Skocz do zawartości

Światła jednak przygasają :(


Rekomendowane odpowiedzi

Tu nie ma co mierzyc i czarowac. Z alternatora 70A nie wykrecisz 800W RMS + zasilenie reszty auta. Jakbys nie liczyl to zabraknie.

 

 

I tu się grubo mylisz.

 

No to policzmy:

Z 70A jakie moze dac nam alternator, od razu mozemy odjac powiedzmy 20A na swiatla, dmuchawe i wszystko inne co pobiera prad w samochodzie.

Zostaje 50A, Jesli utrzymamy przy tym powiedzmy 14,4V (watpliwe) to daje nam 50x14,4=720W dostepnej mocy.

Juz brakuje. A gdzie sprawnosc wzmacniacza.....

Nie da sie.

 

Chyba ze mowimy o ciaglym czerpaniu mocy z akumulatora, wtedy da sie duzo wiecej, ale w uzytkowaniu codziennym efekt bedzie taki, ze swiatla wesolo przygasaja, a nastepnego dnia auto nie odpala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z karoserii do aku jest masa pociągnieta, pisałem 20mm2

 

niech mnie poprawia jesli bluznie ale ktos gdzies tu pisal ze przekroj(lub suma przekrojow) od aku do karoserii powinien byc taki sam jak suma przekrojow wszystkich plusow. Czyli zakladamy ze ufamy fabryce i dla serii ten wymog jest spelniony, to jesli mamy polozone kable do wzmaka 10mm2 i dolozone 20mm2 to powinnismy od aku do karoserii dolozyc tez albo 10mm2 i 20mm2 albo 30mm2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega napisal na poczatku tematu ze teraz razem ma 55mm2

 

na ma 55mm2 ale od aku do wzmakow plusy same

 

minusy to widze ze ma lacznie dla obu wzmakow 20mm2 i od aku do karoserii 20mm2

 

z karoserii do aku jest masa pociągnieta, pisałem 20mm2 odcinkiem 10 cm
tzn masowy jest bardzo krótki to mysle ze nie musze dokładac z pół metra 20mm2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SPROSTOWANIE - Ze wzmacniacza 20mm2 minusowy - długosci około 50 cm, z aku do karoserii 20mm2 z 10 cm, mam 2 wzmaki, wzmacniacz sinuslajfa ma osobny kabel do masy pociagniety tez z 50 cm ale 10 mm2

 

[ Dodano: 2010-02-17, 22:43 ]

dodam jeszcze ze sinuslajf ma tez plus 10 mm2 (osobny kabelek), łącznie mam poprowadzone 3 plusy, z racji tego ze sprzęt przybywał z czasem i kładłem kable ratami :hyhy:.

 

Mi sie wydaje ze nie musi być taka sama suma przekrojów + i -. Jeśli plus ma 5 m i ma łącznie 55mm2 to minus jak ma 20mm2 na odcinku 50 cm to chyba starczy bo jest w stanie łatwiej oddać ładunek z powodu mniejszego oporu, tak mi sie tylko wydaje. Moge się nie znać i jak się myle to mnie porawiajcie :D przeciez od tego jest forum i tu ja jak i Wy po to tu jestescie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze to obwod jest... imo wyglada to tak(obrazowy przyklad)

 

idzie tlum tunelem o szerokosci 5m o dlugosci 50m wypelniaja tunel idealnie po szerokosci, i nagle tunel zmienia srednice do 1m na dlugosci 5m. Co sie wtedy dzieje? Tlum nadal idzie tak samo szybko jak w szersszym tunelu czy spowalnia do predkosci przechodzenia przez ten waski? :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcemy pobrać te 90A to proste że aku już nie jest w tym momencie ładowany a alternator ledwo zipie ale w takim przypadku prąd jest pobierany też z aku w celu ogarniecia zapotrzebowania na prąd w danym czasie. Długo się tym nie nacieszymy wiadomo ale jednak... Zresztą przecież są dostepne w ofertach aku np. stingera które są w stanie oddać dużo szybciej dany prąd niż zwykła kwasówka i czemu to by było potrzebne?

 

[ Dodano: 2010-02-18, 08:55 ]

Dodam, że kończe rozmowe na ten temat bo tylko zaśmiecamy post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok jak altek w takim razie za słaby to tylko bd uzywać sprzęt tak w 75% w sumie starcza i to spokojnie :hyhy: fajny efekt wogóle jest jak na te infinity w klozetach :D na początku nawet nie myslalem ze ciśnienie mogą robic w takiej obudowie i pod takim względem nie budowalem systemu :D :D zmienie auto a chce to zrobić na pózną wiosne to wytrzymam jakąś audi a4 w kombi 1.9 tdi tam są mocniejsze altki, a jak nie to oryginalny altek mienie na mocniejszy, dam sie mechanikowi pobawić w przeróbki i tyle :D

 

Choć na początku myslalem ze w sumie altek moze starczać gdyż 90 A nie byloby pobierane nonstop tylko wlasnie 1/2 czasu, w rytm muzyki, w miejsach gdzie jest ten bas ale to w sumie mniejsza o to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...