Skocz do zawartości

przesiadka z jvc kd sh1000 na co?


finchers
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

czas zmienić radyjko, jvc nie było złe miało wszystko co potrzeba ale znudziło mi się i szukam czegoś nowego.

wcześniej miałem podstawowy model kenia i tylko żeby miał wiecej ustawień(np. czasówka, 2 pary rca)to bym go zostawił.

kenwood był tak jakby bardziej "muzykalny" i dlatego szukam coś w tym stylu.

słucham głównie mp3(choc ostatnio kilka płytek nagrałem w audio)

po 1 i najważniejsze żeby wysokie tony nie drażniły!!!wiem ze to nie tylko od radia zależy ale od innych klocków...ale jednak...

 

 

1.co myślicie nad nowym modelem Kenwood KDC-W7644UY link do radyjka wydaje się że ma dość sporo ustawień żeby coś sklecić pod siebie?

czy ten model ma cos wspolnego z tym------> KENWOOD KDC-W7534U poza tym ze ma "siódemkę" z przodu? :P

 

2. radyjko to pioneer deh-p88rs nie muszę pisać bo znane lecz niestety z żadnym pionkiem nie miałem doczynienia wiec nie wiem co mozna sie po nim spodziewac?czy to prawda z tą ostrą górą w tym modelu?

 

3.alpine?z tego co sie oczytałem w gre wchodzi tylko jedno :P ale ciezko je spotkac.--->nie bez przyczyny nie podaje numeru :P

starsze serie odpuszcze(wiem ze 7xxx to gorna polka)ale zalezy mi zeby nie pamietało czasów epoki lodowcowej:P...

9855r nie biore pod uwage bo gra podobnie lub nawet gorzej(wedlug mnie)od jvc sh1000

 

4.wszelkiej maści clariony

słyszałem tylko 1 na spocie w katowicach w jednej mazdzie... :hyhy:...seria 948 jak dla mnie fajnie i miło :P

i mam tu ból czy na przykład Clarion DXZ-858-RMP mozna porownac do serii 9... clarkow?bo chyba ten modeel nie ma czasówki?

 

posłuchałbym coś z ciekawości, szkoda ze tak zimno bo by się jakiś spot na śląsku zrobiło:)

bo znowu wydać 700-800zl bez odsłuchu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..

słyszałem tylko 1 na spocie w katowicach w jednej mazdzie... :]...seria 948 jak dla mnie fajnie i miło :zawstydzony:

i mam tu ból..

 

Jak wy to robicie? przecież na drodze 'radio-ucho' jest jeszcze wzmacniacz kable głośniki i jakość montażu. Chyba, że mazda ma identyczny setup do tego w Twoim aucie. Ja nie słyszałem żadnego z ww radyjek, ale ten kenwood wyglada kozacko! pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

czas zmienić radyjko, jvc nie było złe miało wszystko co potrzeba ale znudziło mi się i szukam czegoś nowego.

wcześniej miałem podstawowy model kenia i tylko żeby miał wiecej ustawień(np. czasówka, 2 pary rca)to bym go zostawił.

kenwood był tak jakby bardziej "muzykalny" i dlatego szukam coś w tym stylu.

słucham głównie mp3(choc ostatnio kilka płytek nagrałem w audio)

po 1 i najważniejsze żeby wysokie tony nie drażniły!!!wiem ze to nie tylko od radia zależy ale od innych klocków...ale jednak...

 

 

1.co myślicie nad nowym modelem Kenwood KDC-W7644UY link do radyjka wydaje się że ma dość sporo ustawień żeby coś sklecić pod siebie?

czy ten model ma cos wspolnego z tym------> KENWOOD KDC-W7534U poza tym ze ma "siódemkę" z przodu? :P

 

2. radyjko to pioneer deh-p88rs nie muszę pisać bo znane lecz niestety z żadnym pionkiem nie miałem doczynienia wiec nie wiem co mozna sie po nim spodziewac?czy to prawda z tą ostrą górą w tym modelu?

 

3.alpine?z tego co sie oczytałem w gre wchodzi tylko jedno :P ale ciezko je spotkac.--->nie bez przyczyny nie podaje numeru :P

starsze serie odpuszcze(wiem ze 7xxx to gorna polka)ale zalezy mi zeby nie pamietało czasów epoki lodowcowej:P...

9855r nie biore pod uwage bo gra podobnie lub nawet gorzej(wedlug mnie)od jvc sh1000

 

4.wszelkiej maści clariony

słyszałem tylko 1 na spocie w katowicach w jednej mazdzie... :]...seria 948 jak dla mnie fajnie i miło :zawstydzony:

i mam tu ból czy na przykład Clarion DXZ-858-RMP mozna porownac do serii 9... clarkow?bo chyba ten modeel nie ma czasówki?

 

posłuchałbym coś z ciekawości, szkoda ze tak zimno bo by się jakiś spot na śląsku zrobiło:)

bo znowu wydać 700-800zl bez odsłuchu...

 

 

z 7xxx to tylko 7998r.

U siebie kiedyś dość długo miałem 7893r., o której nie miałem po wymianie na 9835r. dobrego zdania.

Może jak chcesz rozbudować system to pomyśl o zewnętrznym procesorze np PXA-700/701 i ustawieniu wszystkiego przez kogoś kto ma odpowiednie zaplecze i wiedzę, a efekt będzie z pewnością lepszy, niż wymiana radia, która raczej nie wprowadzi wiele nowego do Twojego systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

A masz xover włączony? Trzeba wyłączyć radio, wcisnąć strzałkę <, >, góra, dół na raz i przytrzymać przycisk otwierania płyty.

Wyskoczy Xover - on/off. Dajesz na on - a potem włączasz radyjko, w menu SEL masz wtedy podmenu xover, i tam masz znowu wybór filtru - HPF, LPF a potem znowu On, a potem wyberasz odcięcie, a potem stromość - 18,12,6db/okt.

Minusem 1000 jest to, że jak chcesz HPF na przednie głośniki puścić, to musisz podpiąć pod RCA rear na radiu, oraz że po wyłączeniu zasilania, radio nie wraca do tej piosenki na USB którą odsłuchiwałeś ostatnio - dzieje się tak tylko w przypadku cd, czy tunera - karty nie próbowałem.

 

Myślę że najlepszą przesiadką właśnie z 1000 jest clarion 9x8 który uzupełnia idealnie braki 1000, jednak nie ma niektórym tak potrzebnego USB. Profil brzmieniowy ten sam, większa dynamika, więcej detali, po prostu dużo lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle, że szukam cały czas tłumień dla poszczególnych kanałów...

 

Tzn? Sprecyzuj zapytanie? Tłumienia (o ile o tym samym myślimy) da się regulować tylko parami - tzn dla frontu, dla tyłu, i dla suba osobno. Lewego i prawego kanału osobno nie wyregulujesz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...