Skocz do zawartości

Nie ma pomysłu na przyszły sezon- subwoofery


wrc16
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuje coś w okolicach miedzy 400rms-600rms, głosniki mają trząść budą przy odpowiedniej dynamice(czasami bede brał udział w zawodach może), cenowo nie jestem sprecyzowany bedzie 1tys za szt to będzie ale mniej lub wiecej nie ma problemu, Mają być 2 sztuki albo 12" albo 10", co możecie mi poradzić miło by było gdyby sie wypowiadały osoby ktore słuchały głosników o ktorych piszą

Ogolnie szukam coś może z RE audio, może JBL z serii Power,może coś z nowej linii hertza lub RF HX2 gdyby były do kupienia lub coś w ten deseń.

 

Za wszelkie sugestie wielkie dzięki :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja to RE Audio z serii SE, po 600W RMS na pałę :)

Najlepiej 12" większa powierzchnia grająca i lepsze zejście w rapie, np.

Z tym, że przetworniki tego producenta lubią jak sie je dowattuje :)

Także musiałbyś również przeznaczyć konkretny budżet na zasilenie takich dwóch bestyjek.

Powinieneś być zadowolony z ciśnienia jakie osiągają oraz zamieszania jakie potrafią zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzone Powery 1222/4 potrafia narobic zamieszania i napompowac dosc sporo i duzo taniej to wyjdzie nizeli 2x SE a watpie ze duzo słabiej :)

Pozatym masz juz sztuke a 2 w dobrej budce potrafia dosc duzo...

Cóz, te 400-600w to mało i raczej dosc ciezko dobrac cos bardzo sensownego

Moze 2x Space / Lite Air 12 ?

 

Czasem moze warto dorzucic do jednej porzadniejszej 12 i zasilic konkretniej niz 2 słabsze kupowac i nie wyciagac z nich 100%...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe propozycje, i wszystkie w sumie brałem pod uwage, ale teraz najważniejsza sprawa auto to Fiat SC, napisałem dopiero teraz żebyscie sie od razu tym nie sugerowali :)

 

teraz powaznie zastanawiam sie nad 2 opcjami głosników 10" 2xJBL P1022 w B-R lub 2szt Hertz HX250 też w B-R chyba że lepiej coś jednego w 12" z mocą około 800-1000rms również w B-R w skrzyni koło 70l.. słuchaliscie dużo rzeczy wierze że coś doradzicie :)

 

też już kilka rzeczy słyszałem dlatego chce sie skonsultować z wami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w bagaju chcesz to zmieścić??

 

Dlaczego nie, teraz mam skrzynie podad 70l :) Co prawda bagaj troche zmodyfikowany ale sie mieści :)

Hmmm Czemu nie, SC to fajna buda tam i 300 rms robi dym Oczywicie zabudowa wchodzi w gre wiec ja bym szedl w 2x 10' jesli masz te 70l...

 

też jestem bardziej skłonny ku tej opcji, zabudowa raczej odpada, bedzie to skrzynia po prostu chociaż mozliwe że i zabudowa..

 

Tylko teraz jaka opcja JBL, Hertz czy coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogadaj z Bambino moze Ci pusci oba GZ'ty :) Jesli chcesz stosunkowo budzetowo to gdzies tu w gieldzie widzialem niedawno 2x splowe 10' za niewielka kase od Młodego...

 

Ma być budżetowo w miare ale i jakości troche. pisal do mnie ale ma tylko 1 sztuke i to za mocna jak dla mnie 10" a 2 nie pociągne niczym za mało pradu, dalej bede sie upieral do max coś 500rms na sztuke w 10"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RF HX2 : http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=870828986

 

Ten i...poluj na drugą sztukę :) miałem takiego grajka w wersji 12" i to w seju :) co najgorsze w ..."tamtych" czasach był problem w prawidłowym napedzeniu takich rodzynków :hyhy: . Do dziś wspominam ten sub milej niż ...delikatny, audiofilski IT MDS-10 :hyhy: .

Facet nie ściemnia w tym opisie ...prawdę prawi :rotfl: takie dwa i...masz jakościowy sajgon na maxa :rotfl: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RF HX2 : http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=870828986

 

Ten i...poluj na drugą sztukę :) miałem takiego grajka w wersji 12" i to w seju :) co najgorsze w ..."tamtych" czasach był problem w prawidłowym napedzeniu takich rodzynków :hyhy: . Do dziś wspominam ten sub milej niż ...delikatny, audiofilski IT MDS-10 :hyhy: .

Facet nie ściemnia w tym opisie ...prawdę prawi :rotfl: takie dwa i...masz jakościowy sajgon na maxa :rotfl: .

 

Juz o nim myślałem dlatego w temacie napisałem o tym głosniku tyle że ciężko strasznie spotkać taką drugą sztuke bo jeśli by była to na pewno bym brał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym na twoim miejscu zawalil 1 SE12 zasilil go 1kw

badz 2x SR

 

lepiej jeden konkretniejszy, szkoda miejsca w bagażniku (chyba że nie zależy)

Fakt SE 1kw by potrzebował spokojnie. Mój REX dostaje 2 razy więcej mocy niż ma i nie narzeka, z tego słyną głośniki RE że potrzebują więcej W. 10' w BR powinien zagrać dość fajnie, zarówno z wykopem jak i z szybkością w miarę dobrą jak na budę BR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam RF HX2( prawie nówka :P ) 2210 mam RE SE10 gonione A6 .

 

SE10 był w closecie , był w szczelinie . RF również w obu paczkachz tym że BR okrągły i jeżeli chodzi o większa rozwałkę to wygrywa RE SE10 ... dobrze zasilony ciśnie na klatę aż miło a pudło rezonansowe ogromne :P Myslę że jak byś zapodał :) 2x RE SE10 to byłbyś więcej niż zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł jest taki by zasilić je DLS A6 dałby rade takim 2szt RE audio SE? Przypominam że samochód to fiat SC :) wiec nie wiem czy wynajde tyle pradu na 2x600rms, lub jakaś inna opcja wzmacniacza w uzywce za około 1500zł nie pobierającym zbyt dużo prądu, przechodząc do meritum lepiej 2szt HX2 czy 2szt RE SE10 przy założeniu że wzmak do A6 bądź xoś co udzwignie te głosniki w kwocie za okolo 1500zł (uzywane). chociaż nie wiem czy jest sens coś mocniejszego kłaśc do seja skoro pewnie i tak nie narobi tyle prądu żeby to udźwignąć..

 

Doradźcie :)

 

[ Dodano: 2010-01-10, 01:29 ]

Jest wogole sens łądowac taka moc pod seryjne zasilania czyli aku 55Ah i kable zasilajace powiedzmy 35mm2 badz 50mm2? sory że post jeden pod drugim ale czas edycji minął

 

[ Dodano: 2010-01-10, 15:36 ]

kolejna sprawa tak na bizaco http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif czy DLS a6 da sobie rade z 2 sztukami RE audio SE 10d4? czy moze brac cos z nowej serii hifonicsa? np:

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewI...s%3DI%26otn%3D2

 

Bo sam juz nie wiem..

 

[ Dodano: 2010-01-10, 15:38 ]

Hifonics BXI2010D :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...