Skocz do zawartości

Subwoofer do sedana BMW E32


dvd84
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

pozwole zadac to pytanie rowniez na tym forum :D

 

obecnie uzywam RF HX2 RFD1212 w skrzyni BR. Glosnik i BR skierowany jest do wnetrza kabiny poprzez otwor na narty o wymiarach 230x320cm.

http://img682.imageshack.us/img682/984/imgp7995.th.jpg

widac wyraznie ze glosnik sie nie miesci. Efekt jest taki ze dosc duzo "dzwieku" idzie w bagaznik zamaist w calosci skupiac sie na kabinie :D

 

Skrzynia BP odpada raczej poniewaz max pojemnosc moge miec ok 60L (im mniej tym lepiej) i ciezko cos ciekawego w to wmiescic. Mysle teraz nad mocniejsza 10". Wtedy glosnik i BR ( o ile bedzie BR a nie CL ) wmieszcza sie w otwor, obudowa bedzie pewnie mniejsza.

Pytanie ktore mnie teraz meczy, jaki 10" głośnik musiałbym zastosowac aby grał "poteżniej" od 12" HX2? wmiesciłbym sie w 500-1000zl za dobra uzywke ??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten głośnik, który masz to bardzo udana seria :D Nie wspomniałeś nic o instalacji prądowej i wzmaku jaki goni ten głośnik. Być może tutaj tkwi niedosyt.

Chociaż nie ukrywam, że 7 e32 jak i każde 7er jest bardzo dobrze wytłumione wewnątrz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem ten temat tyle że w E39 ale o to samo chodziło

 

Powiem ci tak , jaki bys tam głosnik nie wstawil czy to 10 , 12 czy 15 cali i tak bedzie go słychać w bagażniku to czy membrana sie mieści w oknie tego przejścia czy wystaje poza to i tak niema znaczenia , mozesz dać i 8 cali a i tak dzwiek sie rozejdzie na cały bagarek , niestety tak jest pomimo tego nawet że skrzynie mocno dopchniesz do oparć

 

Jest na to jednak 1 rada i sposób ,niestety troche pracochłonny ale opłacalny

- musisz po obrysie skrzyni zrobić takie jakby uszczelnienie , najpierw dokładnie zdejmij wymiary ze skośnej ścianki skrzyni i oparć fotela potem musisz dorobic z MDFu takie 4 płytki na górna , dolna lewą i prawą ścianke i je dokładnie dopasować tzn no tak z dokładnością do kilku mm ,tak żeby po dopchnięciu skrzyni zostawało pare cm miejsca od membrany głośnika do oparcia fotela czyli tego przejścia na narty a te dorobione ścianki dokładnie przylegały do oparcia fotela i tworzyły taką jakby komore z której wyjście jest tylko otworem do kabiny, potem trzeba usunąc ewentualne szczeliny kilkumilimetrowe - ja to zrobiłem gęstą gąbką która obijasz wszystkie ścianki dookoła a w miejscach gdzie są szczeliny poprostu dajesz jej więcej , trzeba sie poprostu pobawić , na końcu obijasz to jakimś materiałem dla estetyki i wkładasz skrzynie , dosuwasz ją dokładnie do tylnego oparcia i zabezpieczasz przed ewentualnym przesuwaniem (na to to juz jest wiele sposobów) i tyle

Naprawde po zrobienu tego patentu klapa bagażnika nareszcie przestała mi napie...... a i wiecej basu zagościło w kabinie :D

 

Powodzenia i przyjemnej zabawy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie , tutaj z tego co widze to jest całość poprostu wyłożona dookoła gąbką i jest to dobry sposób ale

- skrzynia closed

- głośnik musi sie mieścić w oknie tego otworu , na tym zdjęciu najprawdopodobniej jest 10 cali

Mój sposób jest troche inny , tak jak napisałem po obrysie skrzyni robisz takie jakby ścianki kilkucentymetrowe które po dosunieciu skrzyni do oparcia tworzą taka jakby komore która nie pozwala na wydostanie sie dzwięku poza obrys skrzyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tych 10" to tak mnie caly czas dreczy Kicker SoloX badz jakis DD, oczywiscie wzmak tez trzebaby wymienic :D

 

[ Dodano: 2010-01-25, 17:29 ]

ok, poddaje sie z obudowa BR :D sprobuje Bandpass'a. Niewazne juz teraz +/- takiej obudowy i ze trudno wykonac, chce poprostu wyprobowac :D Jednak moj RF do tego sie nie nadaje bo obudowa musialaby miec ze 90-100L , a moge miec ok 60L.

 

Mam teraz pytanko:

 

Potrzebny jest głosnik ktory nadaje sie do BP, a w obudowie zamknietej wystarczy mu z 15-20L. Pradopodobnie 10" ( 12"w 20L to chyba nie ma takiej;) ) o mocy od 400W RMS i cenowo mozna dostac za max.800-1000zl (nowy lub uzywke).

 

Ode mnie to mysle ze RF 2210, JL 10W3V3, JL10W6V2, Hertz HX250 (ten nowy)

 

Mielibyscie jakies typy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce szybko i bez dużego nakładu pracy.... kumpel w E32 ma suba 30 cm w podłokietniku ( rura br skierowana w podłokietnik ). Przestrzeń, która nie dolegała do oparcia po prostu wypełnił..... pianką montażową do okien i po sprawie ( nie szkoda mu auta a ma grać :zawstydzony: )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi bardziej o ominiecie efektu przedostawania sie dziweku do bagaznika.

Jaki problem obudować skrzynkę tak żeby nie miała dostępu do bagażnika?

 

No właśnie żaden, a koledzy mają problem :)

 

Do części frontowej przykręcić płyte szerszą od obudowy, do tego listwy dystansujące całość od blachy, wykleić gąbką dla uszczelnienia i całośc przykręcić feste do blachy. Wówczas w bagażniku nie ma nic a nic z basu.

 

Sztywność i szczelnośc są słowami kluczowymi. Jeśli się tego przestrzega na kazdym kroku pracy nad systemem (nie tylko przy drzwiach), to wszystko będzie dobrze.

 

Tutaj to widać: http://audiomanufaktura.pl/_pictures/0000200/0000016.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raadek napisał/a:

dvd84 napisał/a:

chodzi mi bardziej o ominiecie efektu przedostawania sie dziweku do bagaznika.

 

Jaki problem obudować skrzynkę tak żeby nie miała dostępu do bagażnika?

 

 

No właśnie żaden, a koledzy mają problem :)

Nie ma co smęcić tylko trzeba się brać za robotę :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- głośnik musi sie mieścić w oknie tego otworu ,

 

Nie musi

 

Nie musi jeśli jest wystarczająco oddalony od oparcia , racja , sam miałem w ten sposób wsadzoną 15tke w E39 , ale na tych zdjęciach wydaje sie być bardzo blisko a sposobem na odseparowanie dzwięku od bagażnika jest sama gąbka (przynajmniej tak to widać ) dlatego napisałem że musi bo inaczej membrana zaczęła by wojne z oparciem :)

W moim sposobie ten problem nie występuje choć pewnie nie jest to jedyna opcja

 

P.S Miałem nabazgrolić jak to dokładnie wygląda ale niestety po kilku próbach przełożenia myśli na papier w formie szkicu stwierdziłem jednoznacznie że takie rzeczy to tylko w erze biorąc pod uwage moje zdolności rysunkowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...