Skocz do zawartości

Mostek w Orion Cobalt 2100.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam wyżej wymieniony wzmacniacz.

Używałem go głównie do zasilnia przodu teraz chciałbym go dać na sub i tu mam wątpliwości gdyż nie wiem które kanały dokładnie podpiąć, żeby zrobić mostek. Może ktoś z was wie które ? Raczej na pewno plus i minus tylko które i czym może skutkować pomyłka ?

post-1700-1265370187.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topografia :) (fotka z końcówkami mocy i drukiem) potrzebna, inaczej to...można trafić na czuja ale lepiej daj fotkę wnętrza, rozpracujemy w 5 minut.

Hmm...nic nie widać :rotfl: na fotce.

Inaczej ...najprawdopodobniej te z przewodów które będa miały 0 Ω do masy to te które Cię nie interesują co do odkrycia który z tych pozostałych to plus a który minus to nie mam pojęcia jak dojść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej ...najprawdopodobniej te z przewodów które będa miały 0 Ω do masy to te które Cię nie interesują

 

Hmm z mojego pomiaru brak oporu na każdym :)

Za to:

L+ L- 87 Ohm

P+ P- 87 Ohm

P+ L- 173 Ohm

P- L+ 0,5 Ohm

 

Fotka chyba ta strona ?

http://images35.fotosik.pl/111/8e9efc0aa7b4e107m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak ten pomiar był coś warty :wstyd:

 

 

Na 99,7 % tak jak na foto. Fazę dobierz ...na słuch :rotfl:

 

Na wszelki wypadek wezmę wiadro :rotfl:

 

 

Hmmm ... nie chcę Cie martwic ale...ktoś ostro elementy wymieniał :wstyd: .

 

No niestety zdałem sobie z tego sprawę jak go rozebrałem pierwszy raz .

W jednym miejscu widać ślady jak by po pożarze :wstyd:

Chciałem go zwrócić, ale sprzedawca nie był za chętny, gdzieś mam dane kiedyś go znajdę :) .

Na szczęście mam dwa hifony które są eleganckie. Jak narazie z R6A dawał sobie dobrze radę zobaczymy jak będzie na

subwooferze, jak padnie będę próbował swoich sił w naprawie...

 

Dzięki wielkie za pomoc.

 

[ Dodano: 2010-02-06, 09:44 ]

Tak się jeszcze zastanawiałem czy ten pomiar impedancji na wyjściu wzmacniacza bez zasilania coś oznacza, chodzi mi o to czy mówi on coś o jego charakterze czy jest związany np z mocą itp. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...