Skocz do zawartości

Zmiana alternatora


Ache
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jak temat wskazuje szukam alternatora niekoniecznie z Mazdy, byle nie bylo duzo przerobek, nie mam bladego pojecia ile A ma moj ori, jak ktos napisze, to fajnie :)

 

Do rzeczy: mam dosc rozbudowany sytem naglosnienia, mysle, ze zasilanie jest odpowiednie - 35^2 plus od aku, masa po budzie, ale dalem tez dodatkowa mase aku - buda tez 35^2, dolozylem kondensator 2F, mam nowy akumulator Centra Futura 65 Ah i jak pierdyknie basem, to obroty mi tak spadaja, ze silnik przygasa, o swiatlach i znieksztalceniach dzwieku nie mowiac.

Ogolny pobor mocy systemu razem z subem szacuje na okolo 0,9 KW.. Chce zmienic suba (narazie jest 0,4 KW), ale nie ma to sensu, skoro nie ma zasilania odpowiedniego.. Da cos wymiana kabli altek - aku ? Aha ladowanie na swiatlach zalaczonych i nawiewie jest odpowiednie 14,3 V, przy muzyce spada przeokrutnie nawet do 10,1 V

Najlepiej wymienil bym altek tylko na jaki ?

 

Prosze o konkretne porady, teorytykom i nabijaczom postow dziekuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ache, a jaki masz silnik w tej Mazddzie :)

Bo to że Ci obroty przysiadają to raczej nie jest wina alternatora. Ja u siebie mam teraz założony 100A altek (silnik 1,2L) i jak zapuszcze coś głośno z konkretnym basem to obroty dość znacznie przysiadają :)

Większy alternator to większe obciążenie dla silnika miałem kiedyś BMW 535 i tam dwa altki i z obrotami nie miałem żadnych problemów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam Altek 120A aku 100 Ah kable 50 mm2 pobierana moc około 1,5 kW i napięcie na wzmaku od suba spada do 14,1.

Ale wcześniej miałem oskubaną końcówkę kabla dość bardzo bo mi się do innego wzmaka nie mieściła ( zostało może z 16mm2 na odcinku 2 cm) i jak taką podłączyłem to też przygasały. Ale wątpię żeby u Ciebie kable były za cienkie

Przewód Aku-Altek też mam standard

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seryjny alternator w V6 ma 90A, generalnie to posprawdzaj polaczenia wszystkie bo z moca o jakiej piszesz nie powinno byc az takich problemow.

 

ps.mialem kiedys mx3 z k8 i tez mi obroty spadaly 'dosyc' mocno i tez potrafilo spac napiecie do 9,8-10V z tym ze ja to obciazalem duzoo wiekszym pradem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...