Skocz do zawartości

RADIO z wyzszej polki


Cober
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam go teraz do testów (w sensie XXV-01D)...... ale jak zobaczyłem manuala do niego do odechciało mi sie juz go montować.

Funkcji z metra i przypuszczam siedzenia ze 2 dni zeby go ogarnąć. Zdecydowanie nie dla mnie.

 

Troche jeszcze u mnie poleży, więc jak złapie wene to go wrzuce........ i cos skrobne jak gra przynajmniej w porownaniu do CD400

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo przyjazny w ustawieniach, fakt instrukcja obsługi nie wygląda zbyt zachęcająco ale naprawdę jest prosty w obsłudze. Dźwięk wydaje całkiem inteligentny ale ma słabo rozwiniętą zwrotnicę. Mi akurat nie przypasował, w ogóle mi nie podszedł do gustu. Wybrałem ambitniejszą jednostkę główną.

Bardzo i to nawet długo zasysa płytę, a tak ogólnie reszta jest w porządku.

Użytkownik Zip zdobył MP na XXV-01D 25th zamontowanym w Clio.

 

Jak się chciałem go pozbyć to bujałem się z nim 3 miesiące jak dziwka pod latarnią, po ciężkich bojach poszedł w końcu za 1200 złotych a stan był jak ze sklepu.

Teraz jak go już nie mam :) to napisało do mnie kilkanaście osób w sprawie kupna, a ja odpowiadam PRECZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzidzi_2006, PO TwOIM OPISIE ODESZŁY MI ... checi

 

 

ale porownujac go do alpiny 9855 czy clarka 958 jak wypada??

 

dzidzi_2006, masz jakies porownanie?

 

do 9855 to go nawet nie porownuj bo nie ma do czego..... natomiast 958 nie słyszałem/widziałem/dotykałem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko mówiąc XXV jest lepszym odbiornikiem niż 958, miałem wszystkie najwyższe modele radioodtwarzaczy, kupowałem radio za radiem jak tylko wyszło coś nowego, najwyższego z serii, kolega Robox mnie zna i może potwierdzić, z pięć lat do tyłu kupił od mnie 9855 bo mi się przejadła po czterech miesiącach. Jestem dość kapryśny co do sprzętu CA.

Więc kolego COBER nie rezygnuj tak szybko jak nie słyszałeś sprzętu w akcji (nie przeklinaj dnia przed zachodem słńca).

Jest to naprawdę świetna jednostka główna a, że mi nie przypasowała to nie znaczy, że Ty nie będziesz nią zachwycony.

Tak samo, rok temu sprzedałem 9815, które jak włączałem to przyprawiało mnie o mdłości a klient, który je kupił od mnie jest do dziś dnia zadowolony jak by mu ktoś w kieszeń ...... :)

 

[ Dodano: 2010-02-03, 18:39 ]

Ps. Najtrudniejsza obsługa jaka jest w tym Keniu XXV to chyba kod wpisać i zatwierdzić, reszta idzie jak po maśle. Menu jest proste i intuicyjne. Mi zajęło chyba ze 12 godzin żeby wszystko to okiełznąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja juz tez go wsadziłem. W sumie nie jest jakis zagmatwany, chwilka klikania i jest juz git. Na temat porownan na razie nic nie napisze zeby nie bylo ze CD400 jest beeee (bo aktualnie jest na sprzedaz) a XXV jest cacy. Nic z tych rzeczy.

 

To co mi sie od razu rzuciło po podłączeniu Kenia to dynamika. No jest power. Ale jeszcze musze troche pogrzebac bo tylko 20 min. słuchałem pod pracą i nie wiem jak Volume'asy chodzą w Nace jest do 65 w Keniu nie wiem ile ale mniej chyba. Na tak samo ustawionych gain'ach nie wiem przy jakim ustawieniu Kenio Naka uzyskują taki sam poziom db w srodku.

Na razie zadnych czasowek itp, nie ruszałem tylko DSP (Cabin -> sedan + all na 0 i balance +4R) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno dźwięk jest dynamiczniejszy i ma lepszy Power niż CD400, TO nie podlega dyskusji, przerabiałem to jakiś czas temu. U mnie CD400 grało niecały miesiąc i na allegro :) . Wyjścia RCA mają też ciut więcej jak w Naka 4V a to też robi swoje :P .

W ogóle XXV jest lepszą jednostką od CD400 wydaje mi się pod każdym względem.

Spór moglibyśmy dopiero toczyć od CD700.

 

Na razie zadnych czasowek itp, nie ruszałem tylko DSP

 

Pobaw się właśnie tymi pierdółkami na spokojnie a na pewno pojawi się Banan na twarzy.

Dwie godzinki w aucie a zobaczysz jak to potrafi ustawić scenę :D

 

Miłej zabawy. Ja u siebie też cały czas walczę z ustawieniami procka i co wsiądę do auta to rusz coś przestawiam :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, to teraz na spokojnie jak już emocje i kisiel z majtek wytarty po zamianie CD400 na XXV-01D.......

 

dzidzi_2006, z taką bezwględną opinią ze Kenwood jest lepszy od CD400 to bym sie jeszcze wstrzymał :hyhy: no w czym jest lepszy?

Bardziej kolorowy, Ma procesor, czy kosztował podobno kiedys 8 Koła PLN?

 

1-sze wrażenie no szał pał itd, ku**** ile dynamitu z niego itd. ale cos mi to nie bardzo pasowało bo było wrecz az nienaturalnie dużo, grzebie dalej w tych ustawieniach i patrze aha ok, SRS WOW (odpowiednik Loudness'ow) na Middle, wiec wyłaczam od razu i........ radio sie uspokoiło, już takim power'em nie emanowało jak na poczatku ale tego mu mimo wszystko nie brakuje.

 

Kolejna rzecz to dzisiaj wracając z pracy, odpalam sobie plytke nr 2 (Madonna - Celebration), znam ją dobrze no i odsłuch, po dłuższej chwili zauwazam że nienaturalnie zaczyna mnie ten dzwiek (przynajmniej na górze) drażnić. Mimo ze lubie ostro na górze a nie cierpie "ciepłych" kluchów to było dla mnie już to męczące.

 

Konfiguracja

tweetery - Tec LS 29 Neo

woofer - PHD 6.1 FB Pro

zwortka pasywna phd

wzmak Xtant 603x

 

Mimo ze to są wszystko dobre klocki ale to radio do tego wzmaka+ tweeter'a no ni cholery nie pasuje (oczywiscie dla mnie)

 

Następna rzecz w tym radiu to taka bardza ciekawa funkcja ktora umożliwia ominięcie przepływu dzwieku przez Procka (no mysle wypas wyłacze te ulepszacze). Nazywa sie DSP i 2-ie opcje do wyboru Through i Bypass. Bypass uwzglednia w dzwieku procesor, Through go całkowicie omija i....................... w tej opcji CD400 poprostu zjada (zeby nie powiedzieć dosadniej) wręcz pożera XXV na śniadanie pod każdym wzgledem. No ale bądz co badz radyjko jest wyposażone w DSP więc dlaczego z niego nie skorzystac..... (ale dla mnie jest juz to ingerencja cyfraka w dzwiek)

 

Jaka konkluzja? Hmmmmm zależy kto co szuka, Ja osobiście twierdze, ze w mojej konfiguracji CD400 brzmi lepiej. Teraz poważnie sie zastanawiam czy go naprawdę sprzedawać bo jedyną opcją, ktorą dopuszczam do zmiany to Alpine 7906r (prostota), ktorej na chwile obecną nigdzie nie ma. Dlatego nie napisze ze XXV jest lepszy bo niby gdzie? Ogolnie radio jest bardzo dobre, ma mnóstwo funkcji i bajerów ale nie w kazdej aplikacji sie sprawdzi, możemy sie okazać ze duże "słabsze" radio sprawdzi sie gdzies lepiej niz rzeczony Kenwood. A tez okaże sie że innej konfiguracji Kenowood pozamiata wszystko.....

 

Po tym jednoznacznie stwierdzam, chyba mowie kategoryczne nie tym "nowiuśkim" wszystkomającym kombajnom...... no nie wiem no mi jakoś nie odpowiadają. Im dłużej sie grzebie w tych milonach funkcji jakie oferują, tym bardziej wpływa to na dzwięk i osobiscie ja zaczałem juz sie gubić i zastanawiać, gdzie jest ten "jakis" umowny punkt od ktorego lub do ktorego powinien sie zblizyć.

 

Osobiscie nigdzie nie napisałbym jednoznacznie ze bezwglednie Kenwood jest lepszy od Nakamichi lub ze Nakamichi jest lepsze od Kenwooda. Obydwa sa dobre, mają swoje plusy i minusy.

 

To jest moja opinia, wyciągnieta po odsłuchu na moich klockach jednego jak i drugiego radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom, domyślam sie :) mam nadzieje ze kiedyś bedzie mi dane go wrzucic do siebie. Na chwile obecną z tych znanych "powiedzmy" ze dobrych radyjek w rozsądnych pieniądzach nie widze dla siebie nic czym moglbym sie zainteresowac poza 06r.

Takze cierpliwe czekam, moze sie gdzies pojawi (zeby to sprawdzic). No chyba ze ktos mi wsadzi radyjko marki "ADHEGGDHDFDHFL" (kombinacja dowolna), wsiąde posłucham i z podniecenia stwardnieją mi sutki :):rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie napisze ze XXV jest lepszy bo niby gdzie? Ogolnie radio jest bardzo dobre, ma mnóstwo funkcji i bajerów ale nie w kazdej aplikacji sie sprawdzi, możemy sie okazać ze duże "słabsze" radio sprawdzi sie gdzies lepiej niz rzeczony Kenwood. A tez okaże sie że innej konfiguracji Kenowood pozamiata wszystko.....

 

 

wszystko zalezy od preferencji muzycznych, zaplecza wzmacniaczy, przetwornikow oraz upodoban...

 

 

tak mozna bez konca gadac- lepsze cd400 lepszy XXV a najlepsza 7998r ktora jednak zjada dcx958 ktory zas uległ jak ku**wa Alpinie 7906r od ktorej lepszy jest P9 oczywiscie nizszy model od ODR...

 

tak mozna w kółko...

 

jeden lubi rybki drugi ci****

 

zalezy od mnóstwa rzeczy jak system zagra....

 

Konfiguracja

tweetery - Tec LS 29 Neo

woofer - PHD 6.1 FB Pro

zwortka pasywna phd

wzmak Xtant 603x

 

a wiesz jak zagra w innej konfiguracji?? "moze" ten sprzet poprostu nie pozwala rozwinac skrzydel XXV?? :rotfl:

 

 

 

czytajac te fora to tylko metlik w głowie narasta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie nigdzie nie napisałbym jednoznacznie ze bezwglednie Kenwood jest lepszy od Nakamichi lub ze Nakamichi jest lepsze od Kenwooda. Obydwa sa dobre, mają swoje plusy i minusy.

 

I tu masz rację, w zupełności się zgadzam. Z tym, że mi nie pod pasowało ani jedno ani drugie radyjko, jak dla mnie obydwa są średniej jakości.

 

dzidzi_2006, z taką bezwględną opinią ze Kenwood jest lepszy od CD400 to bym sie jeszcze wstrzymał :rotfl: no w czym jest lepszy?

Bardziej kolorowy

 

Kolorowy wyświetlacz według mnie nie może tu być jakimś wyznacznikiem. Jak XXV był w moim posiadaniu to zawsze miałem ustawiony wyświetlacz monochromatycznie (czarno niebieski). Na początku 2000 tysięcznego roku byłem troszkę oszołomiony DEH-P9400MP ale szybko przeszły mi delfiny i formuła :)

 

Opisałeś bardzo szczegółowo, dokładnie i bez jakiś przekoloryzowań swoje odczucia i to mi się podoba.

CD400 ma cuś tam, XXV nie ma czeguś tam i odwrotnie. Jak dla mnie, podkreślam jak dla mnie obydwa są cieniutkie jak nie które przewody RCA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie napisze ze XXV jest lepszy bo niby gdzie? Ogolnie radio jest bardzo dobre, ma mnóstwo funkcji i bajerów ale nie w kazdej aplikacji sie sprawdzi, możemy sie okazać ze duże "słabsze" radio sprawdzi sie gdzies lepiej niz rzeczony Kenwood. A tez okaże sie że innej konfiguracji Kenowood pozamiata wszystko.....

 

 

wszystko zalezy od preferencji muzycznych, zaplecza wzmacniaczy, przetwornikow oraz upodoban...

 

 

 

 

tak mozna bez konca gadac- lepsze cd400 lepszy XXV a najlepsza 7998r ktora jednak zjada dcx958 ktory zas uległ jak ku**wa Alpinie 7906r od ktorej lepszy jest P9 oczywiscie nizszy model od ODR...

 

tak mozna w kółko...

 

jeden lubi rybki drugi ci****

 

zalezy od mnóstwa rzeczy jak system zagra....

 

Konfiguracja

tweetery - Tec LS 29 Neo

woofer - PHD 6.1 FB Pro

zwortka pasywna phd

wzmak Xtant 603x

 

a wiesz jak zagra w innej konfiguracji?? "moze" ten sprzet poprostu nie pozwala rozwinac skrzydel XXV?? :)

 

 

 

czytajac te fora to tylko metlik w głowie narasta...

 

 

a co ja napisałem powyzej........ przeczytaj jeszcze raz co napisałem to moze w koncu wyciagniesz jakies wnioski.

 

 

Dobra podpowiem raz jeszcze, to moja osobista opinia, na moich osobistych klockach...... reszte mam nadzieje ze kumasz

 

To jak to radio zagra gdzie indziej mam gdzies..... mnie interesuje jak u mnie gra........... u mnie gra lepiej CD400, gdzie indziej bedzie lepiej gralo XXV (mozliwe) ...... chcieliscie opinie to ja opisałem, bazując na tym co mam w samochodzie a nie wirtualne gadki (jak to maja niektorzy) nie trzymajac nawet w rece jakiejs rzeczy....

 

 

No chyba ze ktos mi wsadzi radyjko marki "ADHEGGDHDFDHFL" (kombinacja dowolna), wsiąde posłucham i z podniecenia stwardnieją mi sutki :):rotfl:

Ale ono nie pasuje do kokpitu Toyoty :D .

 

haha Grzesiu pojechałes........ ale to juz mi zona mowila jak wstawiłem Nakamichi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie gra lepiej CD400, gdzie indziej bedzie lepiej gralo XXV (mozliwe) ...... chcieliscie opinie to ja opisałem, bazując na tym co mam w samochodzie a nie wirtualne gadki (jak to maja niektorzy) nie trzymajac nawet w rece jakiejs rzeczy....

 

POPIERAM :rotfl:

 

wiele juz razy oszukałem sie na WIRTUALNYCH GADKACH GDZIE COS KTOS USŁYSZAŁ :)

 

disaster3, WNIOSKI WYCIAGNIETE

 

 

temat do zamkniecia bo radio juz płynie...

 

dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...