Skocz do zawartości

powerbass s-12 vs RE-12D4


Przemas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Który z tych głośników polecacie? muzyka klubowa, techno, pop. Czy axton a1500 podoła tym dwum głośnikom? jak nie to jaki da rade do kwoty 300zł używka.

A tak na marginesie to re robi teraz głośniki z tym wieśniackim znaczkim czy z napisem RE na środku? :) auto to HB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie to re robi teraz głośniki z tym wieśniackim znaczkim czy z napisem RE na środku? :niepewny: auto to HB.

 

Jeszcze przez jakiś czas masz do byboru oba znaczki.

 

RE-12D4 po staremu

http://essa.com.pl/gfx/katalog/1472b_re12.jpg

 

i po nowemu REX-12D4

http://essa.com.pl/gfx/katalog/1639rex8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Re Audio Re12S4 i mam wyglad niby rex-a ? Kupowalem rok temu :niepewny: I pewnie w nastepnym sezonie poszukam czegos mocniejszego. Na sam poczatek 175 W ktore daje nam Re jest piekne.. urok sam w sobie. Zejscie jest w BR i jak w Closed. Ja karmie swojego 240 W .. trzymam na wodzach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemas, Axton C400x2 w mostku. Ma niby 300 W w mostku, ale gdzies wyczytalem ze przy 14 V ma cos kolo 240 - 250 W .. Oczywiscie nie mam na maxa Gaina zakreconego :niepewny: Jak przyjdzie mi przod to od nowa bede krecil, aby zrobic znosna scene bez przesterow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisałem u siebie Gorzów ale jestem z okolic. Jakieś 5km od Gorzowa w drodze na kostrzyn. No wiesz, żeby móc podłączyć suba to jeszcze trzeba go mieć. Narazie kombinuje wzmaka żeby pociągnął któregoś z nich. A moc wzmaka podobna do twojego. No zobaczymy. Czekam na odpowiedź od sprzedającego.. a w GW jest jakiś sklep CA żeby można było wypróbować głośniki? A Ci na przeciwko Statoilu na rondzie santockim mają dobre ceny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz wzial bym PB. Zalezy ile masz kasy, glosnik moze byc tanszy ale trzeba myslec aby pozniej go wykarmic, kupic kable, nazbiera sie.. To wszystko to kasa :niepewny: A RE moze nie zatrzesie lusterkami ani dachem nie faluje ale po plecach czuje bass ( Opel Astra F HB )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PB gra moim zdaniem ( slyszalem go przez doslownie 5 min ) bardziej miekko, czy glosniej to nie wiem. Re jest bardziej punktualny i rowniez nisko potrafi zejsc, i z tego co wiem to o iles tam dB ma mniej niz w/w PB. Re kupilem z skrzynia BR, pozniej sam zrobilem closed, i powiem ze doskonale mi sie slucha w zamknietej, bo bas jest szybszy i bardziej zgrywa sie z przodem. Obecnie zmienilem na BR bo mam taki kaprys :P ( Roznica w dzwieku jest inna miedzy BR a Closed ( troche zem polecial z OT ) . Jesli jestes w stanie zasilic kazdy z tych glosnikow to ja osobiscie wzial bym PB i dal bym w BR, bo preferuje bardziej w HH, R&B, itd.. Re jest glosnikiem bardziej " uniwersalnym " ( czyt. do roznych typow muzyki ) Jesli cos zle pisze, to skierujcie mnie na dobra droge :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PB słyszałem parę razy, i powiem Ci że nawet nie "wykarmiony" dobrze gra... Jak za tą cenę głośniczek miooodzio :P Potrafi kopnąć, kiedy trzeba też zejdzie nawet nisko.

 

Słyszałem go pod wzmakiem który w mostku daje 150 Wat RMS, i powiem ze "flakami bujało" i lustereczka skakały :)

 

PB słyszałem oczywiście w clozecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem dylemat wyboru niegdys odobny jak Ty teraz. Tyle ze ja chcialem albo 2x pb 10s albo 2x 10s4... Wybarlem RE... Bez dwóch zdan...

Po czasie teraz udalo sie kupic 2x 12s4 i tylko niech przyjda http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/biggrin.gif:):D Nie zastanwailame sie ani chwili :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem okazję posłuchać PB S12 pod 500+ wat RMS i powiem jak się dobrze wzmaka poustawiało to na tylnej kanapie flaki się wywracały :hyhy:

 

Teraz się zastanawiam czy nie sprzedać mojego głośniczka i nie kupić 2x PB s-12 xD

Ciekawe co by z autkiem zrobiło ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i powiem jak się dobrze wzmaka poustawiało

 

jak dałem +12dB to myślałem że membrana się przyklei do klapy xD

Wiesz :) Zmniejszyłem gaina, na pilocie bass na min. i powiem Ci że grało przyjemnie , ale niestety przy zwiększonym gainie i podbiciu głośnik nie dawał rady :wstyd:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mastah22, czym bedziesz karmil Re 12S4 ? Mam taki jeden i tez robi troche balaganu i nikt nie moze dac wiary, ze ten glosnik ma 175 W :orany: Na zew prawie go nie slychac, a w srodku jest tak cieply, pelny, niski.. Jest znakomitym uzupelnieniem systemu i to jeszcze nad wyraz, bo jak sie chce to mozna dac mu troche " ognia " i pokaze pazurki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mastah22, czym bedziesz karmil Re 12S4 ? Mam taki jeden i tez robi troche balaganu i nikt nie moze dac wiary, ze ten glosnik ma 175 W Na zew prawie go nie slychac, a w srodku jest tak cieply, pelny, niski.. Jest znakomitym uzupelnieniem systemu i to jeszcze nad wyraz, bo jak sie chce to mozna dac mu troche " ognia " i pokaze pazurki
Miałem kiedys 2 x 10s4 i wim o czym mowisz, to byly moje pierwsze normalne suby i tez mialem watpliwosci w te ich moc... Karmilem je wtedy mono rf'a 720w i potrafily zaskoczyc niejednego I zagrac i zatrzasc...

Teraz trafily sie 2 szt nowszej rewizji w 12' i nie zastanawialem sie ani chwili, po prostu potrzebuje czegos na juz na chwile bo bez subów zyc sie nie da i tyle...

Pedzone beda w zamysle z kanałów BM'a wiec po 300w na sztuke dostana... Choc mostek tez wyprobuje na pewno w 2 ohm :orany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech sie ludzie smieja ale mysle ze 280 W w/w Re lyknie bez bekniecia http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif Nie jedna osobe juz zadziwialem a mysle ze jak zrobie jeszcze przod to calkiem uzupelnie pasmo i bedzie naprawde milo. Do tematu wracajac, w/w PB nie jest glosnikiem zlym, z pewnoscia do HH i czarnych rytmow :orany: Lubi przeciagnac .. Re jest mozne mniej " miesisty " i mniej slyszalny na zew. W srodku za to robi robia extra scene.

 

Ps. Jezdze dosc sporo samochodem i jezdze dosc czesto z kims wiec glosniej nie robie bo pogadac nie mozna ( SUB +10 , a jak sam wracam, sam jade to robie w radiu na SUB + 15 i mam czucia w plecach :rotfl:

 

Pss. kolega ma walca z wzmacniaczem i jazda jego samochodem i glosnym sluchaniem, zmeczyla mnie po 20 min jazdy, gdzie ja swoim robie 10 razy wiecej km z moim CA :D U niego " bass " to ciagle pasmo, jedno buczenie, jeden kopyt .. - tak w ramach porownania :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...