższych poziomach głośności.

Phase pomimo, że to najniższy model ( najniższy model a ma odlewany aluminowy kosz ) gra równie dobrze jak JL i wydaj mi się, że bas jest bardziej tłusty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat Vibe moge sie wypowiedizec tyle, ze BA II 12" do uzupelnienia nie polecam.. To miekki cisnieniowiec.. Montowalem za to ostatnio 8w1 w klozecie w Peugeocie 406 kombi i bylem w lekkim szoku.. Potrafilo pierdyknac nawet :przestraszony: Moge jeszcze polecic stare Earthquaki.. Mialem takiego przez dluzszy czas i do uzupelnienia przodu sie nadaje idealnie.. I dla Ciebie hehepack moim zdaniem bylby idealny, bo tez lubie czarnuchow i jak trzeba bylo, to podkrecalem i nawet dosc fest targal buda Moim zdaniem to bylo polaczenie dobrej jakosci i lekkiego cisnienia (sredniego)..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...