Skocz do zawartości

Nowe głośniki


fajka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, Panowie prośba..., ale od początku:

drzwi wygłuszone, piecyk Alpine 3548 (2x60W), zestawik: helixy db 62.1, jednostka teraz: jvc kd-sh1000, kiedyś clarion dxz 389. I pod tym clarkiem było naprawdę fajnie, i na dole i na górze, ale skusił mnie jvc i... góra super, dźwięk czyściutki, kryształowy wręcz, ale mało dołu się zrobiło :P . Czy jakieś wooferki, zostawiając bez zmian tweeter i zwrotnice z helisiów, dadzą więcej mięska na dole, czy raczej myśleć o zmianie całego systemu?

Tradycyjne odpowiedzi na tradycyjne pytania:

-użyłem funkcji szukaj (wypisałem w swoim car-audio-notesie cztery zestawy),

-muzyki słucham każdej, ze wskazaniem na rock i pop,

-cenowo nie wiem, jeśli doradzicie coś droższego - będę zbierał dłużej,

-mogą być używki.

pozdrawiam i dzięki z góry za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helixy maja niezly tweeter ale jak na zestaw za takie pieniadze, zwrotnice nie sa zbyt dobre. Wiec jak bedziesz wymienial system to juz w komplecie.

 

jeszcze zalezy do ilu maksymalnie mozesz wydac na glosniki, bo moga byc za 500zl a moga byc za 2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helixy maja niezly tweeter ale jak na zestaw za takie pieniadze, zwrotnice nie sa zbyt dobre. Wiec jak bedziesz wymienial system to juz w komplecie.

 

jeszcze zalezy do ilu maksymalnie mozesz wydac na glosniki, bo moga byc za 500zl a moga byc za 2000 :P

 

Zdecydowanie bliżej "pińćset"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już to zmiana całego systemu lub dołożenie małego suba... Nowy woofer będzie miał inna charakterystykę pasma i obecna zwrotnica może mu nie odpowiadać a raczej Tobie Jeśli już to całkiem odjąć zwrotkę seryjną i zrobić coś nowego najlepiej oparte o pomiary ew. na słuch + kalkulatory. Może być to prosta zwrotka 6db/okt składająca się z cewki i kondensatora np. od mundorfa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zestawik: helixy db 62.1

 

Jeśli już to całkiem odjąć zwrotkę seryjną i zrobić coś nowego najlepiej oparte o pomiary ew. na słuch + kalkulatory. Może być to prosta zwrotka 6db/okt składająca się z cewki i kondensatora np. od mundorfa.

 

przerost formy nad trescia, szczegolnie z tym mundkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Panowie prośba..., ale od początku:

drzwi wygłuszone, piecyk Alpine 3548 (2x60W), zestawik: helixy db 62.1, jednostka teraz: jvc kd-sh1000, kiedyś clarion dxz 389. I pod tym clarkiem było naprawdę fajnie, i na dole i na górze, ale skusił mnie jvc i... góra super, dźwięk czyściutki, kryształowy wręcz, ale mało dołu się zrobiło :P

 

Nie znam tego radyjka, ale sprawdź czy filtr górnoprzepustowy nie jest ustawiony na jakąś kosmiczną wartość (jeśli ten model posiada filtry).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że takie kombinacje to przerost formy nad treścią. Owszem można powiedzie, że w "budżet lidze" te tweetery są niezłe ale:

Kupując inne woofer-y trzeba zrobić zwrotkę -> aby ją zrobić wykonać pomiary.

Tak sklecony zestaw i tak daleki będzie od np. używanych Helix Precision pod każdym względem a one używane kosztują 450-500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już to całkiem odjąć zwrotkę seryjną i zrobić coś nowego najlepiej oparte o pomiary ew. na słuch + kalkulatory. Może być to prosta zwrotka 6db/okt składająca się z cewki i kondensatora np. od mundorfa.

 

Kalkulatory tylko niepotrzebnie sieją zamęt w temacie i mieszają ludziom w głowach. A co za tym idzie wywalamy niepotrzebnie pieniądze.

 

Na twoim miejscu kupił coś bardziej ambitniejszego gdzie w późniejszym czasie będzie można lekko poprawić serię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega zastanawiał się czy zmienić zestaw czy przerobić aktualny system więc niech sam zadecyduje co jest bardziej opłacalne... Co do helixów słyszałem je pod samym radyjkiem pioneera na skromnie wygłuszonych drzwiach wg. mnie one muszą być uzupełnione subem od dołu bo cienko sobie radzą z dolnym pasmem. Może pod wzmacniaczem byłoby inaczej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Dziękuje wszystkim za pomoc!

Na początku sprostowanie: ja nie pisałem że nie ma dołu, napisałem, że mniej się go zrobiło

 

A decyzja o wymianie już podjęta :P Więc tak do 500 zł, jaki system na przód polecacie, zamiast helixów - żeby dołem ładniej grało? Bo niestety subik nawet malutki - niemożliwy.

 

Dwie propozycje, które się już pojawiły to:

- helix precision,

- focal 165v1

 

Z góry dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Radziłbym wstrzymać się jeszcze z zakupem tydzień :P .

Stanec właśnie dostał ode mnie na testy woofer-y z mix-u jaki miał u mnie jeździć do wiosny po sprzedaniu Helix Precision.

Ze względu na to, że nie sprzedałem jeszcze Precision-ów i pogoda robi wszystko abym miał co robić w domu więc test będzie w Golfie.

Dodam, że dotąd jeździły u niego UP6i .

Mam nadzieję, że je jeszcze przed spotem zamontuje i wygrzeje. Będzie się można przekonać czy chociaż część moich przewidywań się sprawdzi.

PS

Powyżej było obiektywnie teraz będzie subiektywnie :

Bierz Precisiony bo mam na sprzedaż :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...