Skocz do zawartości

w closed wieksza wytrzynałość mocowa ?


Rekomendowane odpowiedzi

mam takie pytanie, czy jesli mamy suba w skrzyni klozetowej to mozna go troszke mocniej podkręcic np z 350 rms do 400 ? czy te 350 wat jest np przewidziane na skrzynie br tak by skok membrany go nie zniszczył a w klozecie moze pracować nieco mocniej bez zadnych najmniejszych strat i katowania ? Czy to nie chodzi o sam skok tylko o same watki które przez niego przepływają

 

Wiem ze troche dziwne pytanie i jak ktos rozumie o co chodzi czy mogółby mi dać odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

które 'nie pozwala' odfrunąć membranie

Ja myślałem że czym większy skok membrany tym lepsze chłodzenie :]

 

mamy suba w skrzyni klozetowej to mozna go troszke mocniej podkręcic np z 350 rms do 400 ?

Jak sprawdzisz że głośnik dostaje 400W :hyhy:

To jest takie teoretyzowanie,czy te 400W to będą "czyste" bez zniekształceń :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o sam "skok" ale takze o wytrzymalosc cewki przy danej mocy. Jesli przesadzisz z moca to cewka sie przegrzeje czego skutkiem bedzie rozklejenie lub nawet jej upalenie. W klozecie mozna dac glosnikowi nieco wiecej wacikow ale w granicach wytrzymalosci pradowej cewki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W closed głośnik ma ograniczony skok ale kiepskie chłodzenie, praktycznie brak, w b-r jest ryzyko że jak dostanie za dużo to cewka wyskoczy i może nie trafić z powrotem, głośnik termicznie można również zajechać, tu już nie chodzi że grzeje sie cewka, ale również magnes, który bardzo powoli oddaje ciepło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, ale kolo Blackdragon pytał o to w której skrzyneczce głośnik więcej mocy przyjmie, i czemu. Są jeszcze 'takie bajery' jak filtr subfoniczny, i parametr wzmacniacza Damping Factor. Te właśnie bajery mają dopomagać, aby membrany szlag nie trafił. A moc cewki, to moc cewki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli po porstu jak chce sie mieć głosnik na najblizsze lata nie warto po prostu przesadzac z zaleceniami ? jesli chodzi jaki to głosnik to jest w opisie słyszalem o akcjach ze puszczali w głosnik 600 watowy 1000 wat i nic sie nie działo ale czy na dłuzszą mete nie dostaje po dupie ? pewnie tak tzn tak mi sie wydaje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr subsoniczny ma za zadanie wlasnie chronic cewke odcinajac czestotliwosci ktore nie sa juz slyszalne a ktore powoduja tylko grzanie cewki. I w jaki sposob DF wplywa na ochrone membrany????

Czy jak mamy DF > 5000 to mozemy podac na glosnik iles tam razy wiecej mocy???? Rodzaj obudowy a takze jej pojemnosc, strojenie itp takze ma wplyw na cewke i jej wytrzymalosc.

 

U mnie w 800W RMS poszlo ok 1,8kW RMS przez godzine ladnie masowalo plecki Oczywiscie mocy nie mierzylem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej, wiadomo,że jak dasz dużo za dużo mocy, to żadne filtry nie pomogą. Wszystko musi mieć jakąś tolerancje. Oprócz tego filtr subfoniczny ma chronic cewkę, żeby nadmiernie (i zbędnie) się nie wychylała. A duży DF powoduje, że cewka jak gdyby szybciej wracała spowrotem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he, no ale właśnie z tym DF tak już jest... bo jakby gość stał nad przepaścią, a Ty byś go kopnął w dupę, i gość by nie spadł (jeszcze), ale by się bujnął z powrotem w to samo miejsce, to Ty byś mógł go znów kopnąć w dupe, hehe. Bo gdyby gość po Twoim pierwszym kopie szybko nie odchylił się z powrotem, to po Twoim drugim kopie na pewno spadłby z tej przepaści, he he. Teraz pewnie ja dostanę skopa o Pana Moderatora.... Ale jak najlepiej chciałem wyjaśnić jak działa Damping Factor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W closed głośnik ma ograniczony skok ale kiepskie chłodzenie, praktycznie brak,

Na jakiej podstawie tak twierdzisz?

W małym closed głośnik ma za sobą poduszkę powietrzną, która chamuje działanie membrany. W br powyżej pracy portu jest praktycznie tak samo.

W br najgorzej jest w rejonach strojenia portu, bo głośnik rusza się niewiele, a port pompuje, więc cewka nie porusza się tak jak przy wyższych częstotliwościach, co pogarsza chłodzenie.

 

 

 

Wzmak o lepszej wydajności prądowej i odpowiednim DF będzie lepiej trzymał membranę w ryzach, co zmniejszy wychył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm no ok to nie ma co cudować tylko na przyszłosc głosniki zmienić bo zaczyna być mało :niepewny: teraz wzmak który mi przyjedzie to power precision dcx 1000.4, ma 2 x 500 rms'u, które głosniczki zagrają bardzo jakosciowo precyzyjnie i z wykopem w klozecie ? myslale cały czas o kappie perfekt 12VQ x 2 ale czy one przyjmą 500 wat na sztuke ? (z tego co pamietam mają po 400) moze macie jakies propozycje na przyszłosc by nie zakładac nowego tematu ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.

Na elce była o tym dyskusja.

Juz samo zdrowe podejście do tematu pozwala wyciagnąć wnioski, BR sam w sobie jest bardziej efektywny (głośniejszy). :niepewny:

 

Do closeda zawsze sprawdza się "odrobinę" mocniejszy bądź bardziej "odkręcony" wzmak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej wytrzymalosci to zwykle ja bylem zwolennikiem zawsze dac troche wiecej watow ze wzmaka niz moc rms glosnika, np swego czasu uzytkowalem DLs'a mw 12 pod us ampsem 1600 czyli niby jakies tam 800 wat i naprawde dawal rade, bez problemu teraz meczy go kumpel na tym samym sprzecie i tez nie narzeka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W br najgorzej jest w rejonach strojenia portu, bo głośnik rusza się niewiele, a port pompuje, więc cewka nie porusza się tak jak przy wyższych częstotliwościach, co pogarsza chłodzenie.

Jedyne co w tej chwili może pomóc to wzrost impedancji głośnika (co prawda nieduży) choć dużo zależy od charakteru zestrojenia tunelu, jeśli piki impedancji są dość blisko to impedancja w częstotliwości strojenia może być 2x większa czyli moc wydzielona na głośniku będzie również o połowę mniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...