Skocz do zawartości

kabel zasilający 75mm i wiekszy.. gdzie nabyc?


eks997
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie mozna nabyć jakieś akcesoria na kabel 70mm2 ( klemy, oprawki, końcówki, rozdzielacze) ktoś wogóle takie rzeczy produkuje?
Na bank są rozdzielacze soundquest'a, oprawka bezpiecznika sinusa pasuje spokojnie na 70mm2, klema, to problem, ale przy łapaniu, na oczko (są w hurtowniach elektrycznych do bardzo sytych rozmiarów) to pikuś.

 

Inaczej można. Czy nie lepiej po prostu dać 3x50mm2, łatwiej z akcesoriami..
A koszta? I tak musisz wyprowadzić z klemy 3x50mm2, więc albo kleme z 3 wyjściami (a nie widziałem nigdy takich), albo na oczko, trzeba dać 3 bezpieczniki przy aku, a z tyłu i tak połączyć w jedno (bo wątpię, żeby ktoś ciągnął 3x50mm2 na zasilanie przedniego zestawu :hurra: ). Niby łatwiej z akcesoriami, ale przy jakim nakładzie kasy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bank są rozdzielacze soundquest'a, oprawka bezpiecznika sinusa pasuje spokojnie na 70mm2, klema, to problem, ale przy łapaniu, na oczko (są w hurtowniach elektrycznych do bardzo sytych rozmiarów) to pikuś.

 

Chciałem po prostu uniknąc tematu z gatunku:

Ratunku kupiłem kabel 70mm2 gdzie dostane akcesoria.

 

Druga sprawa, co kolega ma zamiar za wzmacniacz tym zasilać, 70mm2 przy 5m długości to >300A a Kicker ma chyba 1000 w rms, może 50 by starczyła, 70 to jest już niezły kabel i trzeba przeciągnąć przez czły samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam akurat bmw e34 i aku mam pod tylnia kanapa wiec kable nie beda mialy wiecej jak 2m..

 

[ Dodano: 2010-01-06, 21:03 ]

ja i tak myslalem o 120mm2 ale skoro mowicie, ze 70mm2 to juz spory kawal to jednak zostane przy 70 :D

 

Alternator i silnik też masz pod tylną kanapą ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kabla 120mm² niestety musiałem "sam" dorabiać rozdzielacze.

Gruby płaskownik miedziany, frezowanie, toczenie, itd.

Średnica żyły ok 13mm (z izolacją 20mm).

Sam kabel można kupić w profesjonalnym sklepie z art. spawalniczymi, bądź na allegro, ale lepszym rozwiązaniem jest położenie kilku mniejszych żyłek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcesoria do takich kabli są dośc szeroko dostępne. Kupujesz prawie dowolny rozdzielacz czy np kleme Sinuslive i rozwiercasz ją na odpowiedną średnice ( materiału do zebrania dookoła jest aż nadto )

 

Pytanie tylko czym chcesz zagiąć taki kabel :D 50 kwadrata spawalniczego dośc ciężko sie układa a setki to ja sobie nie wyobrażam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 kwadrata spawalniczego dośc ciężko sie układa a setki to ja sobie nie wyobrażam :D
Ojj tam, 50mm2 układa się nieźle, a 120mm2 (ok 7m) mam w garażu przy spawarce i planuję dać tam 50mm2 a grubszy odpowiednio dobrze 'zagospodarować' Jak na tą grubość nie ma tragedii, wstępnie przymierzałem i u mnie bez większych problemów się ułoży, ale czy napewno - czas pokaże :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektorzy juz po cichu pewnie mysla o wsadzeniu do auto kabla ziemnego 4x95mm2, a poczekamy i okaze sie, ze bez szynoprzewodow to ani rusz.

Niezla jazda.

A akcesoria do takich grubych batow sa w kazdym sklepie elektrycznym na tony i to za grosze (w porownaniu z badziewiem z wytloczonymi magicznymi literkami "CA")

Dobrze byloby kupic sobie prase do koncowek, bo tego sie raczej nie lutuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...