Skocz do zawartości

RADIO z wyzszej polki


Cober
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

diaster3

Teraz poważnie sie zastanawiam czy go naprawdę sprzedawać bo jedyną opcją, ktorą dopuszczam do zmiany to Alpine 7906r (prostota), ktorej na chwile obecną nigdzie nie ma

niedawno na allegro dwie sztuki widziałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajniutko, to chyba kupie. CD400 sie nie sprzedało i chyba dobrze bo dopoki nie trafie jakiejs 06r to chyba jej nie sprzedam. Bo co wsadzam nowe radio to w konkurencji z CD400 odpadają w przedbiegach. A jak kupie 06r to mozliwe ze i CD400 zostanie (bo 06R lubią sie zesrać w najmniej nieoczekiwanym momencie), mozna miec sztuke ktora pogra kilka lat a trafić na jakąs co po kilku tygodniach sie spierniczy, badz co badz radyjka juz maja dobrze po ok 20 lat wiec co sie dziwic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

disaster3, w takim razie szukaj alpiny a ja stoje w kolejce po fenomen CD400 :oczami:

 

juz temat jest nagrany za tydzien bede mniej wiecej wiedział czy cos bedzie do sprzedania (z 06r).

 

Co do CD400 to ja wiem czy jakis fenomem (w twojej wypowiedzi delikatnie czuje nutke ignoracji - jesli sie myle to przepraszam) poprostu radio gra poprawnie i nie potrzebuje do tego zadnych ulepszaczy. Wygladem nie powala ale mi odpowiada (+ dobrze sie komponuje z wnetrzem Avensis'a ktory ma całe podswietlenie "Amber")

Jesli bedziesz mial mozliwosc to oczywiscie zachecam posłuchać, z kupnem raczej tak kolorowo nie jest bo też rzadko bywa na portalach aukcyjnych. A jak juz jest to zwykle ludzie kupuja oczami i ten produkt zlewaja ale..... no coż nie moja misja żeby kogoś przekonywać/nawracać na siłe. Chcą kolorowe kombajny........ ich sprawa. Ja swoją zostawiam bo mi pasuje najbardziej z tych co przerzuciłem do tej pory przez samochod......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no ja Ci wierze

 

do Warszawy nie mam daleko

 

nawet kiedys sie spiknąłem z inkrencikiem wiec problemu nie ma zeby podjechac

 

jak sam nie posłucham to nie uwierze... taki jestem

 

[ Dodano: 2010-02-08, 10:12 ]

PS

 

poza tym tez jestem zwolennikiem sluchania na "FLAT" bez ulepszaczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś mnie tu wspomniano to się odzywam Faktycznie jakiś czas użytkowałem 9855 po clarku 8575 na moim systemie.Jednak w samym kontekście dźwięku scena-głębokość,szerokość 8575 był lepszy.Dynamika zbliżona ale na clarku bas był jędrnięjszy, alpina twardsza.Góra-tak wszystkich interesująca była podobna nie za bardzo natarczywa z tym że w clarku więcej szczegółów były bardziej subtelne.

Wtedy było:

Focal V2s i juniory 4.300 i 2.370 na subie.

 

Co do rzeczonego kenia, może będę miał możliwość posłuchania i jednego radyjka i drugiego (cd400) i wtedy będę miał porównanie Na szybko miałem porównanie z ps909 ale muszę jeszcze raz je potestować żeby wyciągnąć wnioski.

W kontekście xtanta z neo 29 mam dość dużo odsłuchanych godzin i xtant u mnie nadawał im ostrości, klarowności do granic.Jednak ja miałem to podłączone ze zwrotkami od phd więc dłubane wyciągnęły by z tego dużo więcej - piszę o szybkich wrzutach typu zamiana samych radyjek i wzmaków.Jeżeli patrzymy na to wszystko pod takim kątem: tylko zmiana radia czy wzmaka może to być jakiś punkt odniesienia ale jakiś....

Samo przerzucanie radyjek też coś daje ale myślę że nie wyciąga się z systemu 100% - skąd wiemy czy zrobiliśmy wszystko co można było? Większość chyba nie...

Generalnie wniosek nasuwa się jeden i jest stary jak świat, słuchać u siebie, wyciągać max z tego co się ma (kto tak robi?) i dopiero myśleć o zmianach,ale kto jest taki cierpliwy? :padam:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tutaj sie zdecydowanie zgodze. Bo to jest tak jak ze wszystkim, posłuchac sprzetu jak fabryka wypusciła a posłuchać pozniej jak został zrobiony pomiar, skrojone na miare zwrotki i zestrojony system (przez niektorych "magików") to mozna dojść do wniosku ze ma sie do czynienia z 2 roznymi systemami.

 

Tak jak wspomniałem wczesnie, opinia była moja na komponentach, ktore podałem (ktory bedzie posiadał potencjalny Kowalsky ) niż hi-endowo zrobi system z pomiarem. Czyli wzmak, radio, fabryczna zwrotka (badz aktywny podzial) + glosniki.

 

Ja tez sie szykuje na zrobienie zwrotnic i pomiarów zeby wycisnac z tego wiecej niz fabryka dała, ale trzeba troche $ odłozyc na zrobienie tego. Pewien "osobnik" wyleczył mnie z bezsensownego przerzucania klocków, tylko trzeba skupic na tym co sie posiadam.

Sprzetowo mam juz wszystko, teraz trzeba czasu, $, zeby poskładac to do kupy. A 7906r poprostu trafi jako "wisienka" na torcie i jak lepiej sie sprawdzi w obecnym systemie to zostanie jak gorzej to......... tez zostanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis przyszedł kenio xxv

 

po pierwszych odsłuchach musze powiedziec ze bije na głowe dynamika, jakoscia i detalicznoscia clariona dxz948rmp nie wspomne o jvc avx33 oraz sh1000(ktore pozostawiło bardzo miłe wspomnienia i nie dam złego słowa na nie powiedziec- moim zdaniem do 500zl to jeden z przodownikow)

 

clarion jak dla mnie jest za ciepły... wole OSOBISCIE inne brzmienie(chocby takie jakie oferuje XXV)(moze to wina reszty systemu nie wiem ale kenio w mojej konfiguracji ladniej gra niz clarion) ale ogólnie bardzo fajna jednostka i tez ma swoich duzo plusów

 

poprostu zalezy kto co lubi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

clarion jak dla mnie jest za ciepły... wole OSOBISCIE inne brzmienie(chocby takie jakie oferuje XXV)(moze to wina reszty systemu nie wiem ale kenio w mojej konfiguracji ladniej gra niz clarion) ale ogólnie bardzo fajna jednostka i tez ma swoich duzo plusów

 

COBER zapraszam do mnie na odsłuch P9 jak zobaczysz pod czym to gra to pewnie się zesrasz ze śmiechu, jesteś z mazowieckiego więc nie widzę żadnego problemu żebyś zajechał po drodze do mojej chacjendy, jeżeli takową można nazwać

 

[ Dodano: 2010-02-09, 05:35 ]

disaster3

i ja bym Ci radził używania Polskiej czcionki literowej, w Anglii chyba obecnie nie przebywamy. I nie odpisuj mi głupich docinek, bo to jest nie na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Dodano: 2010-02-09, 05:35 ]

disaster3

i ja bym Ci radził używania Polskiej czcionki literowej, w Anglii chyba obecnie nie przebywamy. I nie odpisuj mi głupich docinek, bo to jest nie na miejscu.

 

dzidzi_2006 od radzenia w tym przypadku są moimi rodzice i zona, wiec pozwolisz ze sam zdecyduje, ktorą rade przyjąc a ktorą nie. Tak mi (i wielu innym) sie szybciej pisze. Poza tym jest to rowniez zrozumiale dla innych. A bledow ort. nie robie, ktore bardziej biją po oczach niz brak polskich znaków.

Poza tym wskaż mi proszę po Twoim ostanim poscie (podsumowującym moj opis), w ktorym miejscu odpisuje Tobie jakimis głupimi docinkami...... Jak na razie to ja widze ze probujesz zapalic ognisko i mnie w cos wciagnąc?

 

Wiec ja Tobie tez radze daj na wstrzymanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod kątem dobierania składowych systemu biorę pod uwagę ogólne profile brzmienia danych wzmaków, radyjek itp, bo właśnie przy szybkich wrzutach można mieć albo mydło(już tak kiedyś miałem) albo kosę i krew z uszu (też tak miałem) więc trzeba brać to pod uwagę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm to piszecie że kenia XXV można kupić za 500 zeta? Pod kątem dobierania składowych systemu biorę pod uwagę ogólne profile brzmienia danych wzmaków, radyjek itp, bo właśnie przy szybkich wrzutach można mieć albo mydło(już tak kiedyś miałem) albo kosę i krew z uszu (też tak miałem) więc trzeba brać to pod uwagę.

 

no za tą cene to malina Panie robox wczoraj Nake z powrotem wrzuciłem. Dzisiaj jadąc do pracy, jak w samochodzie cieplutko juz było, to co na + to srednica sie bardziej uwypukliła a góra uspokoiła, natomiast na - dół się znacznie uspokoił i stracił na dynamice (vs. XXV z DSP). Grał miekko i z gracją ale bez takiego poweru' jak w Keniu. Wczoraj jeszcze tłukłem jedną płytkę (ktorą dzisiaj na Nace odpaliłem) to na Keniu nosz myslałem ze mam małe subwooferki w drzwiach, ło matko :rotfl: jak grzały bassem na tej płycie.

 

Wiesz co mi jeszcze chodzi po głowie ze w poprzedniej konfiguracji z Keniem mozna by było zrobić tak:

 

zrodło Kenio XXV-01D

napęd do Tweeterów - Genesis SA50

naped do Wooferów - Xtant 603x

 

przypuszczam ze Genesis powienien troche złagodzic zapedy Kenia + Tec LS29 Neo (bo Xtant jest ostrzejszy), poza tym wymiana "kondona" na jakiegos Jantzena czy mundorfa w torze tweetera na zwrotce (o tej samej wartosci) mogloby dac pozytywny efekt.

Ale to sa przypuszczanie. Nie mam kondziołow a Genesis lezy w domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek, dokładnie tak jak pisałem wcześniej, w tym przypadku radyjko "łagodzi" pewne rzeczy od wzmaka i tyle.Dając np. Kenia i gienka a dół xtanta powinien wyjść misz-masz energetyzującą - milusiński .Masz sprzęt, masz chęć wachluj nim jak możesz, jak wiesz mnie się nie spieszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz sprzęt, masz chęć wachluj nim jak możesz, jak wiesz mnie się nie spieszy

 

ooooo tuż to.... sprzęt mam, chęci też ale na razie jest "epoka lodowcowa" i już sama wymiana radia w samochodzie na parkingu (gdzie u siebie muszę cała konsole wykrecić) doprowadzała mnie do "szefskiej pasji", także chwile poczekam az sniegi stopnieją, lody skruszeją......... no chyba ze moja pani jeszcze na koniec lutego zrobi znowu wakacje (sobie i mnie :rotfl:) z małą na tydzien do swoich rodziców (a na to sie szykuję bo musi 6 dni urlopu do konca lutego wykorzystać :P:hyhy: ) to wtedy moze odwiedze "Monster Garage" to i Stega wtedy wrzuce :hyhy::hyhy:

 

[ Dodano: 2010-02-09, 09:21 ]

disaster3,

 

 

link do pewnego projektu

http://www.extremecaraudio.pl/Zabudowy/octavia.htm

 

 

tutaj napisane jest ze ta alpina zagrala lepiej...

 

jaka to alpina?? 9833??

 

ale to inne Nakamichi CD40 a ja mam CD400 (nie wiem szczerze jakie sa roznice)

 

a radio mi wyglada (Alpine'a rzecz jasna) bardziej na 7893r niz na serie 98XX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...