Skocz do zawartości

3-way pasywny podział górnego pasma


luk9753
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tym można by się juz fajnie pobawić.

Zwrotnica aktywna fostex : http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=893095081

 

W sumie to co osiągniesz na niej ....przy kombinacjach pasywnych wyjdzie ze 3-4 razy drożej :D (czasu juz nie liczę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kombinacja na układzie pasywnym to metoda prób i błędów dlatego można na drugiej zwrotnicy aktywnej można znaleźć poprawny zakres Cieć a można zawsze zaopatrzyć się w dobre kondensatorki i cewki i ulepić pasywki.

Wydaje mi się że cieżko będzie tak "przerzucić" ciecią z aktywki na pasywkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luk9753, mam to samo radio i tez zastanawiam sie nad 3 wayem i mysle, ze da sie to zrobic na samym radiu.. Tweeter pod "front" i tniemy HPFem, sredniak pod "rear" i tniemy BPFem, woofery pod "sub" i tniemy LPFem z radia i HPFem z pieca.. A suba w tym momencie sterujemy osobno z pieca.. Moze cos popieprzylem, ale na moje oko tak sie da i masz korekcje na kazdy jeden glosnik..

 

[ Dodano: 2010-01-20, 22:38 ]

Dupa pasmo "sub" jednak nie spasuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cursor wie co mówi. :P

To nie tak , że na aktywce ustawisz sobie wofer 80-500 sredni 600- 3000 a tweter w góre i tak bedzie Ci odpowiadało, założysz sobie (szczęśliwy) , że tak jest dobrze tak ...chcę. Sklecisz zwrotnice pasywne o (teoretycznie) takich samych wartosciach cięć i sprzęt zagra...inaczej, zupełnie inaczej, zobaczysz.

Cóż nie mnie sądzić czy gorzej czy lepiej, ale na PEWNO inaczej.

Na koniec jeszcze MOCNA przewaga aktywek, ich możliwości regulowania w połaczeniu z bieżącym odsłuchem akurat w tym aspekcie ...nokautują żmudne robienie pasywnych cięć.

 

Mimo wszystko ...nie żałuję, że się władowałem w 3 way.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko zakupię bliżej wypłaty jakąś fajną zwrotkę aktywną i średniaczek i pobawię się również helixem na średnich i wysokich pasmach. No i przeprowadzę próbę porównawczą jak będzie się to tyczyć aktywka do pasywki na takich samych cięciach. Ewentualnie trzeba będzie tworzyć dalej albo pozostać przy aktywnym podzialne średniaka i tweetera. Zobaczymy co z tego wyjdzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...