Skocz do zawartości

Przewód zasilający


Misiek91
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka!

 

Chciałbym się dowiedzieć jaki przewód zasilający muszę kupić do wzmacniacza Soundstream LIL WONDER III 1.800 - będzie dawał około 800 Wat RMS i zasilał głośnik Hifonics Brutus 15d4. Zastanawiałem się nad przewodem o przekroju 35 mm², na to przy aku bezpiecznik ANL ( z tego co czytałem są lepsze - a jego parametry dobiorę do długości i przekroju przewodu ). Co Wy na to ? taki przekrój wystarczy ? Czy muszę zakupić przewód o przekroju 50mm² ?

 

Skorzystam z okazji i nie będę zakładał nowego tematu - chodzi mi o materiał na skrzynkę pod w/w głośnik ( wyprzedzając niektóre posty użytkowników - TAK używałem opcji "szukaj" ale zdania były podzielone) czy płyta OSB jest dużo gorsza od MDF ? Chodzi głównie o cenę która jest 2 razy niższa w porównaniu do MDF'u ... w Castoramie docinają wszystko tak jak chcę i płaci się za materiał który "wynosisz ze sklepu" a nie za całą płytę. Czy poczuję dużą różnicę w dźwięku ? O ile jest taka możliwość ... :P

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma najmniejszego znaczenia jesli skrzynie robisz z mdf'u 18 mm bo mozesz dać OSB 20mm bądz 22mm (i tak duzo taniej wyjdzie) a róznicy wogóle nie bedzie słychac nawet z tych 22mm bedzie solidniejsza.

 

[ Dodano: 2010-01-23, 20:37 ]

tzn fajnie juz dać 50mm2, nigdy nie wiadomo jak w przyszłosci zmodyfikujesz swój zestaw http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/tongue.gif a co Ci szkodzi ? kable kładziesz raz na długi czas :P a róznica w cenie bedzie z 20 - 30 zł ? Wiem tyle ze u mnie przy 5m kabelka 20mm2 i poborze 600 rms były znaczne spadki napięcia (światła drogowe wyraznie przygasały przy normalnej jezdzie) a na 800 rms 35mm2 to mysle ze by bylo tak na styk :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej dac wieksze kable, moj blad gdy robilem zestaw na tyl, niby glosnik Re Audio 175W ale dalem jemu wzmak ktory go karmi 230 W i postojowki mi przygasaja. Ja zmieniam teraz na 20mm na wzmak i 10 mm na przod. Dwa razy wiecej roboty, niewiedza kosztuje :P Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :P

 

Więc zakupie 50 mm2, skrzynkę skleję z OSB :P

 

A jeszcze może mi ktoś wytłumaczyć czym się różnią bezpieczniki ANL i AGU ? Jest jakaś duża różnica ? Czytając na różnych forach "magicy" mówili tylko ze ANL są o niebo lepsze...

Tzn z tego co widziałem to oprawy na bezpiecznik są 2-3 razy droższe :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.No bez przesady.50mm2 daje się do zestawów 1500rms i wiecej.Ja miałem oriona 2500D do tego hcca 15,2 i kable 35mm2.Spadki oscylowały 1,5v także niewiele.Spokojnie możesz dać 25-35mm2 no chyba ze rzeczywiscie chciałbys kiedyś zmieniać na coś pokroju 2kvRMS to mozesz dać 50mm ale jeżeli nie to 25-35 spokojnie starczą.Po2 różnica między osb a MDF jest.MDF jest twardszy lepiej sie go obrabia i napewno ma inny rezonans niż wióra.Miałem 2 skrzynie robione pod tego hcca jedna z wióry druga z MDF.Obie takie same litrowo i strojeniowo.Wynik zupełnie inny nawet ponad 2 db
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja nie będę startował w DB dragu ;P tak że jeśli jest tylko różnica w ciśnieniu ( jeśli pakujesz 1500 wat rms i różnica wynosi 2 db, to u mnie może będzie niecały 1db.

 

Z autopsji wiem, że apetyt rośnie w miarę jedzenia - kto wie :P może za rok albo 2 zawita coś mocniejszego, i wtedy skleję ładną skrzyneczkę z MDF'u...

 

A względy finansowe są u mnie niestety ważne... Uczeń technikum raczej za dużo gotówki nie zarobi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze może mi ktoś wytłumaczyć czym się różnią bezpieczniki ANL i AGU ? Jest jakaś duża różnica ?
Wkładki AGU są max chyba 80A, ANL o ile pamiętam 300A, więc to jaką oprawkę dasz zależy też od kabla.
Czytając na różnych forach "magicy" mówili tylko ze ANL są o niebo lepsze...
Czy lepsze to nie mam zielonego pojęcia, na jakich forach to pisali ??

 

Po2 różnica między osb a MDF jest.MDF jest twardszy lepiej sie go obrabia i napewno ma inny rezonans niż wióra.Miałem 2 skrzynie robione pod tego hcca jedna z wióry druga z MDF.Obie takie same litrowo i strojeniowo.Wynik zupełnie inny nawet ponad 2 db
Ja czegoś nie zrozumiałem, ten sam litraż i to samo strojenie i inny wynik ?? Może jednak to nie było takie samo strojenie, a może inne umiejscowienie skrzyni albo coś jeszcze miało na to wpływ.

 

między OSB a MDF jest różnica w dzwięku
Z ciekawości jaka ??
pozatym po jakimś czasie OSB się rozkleja i świszczy
Jest kilka 'klas' OSB, np. OSB/3 czy OSB/4, używa się tam różnych żywic/klei, no i różnią się wytrzymałością. Tak więc wytrzymałość skrzynki zależy od tego co kupimy :P Choć lepiej z MDF'u sklepać :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki :rotfl: od poniedziałku będę szukał przewodów na allegro, no chyba że w Przemyślu ( miasto w którym mieszkam) znajdę jakąś hurtownię ze sprzętem elektrycznym - bo podobno taka istnieje. Skrzynkę skleję jak kupię auto, a to będzie za jakiś miesiąc bo na razie szukam okazji ( nie chciał bym kupić bubla i później dopłacać...) i wtedy zdam fotorelację "wklejania" sprzętu :szok:

 

Misiek91 napisał/a:

Czytając na różnych forach "magicy" mówili tylko ze ANL są o niebo lepsze...

Czy lepsze to nie mam zielonego pojęcia, na jakich forach to pisali ??

 

Wpisujesz w wujka google "różnica między bezpiecznikiem ANL a AGU"

I piszą że są wysoko prądowe, do lepszych instalacji etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze może mi ktoś wytłumaczyć czym się różnią bezpieczniki ANL i AGU ? Jest jakaś duża różnica ?
Wkładki AGU są max chyba 80A, ANL o ile pamiętam 300A, więc to jaką oprawkę dasz zależy też od kabla.
Czytając na różnych forach "magicy" mówili tylko ze ANL są o niebo lepsze...
Czy lepsze to nie mam zielonego pojęcia, na jakich forach to pisali ??

 

Po2 różnica między osb a MDF jest.MDF jest twardszy lepiej sie go obrabia i napewno ma inny rezonans niż wióra.Miałem 2 skrzynie robione pod tego hcca jedna z wióry druga z MDF.Obie takie same litrowo i strojeniowo.Wynik zupełnie inny nawet ponad 2 db
Ja czegoś nie zrozumiałem, ten sam litraż i to samo strojenie i inny wynik ?? Może jednak to nie było takie samo strojenie, a może inne umiejscowienie skrzyni albo coś jeszcze miało na to wpływ.

 

między OSB a MDF jest różnica w dzwięku
Z ciekawości jaka ??
pozatym po jakimś czasie OSB się rozkleja i świszczy
Jest kilka 'klas' OSB, np. OSB/3 czy OSB/4, używa się tam różnych żywic/klei, no i różnią się wytrzymałością. Tak więc wytrzymałość skrzynki zależy od tego co kupimy :rotfl: Choć lepiej z MDF'u sklepać :szok:

Tak jak pisałem wyżej.MDF ma inne strojenie a obie skrzynie były litrazowo i strojeniowo takie same.Skrzynia zajmowała cały bagaznik w sedanie takze nie była umiejscowiona gdzie indziej :P To sa moje doswiadczenia dlatego to opisuję.Nie przepisuje od kogoś albi nie usłyszałem nigdzie tylko piszę jak było u mnie.Jeżeli OSB byłby taki wspaniały i jest tani dlaczego porządne firmy robią z MDF??Dla mnie różnica była wyczówalna może nie tak bardzo ale jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bambino_81, dla mnie to trochę dziwne dlatego pytam, ja sam nie wyczułem różnicy pomiędzy OSB a MDF, choć w sumie OSB było grubsze. Dlaczego większość robi w MDF - chyba również z racji tego, że dużo łatwiej się obrabia, co zresztą napisałeś wyżej, a nie wiem czy przypadkiem MDF nie jest lżejszy również, co przy większych ilościach płyt również może mieć znaczenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka!

 

Odświeżę trochę temat, czy ten przewód się nada na zasilanie ?

http://allegro.pl/item899363336_kabel_prze...wy_roboczy.html

Kabel przewód spawalniczy OS 50mm2

 

Szczerze mówiąc pluję sobie w brodę ... miesiąc temu taki sam kosztował 14.99...

 

Chyba że ktoś ma 7-8m 50mm2 na sprzedaż to proszę pisać :)

6pkt

warn

pozdro Gilotyn@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...