Skocz do zawartości

Radio CD (bez mp3 itp) jakie?


banghol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Na alle było również Nakamichi CD 300, fakt że z mp3, ale to very good firma, świetne brzmienie i radio pozostanie na przyszłość.

Miałeś te radio, że polecasz?

Sam nie miałem z żadnym nakiem do czynienia, ale z tego co czytałem opinie, to 300 i 400 to żadna rewelka i lepiej kupić starsze modele(bodajże 30 i 40)

 

No miałem do czynienia.

Choćby w służbowym aucie Szymona :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja napisze ci jak chcesz za 150-180 i ma byc to alpinka to szukaj serii CDM - to taka środkowa seria ale co niektórym modelom blizej do cda (czyli wyzej) niz do cde (czyli nizej)

czasem są same tyły na aukcjach i mozna dokupic panele ale czy bedzie to fungowało to moze odrębny temat by trzeba załozyc (w sumie to nie głupie)

wtedy w 200 moze zmiescisz sie w cda ale czasem panel jest drozszy od reszty :hyhy:

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na alle było również Nakamichi CD 300, fakt że z mp3, ale to very good firma, świetne brzmienie i radio pozostanie na przyszłość.

Miałeś te radio, że polecasz?

Sam nie miałem z żadnym nakiem do czynienia, ale z tego co czytałem opinie, to 300 i 400 to żadna rewelka i lepiej kupić starsze modele(bodajże 35 i 40)

 

 

CD 300 to ...żadna rewelka ot taki Nakamichowy :hyhy: budżecik, choć konkurencyjne choinki wymiata :hyhy: .

Co do CD-400 lub CD-500 od "trzysetki" dzieli je dźwiękowa ...przepaść :hyhy: ( praktycznie to to samo 500setka ma tylko dołożone dekompresory MP3) jest niewiele radyjek które potrafią "zagrać"* tak kulturalnie jak one.

 

* czyt. przekazać wierny materiał muzyczny

 

P.S. Miałem do czynienia z wszystkimi modelami i...możliwość porównania do innych .

 

Na koniec hi hi, można sobie "powalczyć" o CD-700 jest na Aledrogo :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koniec hi hi, można sobie "powalczyć" o CD-700 jest na Aledrogo :hyhy:

 

Ojjj, to chyba trzeba by było dostać od pracodawców na święta "13" :hyhy:

Bo pewnie ok. 2 tys. zł. trzeba będzie na niego szykować.

Chociaż jakbym miał takie środki wolne, to chętnie bym się na niego skusił :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na alle było również Nakamichi CD 300, fakt że z mp3, ale to very good firma, świetne brzmienie i radio pozostanie na przyszłość.

Toć to badziewie jakich mało :hyhy: Świetne brzmienie,chyba żartujesz.Robiłem auto klientowi który kupił nowe i czego jak czego ale brzmienia to tam nie pośledziłem.MP3 czyta z 10 minut zanim zagra i w dodatku popsuło się już do tej pory z 3 razy.

Nie wiem jak 400 i 500 ale 300 to prawdziwa tragedia i na dodatek ma 1 parę rca :hyhy:

Nie wiem w czym problem poszukać przyzwoitego radia do 200zł.Na all... trafiają się starsze pionki które poza jako takim brzmieniem są bezawaryjne,czytają wszystko(poza mp3) i maja niezłe wyposażenie.Jest fajny 615 za 100zł.

Jak interesuje Cie Philips to pewnie by się znalazł u mnie 932.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natomiast bardzo mnie korci zeby wrzucic 7906 i posłuchac jakby u mnie zagrała. Zawsze mi sie podobał "paździerzowy" wygląd niz te oczojebne choinki. Czytałem rowniez wiele pochlebnych opinii na temat tego modelu ale jakos nie miałem okazji go u siebie posłuchac. A juz kilka razy przewalały sie po allegro w ok. 500-600 PLN.

Moze kiedys mi sie uda......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawnio sluchalem 7909 na kiepsko zestrojonym(jak sie pozniej okazalo systemie)... Tez spodziewalem sie ze wywrze na mnie jakies piorunujace wrazenie, jednak nie... ,sama ta jednostka nie jest w stanie uczynic systemu "dobrym"... Sadze ze podobie jest z 7906...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sama ta jednostka nie jest w stanie uczynic systemu "dobrym"...

To oczywiste,system gra jak jego najsłabsze ogniwo.Samo radio nawet najlepszy jak w tym przypadku(nie znam lepszego) nie zdziała nic ze zwaloną resztą systemu.Ale gdy wszystko jest dopracowane to banan z twarzy nie schodzi :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toć to badziewie jakich mało Świetne brzmienie,chyba żartujesz.Robiłem auto klientowi który kupił nowe i czego jak czego ale brzmienia to tam nie pośledziłem.MP3 czyta z 10 minut zanim zagra i w dodatku popsuło się już do tej pory z 3 razy.

Nie wiem jak 400 i 500 ale 300 to prawdziwa tragedia i na dodatek ma 1 parę rca

No widzisz Radziu :hyhy: ile myśliwych tyle królików :hyhy:

Co jak co ale na mojej trzysetce dziwnym trafem ale MP3 mielił wiele, wiele lepiej jak Audio (nielogiczne ale prawdziwe). Co do 1 pary RCA to fakt dlatego oparłem na nim nie dośc , że 3 way (przy którym niestety trochę poległem) to jeszcze w dodatku pracowało to na full active i ogólnie ...przyznaję kicha wyszła :) .

Co pocieszające to było doświadczenie (jakże cenna rzecz) i przygoda która pozwoliła mi w przyszłości uniknąć pewnych...błędnych rozwiązań co ...owocuje w pogoni za "Nim" :D .

Co do brzmienia "najsampierw" jak go kupiłem byłem lekko świadomy, że to nie to (ale koniecznie miała być Naka) bo stwierdzam z odpowiedzialnością swej "reputacji" :) radio które ma na pokładzie funkcje (szumnie zwane przez producentów Equalizerami :hyhy: ) typu : "hall", "custom", "arena", "room" itd... nie zagra choćby mu podłączyć klocki Marka Levinsona :hyhy: .

Co do "psujności" to jak z Fiatem jednemu się psuje drugi złego słowa nie powie, moja 300 przez ponad rok użytkowania "klękła" mi tylko z membraną klawisza przewijania w przód (wiadomo od czego :hyhy: ).

Nie brzmi źle, profil wyższej linii 400 czy 500 jest ewidentnie inny bardziej "przeżroczysty" ale należy uwzględnic , że jak pisałem 300 to budgiet (każda firma ma w ofercie...rodzynki i popierdółki :hyhy: ) i jest zrobiona na zupełnie innych flakach od przetwornika D-A zacząwszy :D .

O ile moje zdanie nt. klocków DLSa czy µD to takie , że nie dają tyle ile kosztują (byłyby tańsze ...potestowałbym :hyhy: ) o tyle te Naki są słusznie wyceniane tym sposobem nie zostaną kupione przez nieświadomego "mysliwego" :hyhy: i ...zbeszczeszczone :) .

Moim cichym marzeniem jest A 7806 i porównanie ich obu.

Bo proste, nieskomplikowane systemy (już to odnosi sie nie tylko do audio) są ...najlepsiejsze :D a coś co słuzy do wszystkiego jest do.... :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naka 300 to jakiś budżetowy klocek tylko w budzie i "dizajnie" Naka ... ale dokładnie jaki to już sobie nie przypominam (znajdę to edytuję posta) . Z czytaniem płytek to prawda , bo nówka 300(w sumie 3 szt) miała problemy jak diabli z odczytem. Fakt że płytka była z tych " wożonych w aucie" ale każdy Pionek w sklepie Skalik łykał ją bez zająknięcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sie poprawiam "krnąbrność" napędowo-optyczna (że sobie nazwę) Naków to zmora i ja potwierdzam, że budżetowa wszystko mająca choinka JVC pod względem czytania zabija Hiendową :hyhy: Nakę bez gadania.

Podczas ostatnich mrozów była lipa, CD strajkował lekko :hyhy: , zanim sie nie "ogrzał" :hyhy:

Tak mi tylko jeszcze po głowie chodzi dlaczego Oni tych radyjek jako decków nie zrobili (W menu ma opcje AMP ON/OFF) ale zamiast tej kości i radiatora mogli choćby w ...ciekawsze RCA zainwestowac :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie bardzo ciekawa dyskusja, ale troche poza moim budzetem :)

 

 

Nie wiem w czym problem poszukać przyzwoitego radia do 200zł.Na all... trafiają się starsze pionki które poza jako takim brzmieniem są bezawaryjne,czytają wszystko(poza mp3) i maja niezłe wyposażenie.Jest fajny 615 za 100zł.

Jak interesuje Cie Philips to pewnie by się znalazł u mnie 932.

 

Na ta wypowiedz czekalem :)

podoba mi sie ten 615 a Ty ile bys chcial za tego 932?

 

a te Philipsy RC 6** jak graja?

Bo widze ze za male pieniadze mozna je dostac i chyba widzialem je w jednym komisie niedawno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego Oni tych radyjek jako decków nie zrobili

zrobili...zawsze możesz nabyć 700.

O ile moje zdanie nt. klocków DLSa... to takie , że nie dają tyle ile kosztują

Które uważasz że są za drogie względem tego co sobą reprezentują?

 

[ Dodano: 2009-12-24, 15:43 ]

Na ta wypowiedz czekalem :)

podoba mi sie ten 615 a Ty ile bys chcial za tego 932?

615 to stary dobry model,myślę że jeśli jest na chodzie to spokojnie warty tej stófki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 7944 i dla testu powypalałem kilka płyt.

Verbatim vinyl czarne i złote

Sony jakaś audio

płyta made in TESCO

 

Na wszystkich tych płytach "moja" alpinka grała bez zarzutu.

 

Więc nie wiem skąd się bierze wybredność dot. nośników w tych modelach. Być może z czasem laser tak mocno się wypala, że pojawiają się kłopociki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...