Skocz do zawartości

Poszukiwani: 2x10" ~250W RMS


FUBU
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jako ze sezon powoli sie zbliza to czas by poszukac zabawek nowych do Viki. Zalozenie jest takie. Dwa subiki 10" pedzone 2 mostkami z mojego RF czyli jakies 300W RMS mamy do dyspozycji. W zwiazku z czym poszukuje jakichs glosniczkow za rozsadna studencka cene ktore nie beda typowymi mulami pod hh ale ktore beda wyrabiac sie w szybszej muzyce jak rock czy nawet czasem jakies technolupanki :) w skrzynce BR bo jednak jest tlusciej od clozeta :rotfl: I teraz moje pytanie szanowni koledzy, za czym wato sie rozgladac? http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif Generalnie wsrod nowek korzystnie cenowo wypada Hertz ES250, tylko pytanie jak u niego z graniem? Nada sie do rocka czy niebardzo? RF P2 rowniez mnie kusi ale niestety tutaj by trzeba bylo korzystnie trafic w uzywce bo nowka ma zdecydowanie zbyt wygorowana cene :rotfl: RE SR jest rowniez kuszace aczkolwiek moga sie poczuc niedowatowane a tego bysmy nie chceili :) a moze macie jakis inny ciekawy pomysl? Jestem naprawde otwarty na propozycje :rotfl: przewidywany budzet na glosniki to okolo 600zl ale nie pogniewam sie jak bedzie mniej :rotfl: ciut wiecej dolozyc moglbym ale z ciezkim sercem. Dlatego wole na tych 600zl sie zatrzymac. Zatem slucham waszych porad i opinii panowie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FUBU, a nie myślałeś nad czymś ze stajni Cerwin-Vega ?

Np. HED 10.2, 2x2Ohm jeden przetwornik, 200W RMS, wydaje mi się że będzie kulturalnym wyborem :hyhy:

Mocy akurat będzie mieć, powiedzmy że wystarczająco.

Lub PB S 10, ale ten raczej zagra jak typowy hamerykaniec, może być dla Ciebie zbyt mięsiście w BR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rex'a możesz spiąć w 8ohm.

 

wtedy dostanie mniej mocy tak o polowe jesli sie nie myle..

 

A jak niby mocniejszy głośnik ma zagrać mocniej jak dostanię tę samą moc?

 

nie wiem slyszalem(czulem) roznice jak podpialem u siebie mocniejszy i slabszy glosnik, mimo ze oba dostawaly te sama moc..

 

ie myślałeś nad czymś ze stajni Cerwin-Vega ?

Np. HED 10.2

 

myslalem o nim ale ma dosyc mocno niepochlebne opinie ze gra to nijak zarowno w clozecie jak i w br

 

PB S 10

 

12 sluchalem do hh ok ale do rocka nie nadawal sie zupelnie.

 

nadal mnie interesuje opinia o tych ES250 :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie trzy modele są obecnie na alle

 

w 1 sztuce a ja potrzebuje 2 :hyhy: tak wiem marudny i wybredny jestem http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif

 

ale w sumie

 

MTX XT10-04 ??

 

slyszla go ktos? co mozna o nim powiedziec?

 

I opinie o ES250 tez bym chetnie ujrzal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FUBU, 24 wpadnij do wawy to podrzucę Ci m-12 i BSW 124 II posłuchasz sobie :hyhy: dwie paki mam 35 closed i 57litrów 37hz :)

 

Jeśli ma być pod rock to darował bym sobie PB (nie sprawdzi się przetestowane) i poszukał bym vegi http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 wpadnij do wawy

 

ni ma kaski na paliwo plus 25 sie sesja zaczyna :hyhy:

 

poszukał bym vegi

 

no walsnie tylko jakiej tej Vegi? http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif

 

PB to wiem ze odpada mialem juz przyjemnosc obcowac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FUBU, z wymienionych powyżej ja na twoim miejscu zastanowił bym się chyba nad SR-10 (mocy Ci w BR bez problemu starczy) lub tak jak pisał cursor, REX-10 w 8ohm i też powinno być przyjemnie testowałem już kilka razy RE w 8ohm pod piecami rzędu 300W i było bardzo fajnie :hyhy:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanowił bym się chyba nad SR-10

 

no zastanawiam sie ale bede mial mocy na styk a wszyscy ciagle wychwalaja jak to re ladnie gra jak ma wiecej :hyhy: pozatym dorwac 2 sztuki SR za 600zl to nawet w erze nie idzie :hyhy:

 

na razie najpowazniej mysle o Hertz ES250 i MTX XT10-04 tylko ze nikt sie nie chce jakos na ich temat wypowiedziec http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sadze ze 2x 25 nawet i hertza sobie poradza z rockiem jako tako, bez przesady przeciez i tak chodzi o to zeby najczesciej cisneły Nie stac Cie na sr10 to bierz te hertze, wrzucisz w budki po 35l i beda działac... To jeszcze dosc dobry rozmiar membrany jesli chodzi o szeroko pojmowana "szybkosc" i wykorzystanie ich w rocku wiec, sadze ze sobie poradza...

Ja sadze ze to jest tak ze jezeli nie posluchasz i sie nie przekonasz sam to nikt Ci nie poda w sumie gotowej recepty na Twoj gust... Bedziesz wydziwial to kupisz cos "uniwersalnego" przykladowo mds 10 i moze okazac sie pozniej ze Ci nie odpowiada bo nie rzuca miechem tak jak chciales.

Nie chce do niczego namawiac bo nie mialem ich w wersji 25cm ale sadze ze mniej ryzykujesz kupujac hertze i grajac na nich rocka a nizeli te CV chociazby i probujac z nich wycisnac miecho...

 

Widze ze te hertze Ci siadły wiec pewnie je wezmiesz, jest tu na forum ktos z nimi w wersji 2x 10 ale kurde nie pamietam kto to byl...

 

Dla mnie jest jasne, nie rozgladasz sie raczej za subem splowym wiec jestem zdania ze w 10' szybkosci Ci nie braknie raczej...

 

 

 

Aaaa i hetrz tez luuubi nadmiar wattów :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozgladasz sie raczej za subem splowym

 

no nie, wtedy bym pewno yaku kupil albo cos innego co tlucze aczkolwiek jakby te hertze (lub cos innego) mogly cisnac czasem tak od serca to tez by bananik na mordce sie pojawil :hyhy:

 

Widze ze te hertze Ci siadły

 

cenowo najbardziej mi siadly no i te MTX co ruby podal tez w sumie w zasiegu cenowym jesli negocjacje sa mozliwe :P dlatego najbardziej sie ku nim sklaniam. aczkolwiek jakby takiego RF P2 w uzywce kupic to tez by byla inna rozmowa. dylematy ciagle dylematy bede musial sie zdecydowac w koncu na cos i kupic najwzyej przeboleje troche, dozbieram, sprzedam i kupie cos innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FUBU bierz ES250 - będzie nas dwóch z Hertzami x 2 na pokładzie

 

A na poważnie - niestety '10 nie słuchałem ale mogę się wypowiedzieć na temat swoich '8 - jak dla mnie grają przyzwoicie, zgrywają się z przodem tworząc ciekawe doznania :hyhy: Niedługo (mam nadzieję) zapnę je w 4Ohm-y także każdy dostanie ok 400W RMS - myślę, że wtedy zagrają jeszcze ciekawiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak oczekujesz twardego wykopu, to es będzie złym wyborem. W małym closed może jeszcze jakoś da radę, ale tak twardo jak chociażby RE SR nie zagra.

 

A czemu uparłeś się na 2x10"? Nie lepiej 1x12"? Vibe Space 12 ma 2x4ohm. Spinasz po jednej cewce pod mostek i masz szybki sub, który jak trzeba narobi zamieszania.

Tych co zamierzają zaraz pisać, że nie łączy się tak głośników, to odsyłam do lektury audiocaru i postu essy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych co zamierzają zaraz pisać, że nie łączy się tak głośników, to odsyłam do lektury audiocaru i postu essy

 

czytałem ten topic i jak dla mnie pozostane, jednak przy klasycznym połączeniu. Potencjalny "Kowalski" rozpierd***** głosnik w "try miga", wystarczy ze zle gainy poustawia i ich ze sobą nie zsynchronizuje a jak pojedzie jeszcze na przesterze, to całkiem pozdro.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak oczekujesz twardego wykopu, to es będzie złym wyborem.

 

Jakas inna propozycja w takim razie.

 

A czemu uparłeś się na 2x10"? Nie lepiej 1x12"? Vibe Space 12 ma 2x4ohm. Spinasz po jednej cewce pod mostek i masz szybki sub, który jak trzeba narobi zamieszania.

Tych co zamierzają zaraz pisać, że nie łączy się tak głośników, to odsyłam do lektury audiocaru i postu essy

 

Lepiej sie prezentuje plus 10 i tak bedzie szybsza. No i pozatym nie bede sie w takie cuda na kiju bawic raczej, nie na moje obeznanie z tematem to jest na razie. Ale dla doksztalcenia teoretycznego moglbys zapodac linka do tematu o ktorym mowisz.

 

[ Dodano: 2010-01-11, 12:50 ]

dobra znalazlem, link jakby ktos byl ciekaw tematu http://www.audiocar.pl/forum/viewtopic.php?t=4952

 

ja mimo wszystko takiego polaczenia bym nie probowal za bidny jestem zeby sobie pozwolic na palenie glosnika w ten sposob.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej sie prezentuje plus 10 i tak bedzie szybsza

Słyszałeś space12, że tak twierdzisz?

CV Stroker ma 15" i niejedną 12" zawstydza.

 

cursor, A jaki masz prosty domowy sposób na ustawienie czułości na takim samym poziomie na dwóch mostkach

A jaką masz pewność, że różnica rzędu 50W uszkodzi głośnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...